V. liga 8.kolo: Predposledná Dobšiná zdolala lídra z Geče

03.10.2014 – V ôsmom kole sa gemerským zástupcom darili. Trojica Krh. Podhradie , Dobšiná a Gem. Poloma boli v domácom prostredí úspešní a zdolali súperov. Hôrka a Betliar vonku nebodovali. Najúspešnejší boli Dobšinčania, ktorí sú z gemerských zástupcov na predposlednom mieste , doma aj zásluhou hetriku J. Barnáka zdolali lídra z Geče rozdielom triedy.

V. liga 8.kolo:

Dobšiná - Geča 4:1 (3:0), G: J. Barnák 3 (18,24,39 - z pk), F. Fabián (87) – D. Papcún (90)

Dobšiná: Potočný – Dudra, Turzák, P. Hutník, Gallo, Gothardt, Poliak, F. Fabian, J. Barnák , Husár, J. Gelda

Domáci sa vehementne pustili do súpera a už do polčasu zásluhou čistého hetriku Barnáka viedli rozdielom triedy. Tretí gól dal Barnák z pokutového kopu. Po obrátke mali výhodu penalty hostia , ale Papcún trafil nohy domáceho gólmana a ten strelu tak kryl. Hostia Papcúnom až v záverečnej minúte dosiahli čestný úspech.

L. Nevelóš Geča: Vybuchli sme , hráči si mysleli že sú neporazitelní , ale to je dobre pred domácimi zápasmi s Turnou a Malou Idou“.

J. Barnák Dobšiná: Hetrik nie je podstatny, pre nas je dôležité víťazstvo, na ktoré sme dlho čakali“.

Krh. Podhradie – Malá Ida 1:0 (1:0), G: Kún (20)

Krh. Podhradie: Jurini – Piater, Almáši, Kiss, Hajduk, Oravec, R. Kuzma, Kardoš, R. Fabián, Kún, Lukó, striedali: Kozák, Zubrický

Kún zabezpeči Podhradčanom najtesnejšie víťazstvo

V piatoligovej predohrávke najtesnejším skóre zdolali Podhradčania súpera z Malej Idy i napriek tomu, že šancí bolo aj na výraznejšie víťazstvo.  Po výprasku v Geči chceli Podhradčania túto prehru odčiniť v domácom prostredí v zápase s tabuľkovým susedom. V ostatnej sezóne sa im darilo, keď doma Malú Idu zdolali a na ich pôde uhrali cenný bod.

V bráne domácich obranca

Z troch gólmanov momentálne nemali domáci k dispozícii ani jedného nakoľko Harhovský bol v cudzine a Kerekeš s Almášim boli zranení. Do brány tak musel nastúpiť osvedčený obranca Jurini. Ten dvakrát čelil pohrome hlavne po zmene strán a bol oporou svojich farieb.  Domáci sa ujali vedenie gólom Kúna po štandardke v polovici polčasu a ako sa neskôr ukázalo i napriek niekoľkým tutovkám viac gólov nepadlo a tento gól im napokon vyniesol tri dôležité body.

Domáce prostredie potvrdili

„Opäť ťažký zápas v domácom prostredí i keď si myslím, že sme mali výrazný prvý polčas avšak neefektívny iba s jedným gólom. Druhý polčas súper trošku zlepšil hru zakombinoval a dostal nás pod tlak. I napriek tomu sme mali šance, ale bez gólového efektu. Domáce prostredie sme potvrdili, ale tá hra nebola podľa mojich predstáv“, uviedol tréner FK Krh. Podhradie Július Balta.

Na remízu sme mali

„ Terén bol veľmi ťažký a sťažoval kombinačnú hru. Do polčasu sme nehrali to čo si chlapci v šatni predsavzali. V druhej časti to už bolo oveľa lepšie a i napriek tomu, že sme neskórovali myslím si, že to bol čisto remízový zápas. Nuž, ale futbal je už taký a hrá sa na góly“, konštatoval tréner TJ Družstevník Malá Ida Marián Surgent.

Ďurkov – Betliar 4:0 ( 0:0), G: Čísovský 2 (48,66), Smetanka ( 51 z pk), Sarvaš (62 z pk)

Betliar: Kelíšek – Demeter, Kováč, Hažer, Handlovič, Ľ. Árvay, M. Árvay, Cirbus, Cilovič, Varga, S. Angyal, striedali: Filipovič, Vávra, Kandráč

Koš. Nová Ves – Gem. Hôrka 1:0 (1:0), G: Kučera (6)

Gem. Hôrka: G. Kovács – M. Szabó Dózsa, Lippai, M. Lörinc, D. Bodnár, Tóth, Demjén, R. Lörincz, Š. Bodnár, Vrškoví, Betík

D. Bodnár Gem. Hôrka:“ Pre celý tím veľmi bojovný výkon až do poslednej minuty. Prehrali sme, ale zo zápasu berieme len to dobre, lebo kebyže sme kompletný, tak by dostali asi takú trojku. Ale takto vyhrali . My ideme ďalej o týždeň doma s Ťahanovcami nič iné než víťazstvo neberieme. Náš tím má na oveľa viac než na ktorom mieste momentálne sme“.

Gemerská Poloma – Sokoľany 2:1 (1:1), G: Benedik (45), Hatvaník (49) - Krakovský (pk 36)

Gem. Poloma: Mišina – Grac, Hatvaník, Benedik, Madarász, Macák, Mar. Gallo, Mil. Gallo, Lipták, M. Ďuríček, R. Greško, striedali: Jasenka