V.liga 25.kolo: Naplno bodovalo iba Podhradie

10.6.2015  - V predposlednom kole sa najviac darilo Krh. Podhradiu, ktoré v derby nasúkalo Betliaru  na jeho ihrisku poltucet gólov. Hôrka doma iba remizovala s lídrom z Geče a Gem. Poloma taktiež uhrala doma iba bod proti Turni. Tá záver dohrávala v oslabení po vylúčení Kovácsa, čo však domácim už k víťazstvu pre krátkosť času nepomohlo. Dobšiná sa vrátila zo Sokolian s päťgólovou nádielkou.

V. liga KG 25.kolo

Gemerská Hôrka

Druhá Gemerská Hôrka hostila v piatoligovom zápase Geču, ktorá je kolo pred koncom už prakticky víťazom súťaže s deväťbodovým náskokom. Diváci videli dva rozdielne polčasy, keď v tom prvom dominovali domáci a v druhom hostia. Body sa tak zaslúžene bratsky podelili. Domáci v snahe udržať si druhú priečku chceli zabojovať o tri body, ale nakoniec získali iba jeden. Nakoľko Ďurkov v predohrávke zdolal doma Košickú Novú Ves vedie o skóre a odsunul tak gemerského zástupcu na tretie miesto. Rozuzlenie kto definitívne obsadí druhé miesto prinesie posledné kolo v ktorom Hôrka i Ďurkov hrajú na pôde súperov.

Prvý polčas bol v réžii domácich futbalistov, ktorí aktivitu vyjadrili vedúcim gólom už po niekoľkých minútach hry, keď skóre otvoril Lippai. Neskôr vedenie poistil Ištók a po necelej polhodinke viedli domáci po druhom góle Lippaiho už rozdielom triedy. Hostia korigovali nepriaznivý stav M. Figurom , ale domáci Izák opäť upravil na rozdiel troch gólov. Gólom do šatne však hosťujúci Perún znížil na 4:2. Po prestávke Leško strelil kontaktný gól a dvanásť minút pred záverečným hvizdom autor úvodného gólu hostí M. Figura dosiahol vyrovnanie. Domácim sa už pokus o zvrat nepodaril.

„ Polčas patril jednoznačne našim farbám v ktorom sme dvakrát viedli rozdielom triedy, ale po obrátke hostia ožili. Podarilo sa im zlepšeným výkon dosiahnuť najprv kontaktný a neskôr aj vyrovnávajúci gól. My sme už naše príležitosti premrhali a pod výkon sa podpísala aj kondička, ktorá nám nevydržala do konca inak kvalitného zápasu“, uviedol na margo stretnutia predseda FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik.

Betliar              4      0      1      3      1:16 1

Gem. Hôrka (3) – Geča 73 (1) 4:4 (4:2), G: Lippai 2 (4,25), Ištók (12), Izák (42) - M. Figura 2 ( 40, 78), Perun (45), Leško (54)

Gem. Hôrka: Skokan - M. Lorinc, D. Bodnár, Tóth, Lippai, Izák, Jonáš, P. L. Bacso, R. Szkokan, J. Kovács, Ištók, striedali: R. Lorincz, V. Kováč, R. Ferdinand

Gem. Poloma

Gem. Poloma (10) – Turňa (13) 1:1 (1:1), G: M. Ďuríček (33) - Zupko (26), ČK: Z. Kovács (Turňa 2 ŽK 78)

Gem. Poloma: Mišina- Hatvaník, Gunár, Ján Rochl, Jakub Rochl, Lipták, Mil. Gallo, Benedik, Remiáš, Ďuríček, A. Rochl, striedali: Boroš, Jasenka

Derby: Betliar - Krh.Podhradie

Betliar (14) – Krásnohorské Podhradie (5) 0:6 (0:2), G: Piater (32), R. Kuzma 2 (52, 57), Erdofalvi (66), Prónyai (44), Almáši (78)

Betliar: L. Fabián - Cirbus, Oravec, L. Poťmák, Handlovič, Benedikty, L. Árvay, R. Fabián, Fafrák, L. Zatroch, D. Poťmák

Krh. Podhradie: Kerekeš - Erdofalvi, Kuzma, Kiss, Prónyai, Zubrický, Oravec, Kozák, Almáši,Pia&ter,Hajduk, striedali: Lukó, Csákó, Mlynárik

Dobšiná

Sokoľany (4) – Dobšiná (11) 5:0 (3:0), G: Rick2 (7,70), Čišovský 2 (8,27), Varga (86)

Dobšiná: Balúch - Martinko, J. Hutník, P. Husár, M. Gelda, A. Gallo, Barnák, F. Fabián, Novotný, Fajdek, P. Hutník