V. liga 9.kolo: Hôrka rozhodla už do polčasu

3.10.2014 – V deviatom kole sa gemerským zástupcom darili striedavo. V domácom prostredí bodovala iba Gemerská Hôrka. V derby vonku Gemerská Poloma zdolala Betliar, ktorý od 77. min. hral o desiatich po vylúčení M. Oravca.  Podhradčania prehrali v Kokšov Bakši a Dobšiná v Malej Ide.

V. liga 9.kolo:

Gemerská Hôrka už do polčasu viedla rozdielom triedy

Hôrka nič nenechala na náhodu a na zisk troch bodov využila výhodu domáceho prostredia v zápase proti Ťahanovciam.

GEMERSKÁ HÔRKA. Domáci mali dobrý nástup a v priebehu štrnástej a pätnástej minúty strelili dva góly Lippaim a R. Szkokanom. Do polčasu ešte na rozdiel triedy upravil D. Bodnár. Po obrátky znížil Koľvek, ale Lippai opäť zvýšil na rozdiel triedy. Po hodine hry Koľvek po druhýkrát skóroval, ale domácim sa v priebehu dvoch minút podarilo D. Bodnárom upraviť na konečných 5:2.

Od úvodných minút chlapci vybehli na súpera a po štvrťhodine po góle Lippaiho a hlavičke Szkokana padli dva  góly. Tretí gól dá sa povedať z kopačky Bodnára bol rozhodujúci pre ďalší priebeh. V druhom polčase už koncentrácia sem tam ušla, čo hostia využili na strelenie dvoch gólov, ale na tie sme dokázali odpovedať ďalšími gólmi Lippaim a D. Bodnárom. Neostáva mi iné ako vyjadriť s výkonom hráčov spokojnosť“, konštatoval tajomník FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik. Do hry nezasiahol zranený A. Izák , ktorý bude ešte dva týždne maródovať pre natiahnutý sval. Do zahraničia za robotou musel vycestovať A. Bodnár a taktiež bude dva týždne chýbať.

Gem. Hôrka  - Ťahanovce  5:2 (3:0), G: Lippai 2 ( 14, 52), R. Szkokan (15), D. Bodnár  2 (26, 62) - Koľvek (47, 59)

Gemerská Hôrka: M. Szabó Dozsa – Lippai, M. Lörinc, D. bodnár, Toth, Demjén, Ištók, R. Lörincz, Š. Bodnár, R. Szkokan, Jankóši, striedali: Vrškoví, D. Zsóri

Podhradčania inkasovali takmer poltucet

V poslednom čase sa piatoligistom z Podhradia vonku akosi nedarí. Naposledy inkasovali v Geče šestku a teraz iba o gól menej v Kokšov Bakši.

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Podhradčania sa na pôde Kokšov Bakše ujali v úvode vedenia Almášim , ale to bolo z ich strany všetko. Polčas bol ešte nádejný, ale neskôr ich už domáci zatlačili a ťažili z naskytnutých chýb hráčov hostí.

„ Na zápas sme vycestovali bez zranených Erdöfalviho a Hajduka a taktiež absentoval kapitán Piater, ktorý bol odcestovaný. Do brány opäť nastúpil obranca Jurini z dôvodu zranenia oboh gólmanov. Na jeho výkon sa nemôžeme vyhovárať, nakoľko nás neraz i podržal. Zmaril aj penaltu, ale na dorážku Stoľára bol už prikrátky. Prvých dvadsať minút sme boli domácim viac než vyrovnaným súperom a už v úvode sme sa ujali vedenia gólom Almášiho. Potom nás však domáci zatlačili a na niektorých postoch sme im takpovediac nestíhali. Polčas sme prehrali iba o gól čo nám dávalo ešte šancu uhrať dobrý výsledok. Domáci však hneď v úvode zvýšili z nariadenej penalty. Následne naše šance nevyužil Kuzma. Potom sme už klopili chyby čo domáci využili na strelenie ďalších dvoch gólov. Zápas sa hral v obojstranne veľmi slušnom duchu, ale niektorí naši hráči by sa mali zamyslieť nad svojimi výkonmi a nie hodnotiť všetkých okolo seba“, uviedol tajomník FK Krh. Podhradie Ladislav Jobbáď.

Kokšov Bakša – Krh. Podhradie 5:1 (2:1), G: Jesenský (18), Dojčák 2 (28,60), I. Stoľár 2 1 z pk( 82,51) - Almáši ( 4 na 0:1)

Krh. Podhradie: Jurini – Almáši, Kiss, I. Oravec, Kuzma, Kardoš, Fabián, Kún, Lukó, Kozák, Dorkin, striedali: Vozár, Zubrický

Dobšiná ťahala za kratší koniec

Vývoj zápasu však nebol až tak jednoznačný, ako by naznačovala prehra 1:3. Domáci sa síce v úvode ujali vedenia, no ďalšie góly prišli až viac ako po hodine hry.

„Zápas v Malej Ide sa nezačal podľa našich predstáv. Hoci sme boli dobre naladení po minulotýždňovej výhre nad lídrom z Geče a chceli sme potvrdiť dobrú hru, už v 11. minúte sme inkasovali prvý gól. Po zahratí rohového kopu sa lopta dostala na šestnástku a nekrytý hráč hostí nechytateľne poslal loptu do siete. Následne sa hra vyrovnala, mali sme veľa iniciatívy, no nepodarilo sa nám dostať do vyloženej šance. Domáci umne bránili, mali rýchly štart na loptu a hrozili z rýchlych protiútokov. Dovolím si povedať, že to bol zatiaľ náš najkvalitnejší súper, ktorého sme mali v tejto sezóne,“ vrátil sa k zápasu kapitán MFK Dobšiná Róbert Gotthardt.

V druhom polčase však inkasovali druhý gól a v priebehu štvrťhodiny tretí. Bol to zlom v zápase?

“Myslím, že áno. Po inkasovaní druhého gólu sme viac otvorili hru, snažili sme sa niečo urobiť s výsledkom, no nepodarilo sa. Naopak sme ešte inkasovali tretí gól. Následne sme už iba skorigovali stav stretnutia, keď krásnou strelou z dvadsiatich piatich metrov prekonal domáceho gólmana Patrik Hutník. Po ňom prišlo pár sporných verdiktov zo strany postrannej rozhodkyne, keď minimálne raz z troch možností nás obrala o možnosť samostatného nájazdu na brankára,“ posťažoval sa R. Gotthardt.

Uplynulé kolo však prinieslo aj niečo pozitívne. V zostave sa objavili ďalší hráči, ktorí v predchádzajúcich kolách absentovali.

„Konečne pôsobíme ako mužstvo. Na striedačke sme mali 3 hráčov a náhradného brankára. Verím, že to tak bude aj naďalej. Mrzí zranenie Filipa Fabiána, ktorého zozadu nešetrne fauloval hráč súpera. Po stopke za žlté karty bude môcť nastúpiť doma proti Kokšove–Bakši aj Peter Husár. S kádrom to teda vyzerá vcelku dobre,“ uzavrel R. Gotthardt.

Dobšiná - Peter Podolinský (Korzár)

Malá Ida – Dobšiná 3:1 (1:0), G: Večera (11), Janočka (62), Surgent (72) - P. Hutník (78)

Dobšiná: Potočný – Martinko, P. Hutník, Dudra, Turzák, Gallo, Gothardt, Poliak, F. Fabián, Barnák, J. Gelda, striedali: P. Fabián, J. Hutník, M. Gelda

Derby doposiaľ:2013/2014

Betliar – Gem. Poloma 1:1, Gem. Poloma – Betliar 3:0

Betliar – Gem. Poloma 1:4 (0:2), G: M. 0ravec (55) - Ľ. Árvay (65 vlastný), Mil. Gallo 3 (30, 35, 68) , ČK: M. Oravec (Betliar 77 min. zmarenie gólovej šance, držanie súpera za dres pred p.ú.)

M. 0ravec: "Môj názor ako som to videl je taký, že ruky v tom suboji vôbec neboli a podkopnutie tiež nie. Pri strete obidvoch hráčov to rozhodca piskol , hosťujúci hráč spadol šikovne".

Betliar: Plačko – Demeter. Handlovič, Kováč, Ľ. Árvay, Cilovič, Varga, Vávra, Herchl, Oravec, Angyal, striedali: Jonec, Filipovič

Gem. Poloma: Mišina – Grác, Hatvaník, Benedik, Madarász, Mar. Gallo, Mil. Gallo, Lipták, Ďuríčer, R. Greško, Chochol, striedal: Jasenka