V. liga 8.kolo: Podhradie na poste lídra

1.10. 2015 - V ôsmom kole sa trojici gemerských piatoligistov darilo k spokojnosti. V domácom prostredí  naplno bodovalo Krásnohorské Podhradie, ktoré sa tak po víťazstve nad Malou Idou ocitlo na najvyššom poschodí súťaže. Dobšiná doma taktiež zvíťazila nad Kokšov Bakšou  a cenný bod si v Košickej Novej Vsi vybojovala Gemerská Hôrka.

V. liga KG 8.kolo

Krh. Podhradie (3) – Malá Ida (11) 4:2 (3:0). G: Zdechovan (2), Vozár (4), Zubrický (3), Kuzma (77) - Leško (54), Iľko (68)

Krh. Podhradie: Almáši st. - Erdofalvi, Kuzma, Zubrický, Kiss, Kún, Vozár, Zdechovan, Benedik, Tóth, Greško, striedali: Jurini, Almáši ml.

Podhradčanov potešil iba výsledok

Futbalisti z Krásnohorského Podhradia ani po zápase s Malou Idou nepocítili trpkosť prehry, ale tentoraz ich hrial iba výsledok, nakoľko po hernej stránke zaostali za očakávaním hlavne po obrátke.

V piatoligovej Košicko - gemerskej skupine sú bez prehry už iba Podhradčania, ktorí majú aj vysoko aktívne skóre , keď doteraz  nasúkali súperom pätnásť gólov a inkasovali iba trikrát. Ten prvý gól dostali z penalty v úvodnom kole v zápase s Veľkou Idou a ostatné dva inkasovali v poslednom vystúpení.

Polčasový výsledok neudržali

V predohrávanom zápase s Malou Idou mali Podhradčania raketový nástup, keď už po polhodine hry viedli rozdielom triedy. Skóre otvoril už v druhej minúte Zdechovan a o chvíľu vedenie poistil Vozár. Po polhodine hry zvýšil na rozdiel triedy Zubrický. Už sa zdalo, že sa bude po obrátke schyľovať  k debaklu, nakoľko hostia po zranení gólmana museli do brány postaviť hráča z pola , ale opak bol pravdou. Domáci akoby sa uspokojili ich herná činnosť bola miestami statická, čo hostia využili na zníženie až na kontaktný gól , keď skórovali Leško a neskôr Iľko. Ešte šťastie že dvanásť minút pred koncom pridal štvrtý domáci gól najlepší strelec mužstva i súťaže R. Kuzma , čím zabránil eventuálnej dráme v záverečnej fáze hry.

Prestali hrať

Pri neúčasti  Piatera pre zranenie si v tábore domácich kapitánsku pásku nasadil ako už tradične Jozef Erdöfalvi. „ Po dnešnom našom vystúpení nás môže hriať iba výsledok, hra bola o ničom. Keď proti nám nastúpi odovzdaný súper , ani my sa nepretrhneme. Polčas vyhrávať rozdielom triedy a druhý dovoliť súperovi skórovať dvakrát a nehovoriac o tom, že veľa nechýbalo ani k remíze to by sa stávať nemalo. Nie súper začal po obrátke hrať, ale my sme prestali a dovolili im ťažiť z našich chýb. Treba sa čím skôr z chýb poučiť, nakoľko v iných zápasoch sa nám zaváhanie môže vypomstiť“, povedal na margo zápasu J. Erdöfalvi, kapitán FK Krásnohorské Podhradie.

Košická Nová Ves (5) – Gem. Hôrka (9) 0:0

Gem. Hôrka: Skokan - D. Bodnár, Ištók, V. Kováč, Jonáš, Lorincz, R. Ferdinand, A. Prónyai, Szkokan, Vrškoví, Lippai

Každý bod z vonku je cenný, ale pri troške šťastia mohli futbalisti Gemerskej Hôrky získať i tri. „ V zápase sme boli lepším mužstvom ako domáci. Naša najväčšia šanca sa zrodila v závere, keď Viktor Kováč domácu bránu z hranice pokutového kopu prestrelil“, povedal hráč FK Gemerská Hôrka Robert Ferdinand.

Dobšiná (8) – Kokšov Bakša (7) 2:0 (1:0), G: A. Gallo (14 z 11m), J. Barnák (82)

Dobšiná: Potočný - Martinko, P. Hutník, P. Husár, Barnák, Strelka, Gallo, Majerčák, Gothardt, Ján Rochl, Lompart, striedal: Timár

„Úvod zápasu  sa niesol v znamení osláv, lebo sa ženil v sobotu kapitán mužstva PETER FABIAN. Tak sme mu pred zápasom pred všetkými fanúšikmi  spolu s celým vedením všetci zablahoželali. Prvý polčas sa hral jednoznačne v nasej réžii. Chlapci zahrali kombinačne dobre a zaslúžene sme viedli. Druhý polčas sme začali veľmi dobre mali dve – tri šance no gól sme nevsietili. Potom hosti mali lepšiu pätnásťminútovku, ale bez šance a poslednú štvrťhodinu sme mohli rozhodnúť tutovkami MARTINKA, HUSARA ,ROCHLA GOTHARDA , STRELKU, no nakoniec až Barnak spečatil zaslúžene víťazstvo druhým gólom. Treba podotknúť,  že chýbal P. FABIAN, F. FABIAN , PUTNOCKY, HUTNIK , BASTAK, ale dobre zapadol do kádra Majerčak, ktorý prišiel z Dediniek na hosťovanie“, uviedol tréner MFK Dobšiná Julo Strelka.