V.liga 7.kolo: Prvé víťazstvo posledného Tatrana Betliar

19.9.2014 - V 7.kole sa darilo Gemerskej Hôrke, ktorá v derby zdolala Gemerskú Polomu a prvé víťazstvo si pripísal Tatran Betliar, ktorý v poslednom období mal problémy skôr s hráčskou základňou. Všetkých päť gólov vsietil Čečejociam M. Demeter. Dobšiná doma stratila tri body s Turňou a líder z Geče nešetril Podhradčanov, ktorým nasúkal poltucet gólov. I napriek tomu aktuálne Podhradie drží z Gemerčanov aktuálne najlepšiu šiestu priečku.

V. liga 7.kolo:

Geča – Krh. Podhradie 6:1 (3:1), G: Hutter 2, Papcún 2, Figura, Postredný - K. Kuzma (na 3:1)

Krh. Podhradie: Kerekeš – Piater, Almáši, Kiss, Hajduk, Oravec, Kuzma, Kardoš, Kozák, Fabián, Kún, striedali: Lukó, Vozár

Podhradčania už v 18.min. prehrávali rozdielom triedy. Následne korigoval Kuzma, ale to bolo zo strany hostí všetko. Po prestávke domáci pridali ďalšie dva góly a tri minúty pred koncom dal bodku za víťazstvom Hutter.

Betliar – Čečejovce 5:3 (3:1),G: M. Demeter 5 - J. Juhás, O. Juhás, Puškáš

Betliar: Kelíšek, Demeter, Kováč, Hažer, Vávra, Handlovič, Ľ. Árvay, M. Árvay, Filipovič, Cirbus, Plačko, striedal: Schvacz

Vedenia sa ujali hostia, keď už v 3.min. J. Juhász rozvlnil sieť Kelíškovej brány. Neskôr však prišli chvíle Demetera, ktorý zaznamenal do polčasu čistý hetrik a tretí gól dal z nariadenej penalty tesne pred polčasovým hvizdom. Po prestávke pridal svoj štvrtý gól a neskôr aj piaty.  Hostia už iba korigovali O. Juhásom a na piaty domáci úspech odpovedal ešte z následnej akcie Puškáš (84).

Dobšiná - Turňa 1:4 (1:2), G: M. Poliak (43) - Bálint (17), Ďurko (29), Wislay (86), Péči (89)

Dobšiná: Breuer – Martinko, Dudra, Turzák, P. Hutník, Gallo, Gothardt, J. Hutník, Poliak, F. Fabián, J. Barnák, striedal: Husár

Skóre otvoril hosťujúci Bálint po štvrťhodine hry a po polhodine Ďurko vedenie poistil. Kontaktný gól do šatne dosiahol Poliak. Štyri minúty pred koncom zvýšil Wislay a v poslednej minúte dosiahol štvrtý úspech hostí Péči.

Gemerská Hôrka – Gem. Poloma 4:0 (2:0), G: Lippai 2 (28, 54), A. Bodnár (21), D. Bodnár (85)

Gem. Hôrka: M. Szabó Dózsa – Lippai, M. Lörinc, D. Bodnár, Betík, Tóth, A. Bodnár, Jankóšik, Demjen, Ištók, R. Lörincz, striedali: Vrškoví, Szokan

Gem. Poloma: Mišina – Grác, Hatvaník, Chochol, Benedik, Madarász, Macák, Mar. Gallo, Mil. Gallo, Lipták, Ďuríček striedali: Jasenka, Šubovič, Boroš