V.liga 6.kolo: Podhradie po hetriku Kuzmu deklasovalo Poproč

17.9.2015 - V šiestom kole sa v domácom prostredí darilo Podhradiu, ktoré zásluhou hetriku Kuzmu zdolalo Poproč. Pred domácim publikom uspeli aj Dobšinčania, ktorí zdolali Ťahanovce. Najtesnejším skóre vonku prehrala Gemerská Hôrka.  V Podhradí videli hráči hostí aj dve červené karty.

V. liga KG 6.kolo

Krh. Podhradie (2) – Poproč ( 8) 3:0 (1:0), G: Kuzma 3 (6, 58, 90), ČK: Bajerovský (Poproč45 2 ŽK), R. Varga (Poproč 2ŽK 88)

Krh. Podhradie: Almáši st. - Erdofalvi, Kuzma, Zubrický, Hajduk, Kiss, Mlynárik, Piater, Kún, Greško, Jurini, striedali: Vozár, Benedik, Lukó

Podhradie po hetriku Kuzmu deklasovalo Poproč

V predohrávke ostatného piatoligového kola futbalisti Krásnohorského Podhradia úlohu favorita potvrdili a súpera z Poproča zdolali rozdielom triedy. Hostia dohrávali o deviatich, keď im arbiter  vylúčil až dvoch hráčov za hrubé nešportové správanie.

Podhradčania doposiaľ odohrali päť stretnutí jesenného kola. Štyrikrát sa predstavili v domácom prostredí , kde postupne zdolali V. Idu, Košickú Novú Ves, Turňu a v sobotu i Poproč. Jedinú bezgólovú remízu uhrali v derby v Dobšinej. Majú vysoko aktívne skóre 11:1 pričom až deväť gólov zdobí Radoslava Kuzmu.  Jediný inkasovaný gól padol z penalty v zápase s V. Idou. Aktuálne si držia druhú priečku za Čečejovcami, ale majú zápas k dobru.

Čistý hetrik Kuzmu a dve červené

Domácim sa už po niekoľkých minútach hry podarilo otvoriť skóre, keď prihrávku Erdöfalviho pretavil vo vedúci gól Kuzma. Tesný náskok sa  domácim do polčasu už nepodarilo poistiť, ale do druhého polčasu získali početnú výhodu, nakoľko arbiter pred odchodom do kabín vylúčil po druhom napomínaní hráča hostí Bajerovského. Po hodine hry domáci poistili vedenie opäť Kuzmom.  Zvýšiť mohol striedajúci Vozár, ale najprv nastrelil brankára a následne odrazenú loptu vyslal  z tesnej blízkosti nad brvno. Dve minúty pred záverečným hvizdom sa pod sprchy porúčal aj druhý hráč hostí Varga taktiež po druhej žltej karte a v ostatnej minúte víťazstvo hetrikom pečatil najlepší domáci strelec Kuzma.

Zápas zvládli k spokojnosti

„ Vzhľadom na fakt, že po remíze v Dobšinej šlo už o druhý zápas, ktorý sme za sebou odohrali v domácom prostredí  sme museli byť dostatočne obozretní hlavne z dôvodu, že súper ešte minulú sezónu hral  štvrtú ligu. Myslím si však, že po taktickej i technickej stránke sme zápas zvládli veľmi dobre. Hráčov súpera sme dobre pokrývali a nedávali im dostatočný priestor na kombináciu, nakoľko boli veľmi silný na lopte. O našom víťazstve nakoniec rozhodli aj morálno - vôlové vlastnosti  celého kolektívu“, uviedol na margo duelu brankár FK Krásnohorské Podhradie Maroš Almáši.

Dobšiná (10) – Ťahanovce (11) 3:1 (0:0), G: Baquero (72), J. Barnák 2 ( 85,89) - Koľvek (60)

Dobšiná: Potočný - Martinko, P. Fabián, P. Hutník, P. Husár, J. Barnák, A. Gallo, Lompart, Gothardt, F. Fabián, J. Rochl, striedali: Baquero, Jar. Hutník, M Strelka

Dobšiná sa po bezgólovom polčase radovala zo zisku troch bodov až neskôr. Vedenia sa síce ujali hostia po hodine hry, ale následne sa už hralo v domácej réžii. Najprv Baquero vyrovnal a neskôr dvakrát skóroval Barnák, ktorý rozhodol o zaslúženom víťazstve.

Veľká Ida ( 3) – Gem. Hôrka ( 4) 1:0 (0:0), G: Bujnovský (67)

Gem. Hôrka: Skokan - Izák, Tóth, D. Bodnár, Ištók, V. Kováč, Jonáš, M. Lorinc, Jo. Kovács, R. Ferdinand, A. Prónyai, striedali: Kardoš, R. Szkokan

V zostave hostí chýbali Lippai s A. Kovácsom, ale i napriek tomu Hôrka do polčasu udržala bezgólový výsledok. Po viac ako hodine hry padol jediný, ale pre domáce farby veľmi dôležitý gól, ktorý nakoniec rozhodol o trojbodovom zisku. „ Domáci mali okrem gólu hneď v úvode šancu, ale tú zneškodnil Skokan. Loptu vyrazil a následne už domáci útočník z ťažkého uhla našu bránu netrafil. Naše príležitosti boli v koncovke bez efektu a všetky strely sme vyslali prakticky do stredu brány. Gól sme inkasovali po vlastnej chybe, keď dlhú loptu smerujúcu do našej šestnástky sa snažil J. Kovács odkopnúť, ale trafil ju tak nešťastne, že tá sa dostala presne k domácemu útočiacemu hráčovi a ten napokon skóroval“, uviedol hráč FK Gemerská Hôrka Róbert Ferdinand.