V Betliari sa body delili

01.04.2019 - Jar v 6. lige začala súbojom prvého s druhým. Jablonov nad Turňou nevycestoval do Rudnej.

ROŽŇAVA. Stretnutím prvého Betliara s druhou Vyšnou Slanou sa v prvom polčase diváci gólu nedočkali. Oba celky hrou potvrdzovali, že miesto v tabuľke im právom patrí. Ukázali viacero pekných akcií. Hostia ťažili najmä z hry skúsených hráčov B. Kuzmu a G. Keršáka. Aj keď mali loptu v moci viac času, Betliarčania hrozili po únikoch R. Fabiana, či strelách I. Lörincza. V 64. minúte zahrával Cirbus priamy kop z polovice ihriska. Napriek vzdialenosti, dokázala strela zaskočiť brankára hostí a skončila za jeho chrbtom. Radosť domácich však netrvala dlho a v 68. minúte skončila strela Kuzmu v domácej bráne. V týchto chvíľach mali hostia viac z hry, no skórovať sa im nedarilo. Do vedenia sa tak znova dostali domáci, po tom, čo sa pred bránou hostí v 85. minúte presadil Handlovič. Hostia znova dokázali nájsť gólovú odpoveď a v 88. minúte A. Gallo vyrovnal. Rozhodca pridal sedem minút, v ktorých hostia zahrávali pár priamych kopov, no skórovať sa im nepodarilo.

Tréner OFK Vyšná Slaná, Tibor Krištof: „Myslím si, že remíza bola spravodlivá. K rozhodujúcim momentom určite patril gól z polovice ihriska, ktorý sme dostali. Ak by sme dali gól ako prvý my, tak vyhráme. Na Betliar sme pred zápasom strácali dva body, aj preto sme tu chceli vyhrať. Škoda, že to nevyšlo.

Pred zápasom som chlapcom hovoril, že môžu dostať gól či dva, už sme dokázali otočiť zápas aj z 0:3, aby to nezabalili. Veril som im.

Po zime v kádri nastala jediná zmena, do Dobšinej odišiel Matúš Poliak. Máme však zranených viacerých hráčov. Cieľom je obhájiť titul. Bude to však ťažšie, ako ho minulý rok získať.“

Tréner TJ Tatran Betliar Ondrej Fabián: „V prvom polčase sme mali dve či tri vyložené šance, ktoré sme nepremenili. Súper hral kombinačne dobre, hlavne v zadných radoch, kde boli skúsení Kuzma. Keršák a Filip Gallo. Držali loptu a skúšali brejky. V prvom polčase neohrozili našu bránu ani raz. Strely mierili nad. V 45. minúte Ďuriček z metra nedal. Päť minút predtým už bol brankár na lopatkách, no nikto netrafil do prázdnej brány. Ak by bolo v polčase 2:0, bolo by vymaľované.

V druhom polčase sme sa snažili prekvapiť mladého brankára hostí. Všetky centre mali smerovať na bránu, útočníci sa mali pokúsiť tečovať loptu do brány, čo je dnes moderné. Pri prvom góle to vyšlo. Stačilo, že niekto prebehol popred brankára a spadlo mu to z pol ihriska. Naposledy, keď som ešte hral za Rakovnicu, nám dal taký gól Ivanko. Dôležitý moment bol aj za stavu 2:1, keď brankár hostí vytlačil loptu končekmi prstov. Ak by vtedy dal Roli Fabián na 3:1, bolo by zrejme po zápase. Nasledoval brejk, dobre sa uvoľnil Adam Gallo a zakončil.

Zápas bol vynikajúci, slušný, aj keď boli aj karty. Časť z nich rozhodca dať nemusel. Chcem poďakovať súperovi za korektný výkon, súboje boli futbalové ako mali byť. Aj keď to bol prvý jarný zápas, bol to kvalitný duel prvého s druhým. Obaja sme chceli hrať futbal, chceli vyhrať. Vyšná Slaná určite veľa získala príchodom Braňa Kuzmu.“

FOTOGALÉRIA

Výsledky 15. kola 6. ligy:

TJ Sokol Gemtex Rudná – ŠK Jablonov nad Turňou 3:0 kont. (nehralo sa, hostia nepricestovali).

TJ Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka - OTJ Honce 6:0 (2:0)

Góly: 7., 23., 53., 74. L. Héger, 72. N. Barczi, 84. A. Rigó, R: Ször, 100 divákov. KRH. DLHÁ LÚKA: M. Manko - K. Albert, Ľ. Gyenes, J. Parditka, I. Bošela, J. Čižmár, N. Barczi, Š. Bodnár, J. Gebe, A. Rigó, L. Héger. HONCE: D. Forgáč - L. Varga, J. Sklenár, N. Boldi, J. Pástor, L. Hajdu (78. M. Mogyoróši), V. Gallo, M. Pástor, M. Boroš, M. Gallo, M. Molnár

ŠK Baník Štítnik - MFK Dobšiná 2:1 (0:0)

Góly: 73. a 89. Ján Rochl - 87. R. Gotthardt, R: V, Martinko, 60 divákov. ŠTÍTNIK: T. Kandalík – A. Rochl, S. Dzureň (90. M. Puškáš), M. Škvareniak (46. J. Ragyina), G. Tomi, M. Gallo, Ján Rochl, A. Krága, R. Kolesár, M. Sivók, Jak. Rochl. DOBŠINÁ: Mil. Ogurčák - M. Poliak, M. Tokarčík, R. Gotthardt, P. Revay (73. B. Rupp), A. Paulík, I. Gallo, Mar. Ogurčák, J. Polanecký, M. Langer, O. Leskovjanský.

FK Apex Kružná - FK Plešivec 0:2 (0:0)

Góly: 54. D. Kakalejčík, 60. P. Kubík, R: D. Poťmák, 50 divákov, ŽK: 60. R. Szendi - 81. J. Fabian. KRUŽNÁ: J. Zsemlicska - M. Ruszó (80. F. Ungváry Szabó), M. Szabó, R. Dókus, A. Kerekeš, O. Kerekes (67. R. Fábian), E. Polyák, R. Garan, A. Polyák, R. Pásztor (55. A. Ungváry Szabó), R. Szendi. PLEŠIVEC: K. Molnár - R. Kováč, Z. Liptai (60. Z. Tomi), Z. Laven, D. Kakalejčík, J. Fabian, A. Szaniszló, D. Szkokan, R. Volčko, P. Kubík, R. Viola.

TJ Baník Rožňavské Bystré - TJ ZK Dlhá Ves 3:1 (0:0)

Góly: 46. a 90. Cs. Koncz, 57. A. Hanzlík - 74. D. Novák, R: J. Gyenes, 80 divákov, ŽK: 0 - 10. M. Cvíba. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz - J. Tomi, D. Koncz, F. Čapó, T. Kuchta, J. Lipták Giba (71. J. Fazekaš), Š. Dorkin, P. Milko (62. F. Znak), P. Kubej, A. Hanzlík (86. P. Minčík), P. Šimon (46. CS. Koncz ml.). DLHÁ VES: G. Pomaj - Cs. Flander (46. M. Makkai), A. Labina, D. Zsóri (35. Att. Pomaj), K. Segyo, V. Kováč, A. Örvӧs, V. Ferdinand, M. Cvíba, P. Mičinsky, M. Kliment (62. D. Novák).

FK Hrhov - FK Baník Drnava 3:5 (2:2)

Góly: 41. a 43. M. Žiga, 78. An. Herczeg - 27. K. Šoltés, 44. P. Búlik, 68. a 83. J. Maliňák, 72. J. Kovács, R: G. Rási, 100 divákov, ŽK: 30. A. Kocsík, 58. M. Baláž. HRHOV: A. Bartók (46. Z. Halász) - T. Zsigrai, G. Veverica, J. Štefán, Att. Herczeg, A. Kocsík (50. D. Danko), Z. Üveges (50. R. Mikulec), An. Herczeg, M. Žiga, D. Grulyo, M. Baláž (74. P. Kónya). DRNAVA: G. Józsa - E. Polyák, P. Búlik, J. Barczi, J. Maliňák, B. Šoltés (46. J. Kovács), R. Kovács, G. Zsilla (46. Z. Répási), Cs. Máté (55. D. Babič), D. Tisza (77. M. Mázik), K. Šoltés.

TJ Tatran Betliar - OFK Vyšná Slaná 2:2 (0:0)

Góly: 64. S. Cirbus, 85. T. Handlovič - 68. B. Kuzma, 88. A. Gallo, R: L. Gyenes, 300 divákov, ŽK: 10. M. Róth, 19. M. Ďuriček, 76. Ľ. Šofranko, 90. R. Fabián - 2. A. Gallo, 4. O. Kračún. 47. M. Gallo, 76. D. Kalis, 78. F. Gallo. BETLIAR: Ľ. Šofranko - Ľ. Árvay (72. M. Marciš), L. Poťmák, J. Korfanta, I. Lörincz (46. L. Lörincz), S. Cirbus, M. Ďuriček, M. Árvay (72. J. Benedikty), T. Handlovič, M. Róth, R. Fabián. VYŠNÁ SLANÁ: V. Balúch - G. Keršák, F. Gallo, M. Bendík, Jer. Barnák, D. Kalis, B. Kuzma, O. Liptai, A. Gallo, O. Kračún, M. Gallo (78. J. Gallo).

Tabuľka po 15.kole:

1. Betliar                     15        12        2          1          62:19   38

2. Vyšná Slaná             15        11        3          1          68:13   36

3. Krh. Dlhá Lúka         15        11        2          2          66:20   35

4. Drnava                    15        11        1          3          62:25   34

5. Rudná                     15        10        0          5          51:21   30

6. Honce                     15        7          3          5          39:41   24

7. ŠK Štítnik                15        7          1          7          42:45   22

8. Jablonov n/T            15        5          2          8          23:40   17

9. Dlhá Ves                  15        5          0          10        28:37   15

10. Rož. Bystré            15        4          3          8          18:56   15

11. Plešivec                 15        3          5          7          23:47   14

12. Hrhov                    15        3          2          10        29:50   11

13. Dobšiná                 15        1          3          11        19:58   6

14. Kružná                   15        1          1          13        19:77   4