V. liga 6.kolo: Naplno bodovali iba domáce mužstvá

19.9.2014 - V 6.kole sa v Podhradí uskutočnilo derby stretnutie v ktorom Podhradčania tesne zdolala Dobšinú. Hostia od 55.min. hrali po vylúčení Geldu o desiatich. Polomčania doma zdolali Kokšov Bakšu rozdielom triedy. Gemerská Hôrka prehrala v Ďurkove a Betliar, ktorý vycestoval do Turne s deviatimi hráčmi síce prehral vysoko, ale i napriek tomu trikrát skóroval.

DERBY: Krh. Podhradie /Dobšiná

V predohrávke gemerského piatoligového derby stretnutia o víťazstve Podhradčanov rozhodol nakoniec trinásť minút pred koncom gól R. Fabiána. V tom čase už kvalitný káder Dobšinčanov hral bez vylúčeného J. Geldu.

Do vedenia šli domáci Podhradčania po úvodnej desaťminútovke gólom Almášiho, ktorý prekonal brankára hostí Balúcha.Hostia následne prebrali aktivitu a ešte do polčasu sa im podarilo vyrovnať, keď po strele F. Fabiána loptu odrazenú od tyče doklepol do odkrytej časti brány J. Barnák. Po obrátke prebrali tempo hry domáci, ale nedokázali využiť ani tie najväčšie po góle volajúce tutovky hlavne zásluhou Kúna a Piater trafil raz brvno. V 55. min. si zbytočne vyslúžil druhú žltú kartu a následne červenú hosťujúci J. Gelda. Hostia ani o desiatich nerezignovali a zanechali pod hradom dobrý herný dojem. Trinásť minút pred koncom sa domácim podarilo streliť víťazný gól zásluhou R. Fabiána.

Rytmus chytili po prestávke

„V prvom rade chcem vyzdvihnúť herný prejav súpera, ktorý doteraz budil najlepší dojem. Herná činnosť formácií bola prepojená a dá sa povedať, že prvý polčas dominovali. Druhý polčas boli hostia oslabení o jedného hráča a disciplína trošku pokrivkávala. Naši hráči chytili rytmus ako neraz až v druhej časti hry a tým pádom naklonili mierku váh na našu stranu. Dokonca hráč, ktorému som aj trošku krivdil, že jeho herná činnosť nebola až taká výnimočná, nakoniec perfektným gólom zápas rozhodol. Ďakujem trénerovi Kossuthovi, Dobšinčanom a divákom, ktorí určite mohli byť spokojní s priebehom hry a nakoniec i víťazstvom domáceho mužstva,“ uviedol na margo derby zápasu tréner FK Krh. Podhradie Július Balta.

Niektorí sú nedisciplinovaní

„Prvých desať minút boli iniciatívnejší domáci futbalisti, z čoho pramenil aj úvodný gól. Následne sme prebrali aktivitu, hrali sme celkom slušne, dali sme vyrovnávajúci gól a vychádzali nám herné kombinácie. Neskôr sa útoky prelínali a šance rozhodnúť zápas  boli na oboch stranách. Samozrejme mám niektorých hráčov zbytočne nedisciplinovaných. Rečnia a potom dostanú červenú kartu, čím oslabia mužstvo. Toto je do budúcnosti pre nás jednoznačne neprijateľné. Z prehry sa musíme čím skôr oklepať a zabudnúť. O týždeň máme doma Turňu a už musíme jednoznačne bodovať naplno,“ konštatoval tréner MFK Dobšiná Štefan Kossuth.

utorok 16. 9. 2014 | Karol Csobádi
© 2014 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Betliar. Do Turne vycestovali futbalisti Betliara iba deviati. Vysoko síce prehrali, ale i napriek tomu strelili tri góly, keď za stavu 0:5 skóroval Hažer, neskôr na 2:6 Demeter a na 3:8 opäť Demeter. S týmto počtom hráčov zápas dohrali na nik sa v priebehu stretnutia „ nezranil“. I napriek zdravotným problémom už do brány nastúpil M. Rebej. „ Marián bol na ďalších vyšetreniach, kde mu radili, aby skončil s futbalom. Rád by však dochytal túto sezónu a už aj proti Betliaru stál v bráne“, uviedol náhradný gólman Florián Halász.

Gemerská Hôrka. Gemerčania už do polčasu prehrávali v Ďurkove rozdielom štyroch gólov. Domáci po prestávke pridali aj piaty až vtedy dokázal D. Bodnár korigovať. Neskôr pridal druhý gól hostí Jankóšik. Posledné slovo mal však domáci Čisovský.

V. liga 6.kolo:

Turňa – Betliar 8:3 (5:1), G: Bálint 2, Ďurko, Rybár, Eperješi 2, Képeš 2 - Hažer , M. Demeter 2. Hostia vycestovali iba deviati.

Betliar: Kelíšek - Demeter, Kováč, Varga, Hažer, Oravec, Tököly, M. Plačko, Handlovič

Krh. Podhradie – Dobšiná 2:1 (1:1), G: Almáši (11), R. Fabián (77) - J. Barnák (24), ČK: Ján Gelda (Dobšiná po 2ŽK 55 min.)

Krh. Podhradie: Kerekeš – Dorkin, Piater, Almáši, Kiss, Hajduk, Oravec, Kuzma, Kardoš, Fabián, Kún, striedali: Lukó, Kozák, Jurini

Dobšiná: Balúch – Martinko, Dudra, Turzák, Hutník, Gallo, J. Gelda, Gothardt, Poliak, F. Fabian, J. Barnák, striedal:Husár

Ďurkov – Gem. Hôrka 6:2 (4:0), G: Sarvaš 4, Timura (Z 11 m ), Čisovský) - D. Bodnár, A. Jankóšik

Gemerská Hôrka: G. Kovács – Lippai, M. Lorincz, D. Bodnár, Betík, Toth, A. Bodnár, Jankóšik, Demjén, Š. Bodnár, Vrškoví, striedal: Zsóri

Gem. Poloma – Kokšov Bakša 3:0 (1:0), G: Madarász, R. Greško, Mil. Gallo

Gem. Poloma: Mišina – R. Greško, Hatvaník, Grác, Chochol, Benedik, Mar. Gallo, Macák, Madarász, Lipták, Mil. Gallo, striedali: Ďuríček, Jasenka