V.liga 1kolo: Doma sa darilo Podhradiu a Dobšinej vonku Polome

14.8.1014 - V úvodnom kole plný počet bodov získalo Krh. Podhradie a tesne v závere rozhodla o zisku troch bodov aj Dobšiná. Vonku Polomčania uhrali nerozhodný výsledok, keď R. Greško vybojoval bod v poslednej minúte zápasu. Nebodoval Betliar, ktorý v závere trikrát inkasoval  a Gem. Hôrka. V Dobšinej sa predstavil nový tréner Kossuth a v Podhradá starpnový  Balta. Hôrka nemala gólmana do brány tak musel obranca Izák.

1.kolo: Výsledky

Za Podhradie skórovali iba nové posily

Sobotňajšou predohrávkou úvodného kola odštartovala piatoligová súťaž Košicko - gemerskej skupiny medzi Krásnohorským Podhradím a Ďurkovom. Domáci zvíťazili rozdielom triedy pričom dvakrát premenili aj nariadené pokutové kopy.

Krásnohorské Podhradie. Štart do novej sezóny 2014/2015 sa Podhradčanom vydaril k spokojnosti, keď rozdielom triedy zdolali súpera z Ďurkova v domácom prostredí Kým domáci neraz zamestnali hosťujúceho gólmana Smetanku  Kerekeš v bráne Podhradčanov prakticky snáď okrem jednej strele, ktorá smerovala medzi tyče zasahovať nemusel.

Almáši mal blízko k hetriku

Podhradčania získali viacero hráčov a medzi posily ktorí sa postarali o víťazstvo stáli bezpochyby Maroš Almáši ml., ktorý prišiel na prestup z Moldavy a Rado Kuzma na ročné hosťovanie z Honiec. Do polčasu padli dve góly z pokutových kopov, keď najprv Tomáš Timura fauloval v šestnástke Kuzma a neskôr ho napodobnil gólman Smetanka. Ten aspoň obdržal žltú kartu. Obe penalty úspešne realizoval Almáši. V záverečnej polhodine mal blízko k hetriku, ale jeho krížnu strelu zasunul do brány hostí tentoraz Kuzma.

Spokojnosť musí gradovať

Staronový tréner Július Balta netajil spokojnosť. „ V zápase sme sa ťažko rozbehávali, ale ja si myslím, že výsledok je smerodatný a chlapci urobili všetko preto , aby uspeli. Áno som spokojný, ale ešte veľa treba pracovať , aby ďalšie zápasy bolo ešte lepšie, ešte výraznejšie a spokojnosť gradovala. Celé mužstvo tvorilo kompaktný celok veľmi dobre hrali formácie a hlavne koncoví hráči“.

Pred stretnutím mužstvo zablahoželalo trénerovi Baltovi k šesťdesiatke a Oravcovi k dvadsiatim narodeninám.

Krh. Podhradie – Ďurkov 3:0 (2:0), G: M. Almáši 2 (2 z 11 m), R. Kuzma

Krh. Podhradie: Kerekeš - Erdöfalvi, Kún, Almáši, Piater, Kiss, Hajduk, Lukó, Oravec, R. Kuzma, Kardoš, striedali: Zubrický, Jurini

Gallo rozhodol v záverečnej minúte z pokutového kopu

Dobšinčania sa v minulých sezónach pohybovali na konci tabuľky. V tomto ročníku by sa však radi tomu vyhli. Jedným z krokov je aj angažovanie nového trénera, ktorým sa stal Š. Kossuth, ktorý sa v ostatnej sezóne venoval mládeži a predtým trénoval áčko SP MFK Rožňava. Zdá sa, mesiac práce s mužstvom priniesol prvý úspech. Na domácej pôde sa Dobšinej podarilo zdolať nováčika z Čečejoviec. „ Prvý polčas bol z našej strany celkom solídny, mali sme viac šancí ako súper, ale vo finálnej časti sme nevedeli čo s loptou. Druhý polčas bol omnoho lepší ako prvý aj keď sme dostali prvý gól. Chlapci však neprestali bojovať a dokázali zápas otočiť hlavne vďaka Adamovi Gallovi, ktorý bol najlepší na ihrisku. Najprv dal gól hlavou po krásnom centri od Tomáša Turzáka a neskôr sa do šestnástky predral Matúš Martinko, ktorého súper skopol a rozhodca nariadil penaltu. Trénerom novo zvolený exekútor Gallo s prehľadom penaltu premenil vo víťazný gól“, povedal Jerguš Barnák, stredný záložník MFK Dobšinej, ktorý v zápase nehral nakoľko mal stopku.

Dobšiná - Čečejovce 2:1 (0:0), G: A. Gallo 2 (85), (89 z 11 m) - Matesz (71)

Dobšiná: Breuer - Poliak, Fajdek, Baquero, Martinko, Dudra, Husár, Gallo, Turzák, P. Hutník, J. Hutník, striedali: M. Gelda, J. Gelda

Do brány musel obranca Alexander Izák

Na pôdu minuloročného tabuľkového suseda Kokšov Bakše vycestovala Gemerská Hôrka v oklieštenej zostave na dôvažok bez brankára. I napriek tomu podľahla iba najtesnejším skóre.

Gemerská Hôrka.  Vedenia sa ujali domáci gólom Stoľára už po desiatich minútach hry.  Poistiť tento tesný náskok dokázali až takmer po hodine hry Habinom. Hostia dosiahli čestný úspech Lippaim, ale už i napriek snahe zabojovať o bod nedokázali a šance nevyužili.

Problémom bude gólman

„Na zápas sme vycestovali vo veľmi skromnej zostave dokonca bez možnosti striedania. Z Maďarska nedošli papiere pre A.  Bodnára a Betíka, R. Lörinc je ešte zranený a brankár Kováč  si pred zápasom zranil ruku takže nemohol vôbec nastúpiť. Do brány tak musel obranca Izák a taktiež v predu Ištók je ešte nedoliečený.  I napriek tomu sme do polčasu inkasovali iba raz a podobne aj po obrátke. Po Lippaiho kontaktnom góle Š. Bodnár , ktorého sme taraz získali z Krh. Dlhej Lúky šancu zahodil a Zsóri druhú príležitosť vynechak, keď netrafil do prázdnej brány.  Hru sme neskôr ovládli, ale vyrovnať sa nepodarilo. Najväčší problém bude teraz zohnať na dôležitý post brankára“, povedal na margo prvého zápasu tajomník FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik.

Kokšov Bakša - Gemerská Hôrka 2:1 (1:0), G: Stoľár (18), Habina (54) - Lippai (64)

Gem. Hôrka: A. Izák - Lippai, Szkokan, Demjén, M. Lörinc, D. Bodnár, Tóth, Zsóri, K. Ragyina, Š. Bodnár, Ištók

Polomčania prekvapili

Gemerská Poloma. V kádri Gemerskej Polomy prišlo počas letnej pauzy k viacerým zmenám. Mészner aj Pa. Gere sú aktuálne v Rožňave, v prvom zápase chýbal aj Milko. Naopak do mužstva pribudol S. Macák a práve on dal prvý gól Polomčanov v novom ročníku. V Ťahanovciach v prvom polčase diváci veľa gólov nevideli. Len jeden. Po šanci domácich, ktorú zlikvidoval Mišina, prišiel protiútok. Potiahol ho práve Macák a do šatne tak odchádzali Polomčania za stavu 0:1. Domáci však udreli hneď po prestávke z priameho kopu a po ďalšej chybe viedli 2:1. O vyrovnanie sa postaral Hatvaník, no tri minúty pred koncom domáci zasa viedli. Bod pre hostí napokon zabezpečil strelou R. Greško. „Aj keď sme boli oslabení, nezlomili sme sa. Myslím si, že je to zaslúžená remíza,“ uviedol kapitán Družstevníka Gemerská Poloma Miloš Gallo. (zdroj Korzár)

Ťahanovce - Gem. Poloma 3:3 (0:1), G: Bábeľa (47), Pach (64), Š. Vágner (87) - Macák (33), Hatvaník (74), R. Greško (90)

Gem. Poloma: Mišina - Hatvaník, Chochol, Grác, Mil. Gallo, Mar. Gallo, Benedik, R. Greško, Madarász, Macák, Šubovič, striedal: Galata

Presne jedenásti

Betliar. Futbalistov Tatrana Betliar trápil na jar výpadok viacerých hráčov pre zranenia či pracovné povinnosti. Zdá sa, že rovnaké problémy ich budú sužovať aj teraz. Do Geče vycestovali presne jedenásti, chýbali Varga, Herchl i nová posila D. Béreš. Aj keď boli domáci od začiatku aktívnejší, Kelíšek mal v prvom polčase situáciu plne v rukách a tri čisté šance domácich zmaril. Domácim sa podarilo dostať do vedenia po necelej hodine hry. Nič však nebolo stratené. S blížiacim sa koncom Betliarčania začali otvárať hru a prichádzali aj šance. V snahe vyrovnať však zabudli na zadné vrátka. V posledných piatich minútach tak inkasovali tri góly. (zdroj Korzár)

Geča - Betliar 4:0 (0:0), G: Hutter(55), Papcún (86), Figura(88), Leško (90)

Betliar: Kelíšek - Ľ. Árvay, M. Árvay, V. Kováč, Cilovič, Barkasz, Handlovič, Cirbus, Vávra, Uharček, Oravec