V. liga 25 kolo: Zhoršená útočná aktivita vyniesla doma iba bodík

16.5.2014 - Jarná časť súťažného ročníka 2013/2014 odštartovala 18.kolom a piatoligisti SP MFK Rožňava postupne zdolali Sobrance, Rudňany, V. Kapušany a Sp. Vlachy. V 22. kole ich víťaznú štvorzápasovú šnúru prerušil líder zo Šace, keď víťazný gól dosiahol gólom do šatne Kandráč. Potom narazili Rožňavčania na kvalitné mužstvo z horných poschodí V. Folkmar. Stačila jediná chyba a hostia si pripísali tri body. Následne cestovali do Poproča, kde nebodovali. V ostatnom domácom zápase uhrali bod s Michaľanmi.

V. liga 25.kolo:

Rožňava - Michaľany 1:1 (1:1), G: F. Pollák (37.min.) - Janči (28.min.), ČK: D. Džupina (Michaľany 80.min. kop. súpera neprimer. int.)

Rožňava: Šalamon – Jonáš, Smrek, Roth, Milata, Havko, Almáši, F. Pollák, Figúr, Breuer, striedali: Sappanoš, Skokan

Do vedenia šli po polhodine hostia, ale Pollák sedem minút pred prestávkou zrovnal skóre. Neskôr už gól nepadol a tak za body delili. Hostia dohrávali pre vylúčenie Džupina o desiatich.

B. Kuzma, tréner SP MFK Rožňava: „Túžba po víťazstve od prvých minút bola zrejmá, začali sme ofenzívne so snahou, čo najskôr skórovať. Naša aktivita však vychádzala naprázdno zásluhou menšieho dôrazu pred pokutovým územím hostí a aj zásluhou pozornej defenzívnej hry hostí. Boli to naopak hostia, ktorí po štandartnej situácii skórovali.  V závere prvého polčasu F. Pollák dokázal skórovať a aj stanoviť konečný stav zápasu. V druhom polčase sa naša hra zhoršila, útočná aktivita sa vytratila po našom dvojnásobnom striedaní a zmene v rozostavení. Na rozdiel od hostí, a nie len v ostatnom zápase, máme príliš problematické zahrávanie štandartných situácii. Nedokážeme z nich skórovať“. Zdroj: https://mfkroznava.webnode.sk/

Po 25.kole:

Doma:

Rožňava             13           6             2             5             20:11       20

Vonku:

Rožňava             12           4             4             4             18:17       16

Celkom:

Rožňava             25          10            6             9             37:27       36

Strelci:

7 gólov – F. Kováč, Almáši, Figúr, 4 góly – Milata, F. Pollák 3 góly - Štyvar 2 góly - Z. Breuer, 1 gól - Urbánik, R. Fabián, Jonáš, Korfanta