V historickom derby zvíťazila Rožňava (komentár Ladislava Székelyho) / FOTO

04.09.2016 - V siedmom kole 4.ligy JUH žreb prisúdil historické derby medzi Rožňavou a Krásnohorským Podhradím. Po dlhšom čase sa fanúšikovia dočkali. Videli výborné a veľmi dramatické stretnutie.

Nováčik sa favorita nezľakol a začal nátlakovo. Domácí hráči takýto atak nečakali. Obrana Rožňavy bola preťažená, ale výborný brankár domácich, mimochodom navrátilec Gejza Pulen, mal svoj deň. Po desiatich minutách domáci ožili a Filip Kovács v 13 minúte  z priameho kopu prekonal brankára Manka, 1:0. Bolo to radosti. Ale radosť pokazil Lukáš Héger, v 23 minúte po chybe obrany prekrásnou bombou vyrovnal na 1:1. Hra sa vyrovnala a útoky sa striedali na obe strany. Ale skóre sa nezmenilo. Druhý polčas začali lepšie hostia a v 50 minúte Rado Kuzma prekonal Pulena, 1:2. Obrovská radosť prepukla v tábore hostí. Trvala len dve minúty. V 52 minúte domáci Jaro Figúr sa najlepšie zorientoval v pokutovom území a vyrovnal stav na 2:2. Hostia cítili šancu a skúšali sa presadiť strelami, ale výborný Pulen im prekazil úmysli svojimi zákrokmi. Veľká radosť naopak prišla v 59 minúte, keď  Lukáš Drobňák zvýšil stav na 3:2. Hostia dostali úder pod pás. V 65 min rozhodca nariadil pokutový kop proti hosťom,  ale  Filip Kovács ho nepremenil. Brankár Manko jeho strelu vyrazil. Hra pokračovala s veľkým nasadením, ale bez koncovky. Pred slušnou náštevou 800 divákov rozhodoval Lang. Po stretnutí domáci pozvali celý tím hostí na výborný guláš. Krásne gesto. Hráči si podebatovali medzi sebou a takto ukončili historické derby. Takto to má byť. Diváci odcházali spokojní a bolo mnoho komentárov, že na takýto futbal sa oplatí chodiť.

FOTO

Ohlasy po stretnutí:

Pán Domik, štatutár domáceho mužstva: "Pre toto sa oplatí robiť futbal. Výborný a dramatický zápas. Prišlo veľa fanúšikov, som veľmi spokojný.

Kapitán MFK, Jaro Figúr: "Sme spokojní, že derby máme úspešne za sebou. Hostia nás prekvapili výbornou hrou a hlavne sa hralo bez zákerných faulov. Prajem súperovi rýchly postup na vyššie priečky."

Brankár MFK, Gejza Pulen: "Čudujem sa, že hostia s takou dobrou hrou nehraju  na vyšších priečkách.!

Trenér hostí, pán Balta: "Hreje ma pri srdci, že sme videli výborné stretnutie, aj keď prehra bolí, ale diváci si určite prišli na svoje. O to nám ide."

Hráč hostí, Zdechovan: "Škoda, že som sa zranil, lebo taký futbal sa málokedy hrá."

Brankár hostí, Manko: "Hralo sa nám dobre, mali sme šance, ale bohužiaľ sme ich nepremenili."

MFK Rožňava - FK Krásnohorské Podhradie 3:2 (1:1)

G: 13´ Kovács, 52´ Figúr, 59´ Kovács - 23´ Héger, 50´ Kuzma

ŽK: 45´ Strelka, 90´ Kovács - 31´ Zdechovan, 35´ Vaško, 90´ Lükő

R: Lang, AR1: Maňkoš, AR2: Fedák, DS: Szabó, Diváci: 800

MFK Rožňava: Pulen - Breuer, Gere M., Kovács, Drobňák, Figúr, Ďuríček, Korfanta, Lippai, Hajdúk, Strelka striedali Róth, Husár

FK Krásnohorské Podhradie: Manko - Lükö, Erdőfalvi, Mészner, Zubrický, Zdechovan, Vaško, Almáši, Pollák, Kuzma, Héger striedali Kiss, Prónyai, Kún