Štvrtoligisti MFK opäť vyšli naprázdno

3.10.2015 - Po najtesnejšej prehre v Geči  0:1 sa futbalistom Rožňavy nedarilo ani v domácom prostredí, keď podľahli tiež o gól Sp. Vlachom 1:2. Rozhodujúci gól padol v samom závere z kopačky hosťujúceho Biroščáka.

IV. liga Juh 11.kolo

Rožňava (16) – Sp. Vlachy (7) 1:2 (1:1), G: Figúr (16 z 11 m) - Šefčík (6), Biroščák (87)

Rožňava: Mišina - Roth, Breuer, Korfanta, Sappanoš, Milata, Drobňák, Ďuríček, Strelka, Figúr, Kúdela, striedali: M. Gelda, Šimko

Na domáce stretnutie proti Sp. Vlachom nenastúpil vykartičkovaný Havko. Skóre otvorili hostia už po úvodnej päťminútovke, keď po rohovom kope hlavou prekonal domáceho gólmana Mišinu Šefčík. O desať minút sa skóre menilo, keď domáci využili nariadenú penaltu Figúrom na zrovnanie stavu. Po obrátke sa skóre dlho nemenilo a už sa zdalo, že aktéri si body bratsky podelia. Biročšák bol však proti a tri minúty pred samým záverom dosiahol rozhodujúci gól na radosť Vlašanov. Následne sa zranil domáci kapitán Breuer, ktorý musel striedať. Šťastena aj tentoraz rožňavským chlapcom nepriala a tak ostali bez bodového zápisu.  „ Po našich chybách sme inkasovali rozhodujúce góly. Naskytnuté príležitosti sme nedokázali využiť čo sa nám v konečnom dôsledku vypomstilo“, uviedol po stretnutí autor gólu MFK Rožňava Jaroslav Figúr. V mužstve Vlašanov sa predstavili dvaja hráči Rožňavy a to Michal Gere, ktorý je vo Vlachoch na prestup a Dominik Gere, ktorému hosťovanie skončí koncom roka.