V. liga V.kolo: Dobšinej nebolo súdené skórovať

8.9.2015 - V ostatnom kole sa v domácom prostredí predstavili Krh. Podhradie a Gemerská Hôrka. Obaja navlas rovnakým skóre zdolali svojich súperov čím bodovali naplno. Dobšinej sa v Poproči nedarilo a inkasovali takmer poltucet.

V. liga KG 5.kolo

Krásnohorské Podhradie (2)  - Turňa (13) 2:0 (1:0), G: Erdofalvi (20), Kuzma (75)

Krh. Podhradie: Almáši st. - Erdofalvi, Kuzma, Zubrický, Hajduk, Prónyai, Kiss, Tóth, Mlynárik, Piater, Kún, striedali: Benedik, Vozár, Oravec

8.9.2015 - V zápase piateho kola proti poslednej Turni boli piatoligoví Podhradčania papierovým favoritom . Divákov nakoniec výsledkom nesklamali, ale o oku lahodiacom futbale sa hovoriť nedalo.

Futbalisti z Podhradia ani v treťom domácom vystúpení nestratili body a po V. Ide a  Košickej Novej Vsi zdolali aj súpera z Turne. Aktuálne si držia druhú priečku a spolu s Dobšinou tvoria dvojicu, ktorá ešte nemá na konte prehru. Taktiež majú zápas k dobru, nakoľko nehrali derby s odstupujúcou Gemerskou Polomou.

Poistka prišla neskôr

Zápas patril do kategórie priemerných a napriek tomu, že si hostia vytvorili iba jedinú príležitosť na skórovanie a domáci ich mali neúrekom padli iba dva góly, ktoré však rozhodli o domácom víťazstve. Skóre otvoril po úvodnej dvadsaťminútovke  Erdöfalvi, ktorý po rohovom kope hlavou umiestnil loptu do hosťujúcej siete. V ďalšej časti hry mal niekoľko po góle volajúcich príležitostí najlepší domáci strelec Kuzma, ale tesný náskok dokázal poistiť až štvrťhodinu pred záverom, keď po vysunutí  z uhla obstrelil hosťujúceho gólmana. Už spomínanú jedinú šancu mali hostia, ale po Kardošovej strele loptu smerujúcu pod brvno dokázal domáci gólman Almáši vytlačiť nad brvno.

V základe dostala príležitosť omladina

„ Zápas bol z kategórie ťažších, ale jednoznačne nás podržal brankár Almáši , ktorý vyriešil v dôležitom momente  jedinú vážnejšiu príležitosť zo strany hostí, nakoľko strela  Kardoša mohla znamenať vyrovnanie. Viazla nám medzihra, kombinácia a keby sa boli chlapci zvýraznili ako sme si to povedali na polčas v šatni tak mohol druhý polčas vyznieť oveľa lepšie. I napriek tomu sme si však víťazstvo zaslúžili. Hostia i keď sú papierovo na poslednom mieste neboli takým slabým mužstvom, nakoľko mali v kádri skúsených ligových hráčov z vyšších súťaží a tí zúročovali svoje skúsenosti . Futbal nebol síce oku lahodiaci, ale bol pre naše farby efektívny. Dnes dostali v základe príležitosť všetci traja dorastenci ako Hajduk, Mlynárik i Zubrický a myslím si, že celkom slušne na svojich postoch obstáli“, konštatoval tréner FK Krásnohorské Podhradie Július Balta.

Gemerská Hôrka (8) - Čečejovce (1) 2:0 (1:0), G: V. Kováč (30), Lippai (69)

Gem. Hôrka: Skokan - Izák, Tóth, Bodnár, Szkokan, Lippai, Ištók, V. Kováč, Jonáš, M. Lörinc, Jo. Kovács, striedali: R. Ferdinand, Kardoš, Vrškoví, K. Ragyina

Góly si v Hôrke rozdelili rovnomerne do oboch polčasov. Prvý gól dosiahol V. Kováč po polhodine hry a tesný náskok poistil dvadsať minút pred záverečným hvizdom Lippai. Víťazstvom sa Hôrk& posunula na tretie miesto v aktuálnej tabuľke.

Poproč (10) - Dobšiná (7) 5:0 (3:0), G: Budai (3), D. Majcher 2 (4, 14), Podprocký (51), Pusta (88)

Dobšiná: Potočný - P. Hutník, J. Hutník, Husár, Barnák, A. Gallo, Lompart, Gothardt, F. Fabián, Rochl, Baquero, striedali: Timár, M. Strelka, Koska-Zelina

Dobšiná vycestovala za súperom bez zraneného Martinka. Kým domáci šance premieňali Dobšinčania naopak nedokázali skórovať ani raz. Zvíťazili tak aspoň na šance, ktoré malina niekoľko zápasov.

„ Potvrdilo sa, že futbal nemá logiku. V 4.min. sme prehrávali 2:0 a v trinástej mohlo byť 3:2 v náš prospech. Domáci nehrali bohvie čo, ale na rozdiel od nás dokázali premieňať šance. Výsledok je pre nás krutý, lebo toľko tutoviek a šancí , ktoré ostali bez gólového efektu už vonku určite mať nebudeme“, konštatoval tréner MFK Dobšiná Július Strelka.

„ Nedarilo sa nám, bohužiaľ. Keby sa zápas hral až do rána tak ani dovtedy gól nedáme. Jednoducho nám nebolo súdené skórovať “, uviedol Ján Rochl, hráč Dobšinej.