V. liga 22.kolo: Hôrka sa aktuálne vyhupla na druhé miesto

21. 5.2015 - V ostatnom piatoligovom kole sa darilo Gem. Hôrke, ktorá naplno bodovala v Ťahanovciach a taktiež v derby zvíťazila vysoko Poloma nad Betliarom. V Dobšinej sa súpera nedočkali, ale body si po kontumácii pripíšu. Nešťastná prehra doma po šnúre piatich víťazstiev odsunula Podhradčanov na štvrtú priečku o skóre za Sokoľamni a nakoľko Gemerská Hôrka zvíťazila prebrala na druhom mieste žezlo aktuálne najúspešnejšieho gemerského zástupcu v tejto piatoligovej Košicko - gemerskej súťaži.

V. liga KG 22. kolo

DOBŠINÁ

Dobšinčania sa súpera v Malej Idy nedočkali a tak si propísali tri body bez boja.

Dobšiná (11) – Malá Ida (9). Hostia neprišli

KRH. PODHRADIE

Podhradčanom nepomohol k víťazstvu ani krst nových dresov

V ostatnom kole hostili piatoligisti Krásnohorského Podhradia súpera z Kokšov Bakše s ktorou už do polčasu prehrávali rozdielom dvoch gólov. Po obrátke pribudli ďalšie góly a za kratší koniec ťahali domáci futbalisti. Domáci Podhradčania odohrali zápas v netradičnom čase v nedeľu, nakoľko vyhoveli požiadavke hostí z Kokšov Bakše , ktorí apelovali údajnými sobotňajšími oslavami výročia vzniku futbalu v obci. I napriek tomu, že dôvod ako sa neskôr ukázalo bol iný, hru domáceho kolektívu to neospravedlňuje . Po päťzápasovej víťaznej šnúre podľahli papierovo slabšiemu súperovi .

Stoľár nedal penaltu

Hostia už po dvadsiatich minútach viedli zásluhou Ružičku a Hudáka dvojgólovým rozdielom. Následne domáci znížili Kuzmom na kontaktný gól, ale M. Horváth opäť upravil na rozdiel dvoch gólov.  Po prestávke dokonca Stoľar zvýšil na rozdiel triedy a za domácich korigoval Prónyai.  V 71. min. po faule Lukóa nariadil arbiter penaltu v prospech hostí, ale I. Stoľár domácu bránu minul. Minútu pred koncom však už nezaváhal a opäť prikrášlil skóre. V ostatnej minúte domáci Piater dokázal ešte zmierniť nelichotivý stav, ktorý tentoraz i napriek množstvu šancí hlavne v druhom polčase domácim nepriniesol v konečnom súčte ani bod. Hostia tak po jesennom domácom víťazstve 5:1 aj tentoraz body udržali.

Zle zachytený úvod sa vypomstil

„ Jednoznačne gratulujem súperovi, ktorí z minima vyťažil dnes maximum. My sme robili hrúbky dá sa povedať pri každom góle . Dostať však doma päť gólov, čo sme nedostali  dokopy za niekoľko posledných zápasov je na zamyslenie.  Stále tvrdím, že dostať sa z mužstvom hore je ľahšie ako udržať sa na určitej úrovni.  Chlapcov som pred zápasom upozorňoval, že toto stretnutie bude celkom iné ako doterajšie a oveľa ťažšie. Oni si však mysleli, že zdarný výsledok sa zrodí sám od seba. To sa však nestalo. Od úvodu sme začali špatnou organizáciou hry hlavne v obrannej činnosti. Neskôr v snahe čosi so zápasom ešte urobiť v náš prospech sme to pustili na vabank, ale zle zachytený úvod sa už odčiniť ako sa ukázalo nedal.  Chlapcom i napriek tomu krivdiť nemôžem. Vyhrali päť zápasov za sebou to sa skôr či neskôr musí zákonite zmeniť aj u mužstiev z vyšších ligových súťaží. Verím, že dobré výsledky ešte prídu a potešíme nimi našich fanúšikov“, uviedol po stretnutí tréner FK Krásnohorské Podhradie Július Balta.

Krh. Podhradie (2)  – Kokšov Bakša (8) 3:5 (1:3), G: Kuzma (30), Prónyai (59), Piater (90) - L. Ružička (7), P. Hudák (22), M. Horváth (39), I. Stoľar 2 (49, 89). Hosťujúci I. Stoľár (71) nepremenil penaltu, mieril vedľa brány.

Krh.Podhradie: Kerekeš - Kozák, Erdofalvi, Almáši, Kún, Piater, Zdechovan, Kuzma, Kiss, Lukó, Prónyai, striedali: Jurini, Vozár

GEMERSKÁ HȎRKA

Hôrka brala body z Ťahanoviec. Už polčasový výsledok rozdielom triedy bol veľavravný a rozhodol prakticky o víťazstve Hôrky. Dvakrát skóroval D. Bodnár a vlastencom sa prezentoval Kardoš. Domáci strelili iba čestný gól Koľvekom. „ Zahrávali sme roh. Jonáš parádne kopol na Izáka, ale lopta prešla tesne ponad jeho hlavu. Takže Izák loptu nezasiahol a za ním stál domáci hráč. Lopta mu spadla na nohy tak nešťastne, že sa odrazila a potom smerovala do pravého dolného rohu“, opísal vlastenca Kardoša hráč FK Gemerská Hôrka D. Bodnár.

Ťahanovce (6) – Gem. Hôrka (4) 1:3 (0:3), G: D. Koľvek (67) - D. Bodnár 2 (3, 42), M. Kardoš (vlastný18)

Gem. Hôrka: Lipták - M. Lorinc, D. Bodnár, Tóth, Lippai, Izák, Jonáš, Demjén, J. Kovács, P. L. Bacso, R. Szkokan, striedali: striedali: Š. Bodnár, R. Lorinc, V. Kováč

GEM. POLOMA/BETLIAR

DERBY: Favorizovaný domáci naplno bodovali, ale zápas sa dohrával bez troch vylúčených hráčov.

2013/2014

Betliar - Gem. Poloma 1:1, Gem. Poloma - Betliar 3:0

2014/2015

Betliar - Gem. Poloma 1:4, Gem. Poloma - Betliar 7:1

Gem. Poloma (10) – Betliar (14) 7:1 (2:0), G: M. Gallo 2 (6,50), Milko 2 (41,59), J. Bedenik (61), A. Krága (85), Handloviš (vlastný 90) - R. Fabián (63), ČK: Jakub Rochl (67 udretie súpera) - Ľ. Árvay (UR 10), M. Arvay (67 udretie súpera)

Gem. Poloma: Mišina - Hatvaník, Ján Rochl, Mil. Gallo, Lipták, Benedik, Kakalejčík, Milko, A. Krága, R. Greško, Jakub Rochl, striedal: Remiáš

Betliar: Šofranko - Cirbus, R. Fabián, Fafrák, Zatroch, Vávra, Oravec, Ľ. Árvay, M. Arvay, L. Poťmák, Handlovič, striedali: D. Poťmák, Benedikty

DK VsFZ predvoláva na svoje zasadnutie DK dňa 27.05.2015 o 17:00 hod. aktérov stretnutia V.K-G: Gemerská Poloma – Betliar a zároveň žiada o zaslanie písomného vyjadrenia všetkých pozvaných k okolnostiam po stretnutí s termínom doručenia do 25.05.2015 pod ďalšími DO: R – Juhás Cyril, AR1 – Mišková Slavomíra, AR2 – Pristáč Ondrej, DZ – Labanc Ján, VD - Sklenár Michal, VH – Poťmák Bohuš, KD – Gallo-Barnák Miloš 1247891, KH – Handlovič Tomáš 1120652, HU – Sústrik Ivan a hráča D - Greško Rastislav 1089598, DK zastavuje výkon akejkoľvek športovej činnosti hráčom: Rochl Jakub 1245004, Chochoľ Matej 1234812 (Gemerská Poloma), Arvay Martin 1182180, Árvay Ľubomír 1182179 (Betliar).

DK VsFZ trestá:  FK Gemerská Poloma za HNS divákov v stretnutí: Gemerská Poloma – Betliar podľa čl.57/4 pokutou 100+10€ a hráčov Rochl Jakub 1245004 + 10€ podľa čl.47/1b,2b, zastavená činnosť na obdobie 2 týždňov od 18.05.2015 do 01.06.2015, Chochol Matej 1234812 + 10€ podľa čl.47/1b,2b, zastavená činnosť na obdobie 2 týždňov od 18.05.2015 do 08.06.2015,  FK Betliar za stretnutie: Gemerská Poloma – Betliar, Vedúceho mužstva – Poťmák Bohuš + 10€ podľa čl.47/1b,2b, zastavená akejkoľvek športovej činnosť na obdobie 2 týždňov od 27.05.2015 do 10.06.2015, hráčov: Árvay Ľubomír 1182179 + 10€ podľa čl.47/1b,2b, zastavená činnosť na obdobie 3 týždňov od 18.05.2015 do 08.06.2015 a Arvay Martin 1182180 + 10€ podľa čl.47/1b,2b, zastavená činnosť na obdobie 5 týždňov od 18.05.2015 do 22.06.2015

Gem. Poloma    4    3    1    0    15:3    10

Betliar              4    0    1    3    3:15    1