V. liga 19. kolo: V Hôrke sa zápas pre pokles hostí po sedem nedohral

29.4.2015 - Šlágrom piatej ligy 19.kola bolo derby medzi Dobšinou a Krh. Podhradím.  Očakávalo sa tliar domáce víťazstvo, ale opak bol pravdou. Posledná Betliar si body s predposledným  Turňou uhral nerozhodný výsledok. V Hôrke sa pre pokles hráčov hostí hralo iba osemnásť minút. V Kokšov Bakši sa predstavili Polomčania, ktorí prehrali rozdielom triedy.

V. liga 19.kolo

V Gemerskej Hôrke sa hralo iba niečo cez štvrťhodinu

Na predohrávku 19.kola do Hôrky pricestoval Ďurkov v skromnom počte iba s osmičkou hráčov. Zaužívaný scenár sa naplnil niečo po štvrťhodine a zápas arbiter ukončil. Skóre otvoril už v druhej minúte domáci Lippai a po štvrťhodine , keď pridal ďalšie góly R. Ferdinand domáci viedli už rozdielom triedy. Následne prikrášlil stav Bacso. V osemnástej minúte nastal pre „ zranenie“ aj druhého hosťujúceho hráča pokles pod sedem, ten prvý sa totiž zranil už v tretej minúte a tak musel arbiter zápas predčasne pre porušenie tohto pravidla ukončiť.

„ Opäť raz futbal dostal poriadnu facku. Utrpeli nielen hráči, ale hlavne diváci, ktorí chceli mať pekný futbalový zážitok. To sa vďaka súperom podarilo. Samozrejme nemôžeme s určitosťou tvrdiť čo bola príčina ich nízkeho počtu, ktorí k nám vycestovali , ale doma hrali v jeseni dosť tvrdo voči našim hráčom“, konštatoval predseda FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik.

Gem. Hôrka (7) - Ďurkov (4) 4:0 (4:0), G: Lippai (2), R. Ferdinand 2 (12, 15), P. L. Bacso (16).Hostia prišli s osmičkou hráčov a v 17. min. sa pre pokles pod sedem zápas nedohral.

Gem. Hôrka: Skokan - D. Bodnár, Tóth, Lippai, Izák, Jonáš, Bacso, R. Ferdinand, Demjén, Joz. Kovács,Ištók

Betliar (14) - Turňa (13) 1:1 (0:0), G: Fafrák (65) - Iľavský (50)

Betliar: Šofranko - Ľ. Árvay, Cirbus, R. Fabián, R. Poťmák, Handlovič, Fafrák, Zatroch, M. Arvay, Vávra, Benedikty, striedali: L. Fabián, Oravec, Tokoly

Kokšov Bakša  (9) - Gem. Poloma (10) 3:0 (2:0), G: I. Stoľar 3 ( 15, 45, 55)

Gem. Poloma: Mišina - Hatvaník, Ďuríček, Jakub Rochl,Ján Rochl, Mil. Gallo, Remiáš, Lipták, Benedik, Kakalekčík, Boroš, striedal:M.Ferenc

„Podali sme slabý vykon. Prvých dvadsať minút sme mali navrch,  kde sme mohli dať aj tri góly, žiaľ zlyhali sme v koncovke. Súper skóroval dvakrát, my sme ešte stihli dať jeden gól zásluhou J. Hutníka, ale následne sme všetko vrhli dopredu a do našej otvorenej obrany prenikol Almáši a tretím gólom hostí rozhodol zápas. Súper bol lepšie pripravený ako my a tak zvíťazil“ konštatoval J. Barnák, hráč MFK Dobšiná.

Dobšiná  (11) - Krh. Podhradie (3) 1:3 (0:1), G: J. Hutník (67) - Jurini (27), Almáši2 (62, 90)

Dobšiná: Potočný - Martinko.P. Fabián, M. Gelda, P. Husár, Barnák, Gallo, F. Fabián, P. Hutník, Poliak, J. Hutník

Krh. Podhradie: Kerekeš - Kozák, Erdofalvi, Lukó, Almáši, Vozár, Oravec, Kún, Jurini, Dorkin, Zdechovan, striedali: P. Mlynárik, Zubrický