V Kružnej vyhral futbal (komentuje Ladislav Székely)

16.08.2016 - Domáci hráči z Kružnej hostili v 2. kole silného súpera z Drnavy.

V 1. kole mali domáci voľno, ich súper z Nižnej Slanej odstúpil pred začiatkom súťaže, až teraz si mohli vychutnať premiéru v I. triede. Hosťom chýbal hlavne kanonier Rencsok, ktorý zavesil kopačky na klinec. Domáci sa s vervou pustili do súpera a hneď z prvého útoku mali možnosť skórovať, ale brankár hosti čaroval. Útoky sa striedali na oboch stranách, ale brankári ratovali svoju svätyňu. V 23 min. hráč hostí, Šoltés, dostal peknú prihrávku a krásnou strelou do dolného rohu otvoril skóre, 0:1. O 4 min. Gőrgei  v pokutovom území nezahával a znížil stav stretnutia, 1:1.

Naďalej sa hralo vo vysokom tempe, ale brankári doslova čarovali. V druhom polčase sa nič nezmenilo, stále sa hral útočný futbal. V 55 min. sa domáci hráč Kamenský prekľučkoval do pokutového územia, obranca Bulík ho podkopol a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil, 2:1. Bola to veľká radosť, ale trvala len pár minút. Z rohového kopu, hráč hostí Kovács, hlavou vyrovnal na 2:2. Veľká chyba v obrane domácich sa opakovala v 80 min, keď Kovács po rohovom kope "osamel" a znova hlavou skóroval na 2:3.

Pred veľmi peknou diváckou kulisou (100 platiacich divákov) rozhodoval Július Gyenes, na čiarach mu pomáhali Radko Mikulec a Alexander Farkaš. Delegát stretnutia bol Peter Béreš.

FOTO

Vyjadrenia po zápase:

"Hral sa pekný, rýchly a tvrdý futbal, s množstvom šancí a obaja brankári boli na mieste. Mali sme aj futbalové šťastie." - kapitán hostí, Peter Búlik

"Veľmi dobrý zápas s množstvom šancí, kde brankári boli hrdinami zápasu." - hosťujúci predseda oddielu, pán Baláž

"Chceli sme vyhrať, mali sme aj šance, ale futbal sa nehrá na ich počet, ale na góly. V tomto prípade patrí lepšia štatistika hosťom." - vedúci domácich, pán Kamzík.

FK APEX Kružná - FK BANÍK Drnava 2:3 (1:1)

G: 27´ Gőrgei A., 55´ Kamenský J. (z11m) - 23´ Šoltés K., 73´, 80´ Kovács J.

Kružná: Bacso - Szabó, Garan, Kamenský, Varga, Kerekes, Dókus, Lukáč, Fabián, Mezei, Gőrgei striedal Szendi

Drnava: Zakhar - Búlik, Görgei J., Polyák, Maliňák, Barczi, Čeľovský, Šoltés B., Šoltés K., Kovács, Bakoš striedali Tisza, Icsó