V. liga 28.kolo: Rožňava vonku uchmatla ďalší bod

04.06.2014 - Jarná časť súťažného ročníka 2013/2014 odštartovala 18.kolom a piatoligisti SP MFK Rožňava postupne zdolali Sobrance, Rudňany, V. Kapušany a Sp. Vlachy. V 22. kole ich víťaznú štvorzápasovú šnúru prerušil líder zo Šace, keď víťazný gól dosiahol gólom do šatne Kandráč. Potom narazili Rožňavčania na kvalitné mužstvo z horných poschodí V. Folkmar. Stačila jediná chyba a hostia si pripísali tri body. Následne cestovali do Poproča, kde nebodovali. Potom v domácom zápase uhrali bod s Michaľanmi a zo Strážskeho sa vracali ako víťazi. Proti posledným Sokoľanom doma zvíťazili o gól. V ostatnom kole si priviezli bod z Veľkého Horeša.

V. liga 28.kolo:

V. Horeš - Rožňava 1:1 (1:0), G: Illéš (10) – Milata (47)

Rožňava: Šalamon - Jonáš, Smrek, Roth, Milata, Havko, F. Pollák, Sappanoš, Korfanta, M. Pollák, Almáši, striedal: Boroš

Domáci sa ujali vedenia už v desiatej minúte zápasu. Ako sa neskôr ukázalo bol to aj polčasový výsledok. Po obrátke hostia rýchlym gólom Milatu vyrovnali a tento stav, ktorý sa už nezmenil vyniesol hosťom ďalší cenný bod z pôdy súperov.

Po 28.kole:

Doma:

Rožňava             14           7             2             5             22:12       23

Vonku:

Rožňava             14           5             5             4             20:18       20

Celkom:

7. Rožňava         28          12            6             9             42:30       43

Strelci:

8 gólov – Figúr, 7 gólov – F. Kováč, Almáši, 5 gólov – F. Pollák, Milata, 3 góly - Štyvar 2 góly - Z. Breuer, 1 gól - Urbánik, R. Fabián, Jonáš, Korfanta, Havko