V. liga 23 kolo: Bodovala druhá Hôrka a posledný Betliar

26.5.2015 - V ostatnom piatoligovom kole sa darili Gem. Hôrke, ktorá najtesnejším rozdielom zdolala v derby Krh. Podhradie. Tri získané body Hôrku naďalej pasujú za najlepšieho gemerského zástupcu v piatoligovej súťaži. Drží si druhú priečku. Podhradčania sú aktuálne na piatom mieste. Betliar doma získal bodík po remíze s Koš. Novou Vsou , ale i napriek tomu stále bojuje na samom chvoste tabuľky. Polomčania vysoko prehrali v Čečejovciach, kde takmer hodinu hrali bez vylúčeného Šebajla. Dobšiná podľahla v Kokšov Bakši , kde po hodine hry prišla o vylúčeného gólmana Potočného, ktorý chytil červenú za urážku rozhodcu. Tretím vylúčeným bol hráč Hôrky R. Ferdinand.

V. liga KG 23.kolo

DERBY: GEMERSKÁ HȎKA – KRH. PODHRADIE

V štrnástom vzájomnom piatoligovom derby stretnutí medzi Gemerskou Hôrkou a Krh. Podhradím sa zrodilo najtesnejšie domáce víťazstvo, keď po hodine hry dosiahol víťazný gól R. Szkokan. V poslednej minúte bol vylúčený R. Ferdinand a tak sa domáci hráč s nepatrným predstihom dostal pod sprchy. Doposiaľ sa obaja aktéri na najnižších regionálnych trávnikoch  stretli trinásťkrát. Podhradčania zvíťazili sedem a Hôrka päťkrát. V ostatnom meraní síl mala tak Gem. Hôrka jasný cieľ a to prestížne víťazstvo a udržanie si aktuálnej druhej priečky, ktorá ju pasuje za najlepšie postavené mužstvo z Gemera v súťaži Košicko - gemerskej skupiny. Tento cieľ sa napokon aj naplnil, keď po hodine hry strelil jediný, ale víťazný gól R. Szkokan po predchádzajúcej štandardke Jonáša.  Vylúčenie R. Ferdinanda však v ostatnej minúte po druhej žltej karte domáci kolektív na krátky čas oslabilo.

„V prvom polčase sme mali veľkú prevahu, ale nevyužili sme tri vyložené šance na strelenie gólu. Náš víťazný gól sa zrodil po hodine hry po štandartnej situácii. Loptu po strele Jonáša pri hlavičkovom súboji s brániacim hráčom získal Szkokan a následne strelou v páde prekonal hosťujúceho gólmana. V závere po vylúčení Ferdinanda hrali hostia „presilovku“, ale do vážnejšej šance sa nedostali ani počas celého stretnutia“,  uviedol po stretnutí predseda FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik.

„ Bol to veľmi slušný zápas a som rád, že sa odohral v priateľskom duchu o čo sa pričinila aj rozhodcovská trojica. Myslím si, že vyhralo šťastnejšie mužstvo tentoraz domáce. Do polčasu sa nám darilo eliminovať ich útočnú aktivitu , ale po obrátke sme urobili jednu chybu čo hostitelia využili a trestali nás víťazným gólom. Neostáva mi iné len pogratulovať im k víťazstvu“, povedal tréner FK Krh. Podhradie Július Balta.

Gem. Hôrka            14           6          0          8          20:25    18

Gem. Hôrka (2) – Krh. Podhradie (4) 1:0 (0:0), G: R. Szkokan (58), ČK: R. Ferdinand  ( G.H.89 po 2ŽK )

Gemerská Hôrka: Skokan - M. Lorinc, D. Bodnár, Tóth, Lippai, Izák, Jonáš, Demjén, L. P. Bacso, R. Szkokan, Ištók, striedal: R. Ferdinand

Krh. Podhradie: Kerekeš - Erdofalvi, Kún, Piater, Kuzma, Kiss, Jurini, Prónyai, Vozár, Zubrický, Oravec, striedali: Lukó, Kozák

GEMERSKÁ POLOMA

Čečejovce (12) – Gem. Poloma (10) 7:2 (4:2), G: O. Juhás 2 (20,39), J. Fabián (41), Ganobčík (45), M. Warzybok 3 (68, 79, 87) - M. Gallo 2 (33, 37), ČK: A. Šebajl (Poloma 29 zmarenie gól. príležitosti podrazením hráča)

Gem. Poloma: Mišina - Hatvaník, Ján Rochl, Mil. Gallo, Lipták, Benedik, Remiáš, Boroš, A. Rochl, Ferenc, Šebajl. Polomčania vycestovali na zápas bez možnosti striedania iba v predpísanom počte.

BETLIAR

Betliar (14) – Košická Nová Ves (6) 2:2 (1:0), G: Fafrák (20), Vávra (76) - L. Maliňák (64), Grutka (67)

Betliar: Šofranko - Cirbus, R. Fabián, Fafrák, Ľ. Zatroch, Vávra, Oravec, Ľ. Poťmák, Handlovič, Benedikty, Tököly, striedali: D. Poťmák, K. Ivanko

DOBŠINÁ

Kokšov Bakša (8) – Dobšiná (11) 1:0 (0:0), G: Stoľár (48), ČK: Š. Potočný ( brankár Dobšiná UR 59) V bráne ho nahradil M. Oravec.

Dobšiná: Potočný - M. Martinko, P. Husár, J. Barnák, A. Gallo, P. Hutník, M. Poliak, M. Gelda, J. Gelda, Muszka, F. Fabián, striedal: M. Oravec