Štvrté derby 6.liga: Dnes Krh. Podhradie - Dobšiná

14.9.2013 - Šlágrom šiesteho kola v šiestoligovej spoločnosti bude aj derby stretnutie medzi Krásnohorským Podhradím a Dobšinou. Súperi sa v histórii v šiestej lige stretli už štyrikrát.

Rekapitulácia predošlých derby zápasov:

2011/2012

V prvom ročníku, keď sa Podhradčania stretli s Dobšinou v najnižšej regionálnej súťaži  (2011/2012) bola vzájomná bodová bilancia vyrovnaná. Oba kolektívy využili výhodu domáceho prostredia na zisk troch bodov. Rozdiel bol iba v skóre, ktoré nahrávalo Podhradčanom 13:5.

V Krh. Podhradí padlo rekordných trinásť gólov

V prvom vzájomnom derby stretnutí, v ktorom hostili Podhradčania nováčika V. ligy z Dobšinej, si početná divácka kulisa mohla vychutnať trinásť gólov. Jedenásť z nich padlo do siete hostí. Hetrik zaznamenali Piater s Drobňákom a dvakrát sa kopalo zo značky pokutového kopu.

Futbalistom Krásnohorského Podhradia sa vstup do novej sezóny nevydaril. Hneď na úvod podľahli v domácom prostredí nováčikovi z Lipovníka a následne nebodovali ani v Gemerskej Polome. Neúspechy z úvodných kôl sa preto snažili odčiniť v treťom kole.

Gólostroj sa zastavil na jedenástke

Už v 5. min. sa domáci ujali vedenia gólom Drobňáka, ale o desať minút neskôr vyrovnal skóre hosťujúci F. Fabián. Po následnom rohovom kope však Piater vyskočil najvyššie a po jeho hlavičke šli domáci po druhýkrát do vedenia. Po polhodine Piater pridal svoj druhý gól, a tak stanovil dvojgólové polčasové vedenie. Po prestávke už domáci roztočili gólostroj Bodnárom a gólman hostí Plačko musel loviť zo siete ďalších osem gólov. Následne sa do streleckej listiny zapísali Maliňák, Piater dosiahol spolu s Drobňákom hetrik, ktorý ho zavŕšil premenenou penaltou. Príchuť gólu si vychutnal Erdöfalvi a druhú nariadenú penaltu premenil gólman Szabó. O ďalšie dva domáce góly sa postarali striedajúci Rusnyák a Prónyai. Hosťujúci M. Strelka sa už len druhým gólom snažil zmierniť vysoký debakel.

Už hrali svoju hru

“Počas celého týždňa sme sa na tento zápas zodpovedne pripravovali, pretože prehra s tretím nováčikom by už bola zahanbujúca. Po vyrovnávajúcom góle som mal trochu obavy a dokonca ani dvojgólové polčasové vedenie ešte nič neznamenalo. Cez polčas sme si povedali, že nesmieme poľaviť a mať sa na pozore, keďže skúsenosti z predošlých ročníkov nás poučili, že dokonca aj po trojgólovom vedení nás súper dokázal zaskočiť a uchmatnúť bod. V druhom polčase sme však tentoraz už dominovali, predvádzali kombinačnú hru na jeden dotyk, rodili sa vypracované akcie okorenené aj zaslúženými gólmi. Vysoké víťazstvo je o to cennejšie, že sa mi podarilo v tomto zápase dosiahnuť aj hetrik,“ uviedol záložník FK Krh. Podhradie Jaroslav Piater.

Krh. Podhradie - Dobšiná 11:2 (2:0), G: Drobňák 3 (1 z 11m), Piater 3, Bodnár, Maliňák, Erdöfalvi, Rusnyák, Szabó (z 11 m), Prónyai - F. Fabián, M. Strelka

pondelok 22. 8. 2011 | Karol Csobádi

© 2011 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Odveta:

V Dobšinej rozhodol Gotthardt

V odvete v Dobšinej s jednogólovým náskokom nastupovali do druhého polčasu domáci futbalisti. Domáci sa ujali vedenia, keď po skrumáži pred hosťujúcou bránou Fabián doklepol loptu za chrbát gólmana Szabu. O niekoľko minút neskôr zrovnal skóre Prónyai. „V závere polčasu zahrával náš Martinko priamy kop a po jeho ďalekonosnej strele za podpory silného vetra lopta skončila po druhýkrát v hosťujúcej sieti. Po prestávke sa hosťom po druhýkrát podarilo skóre zrovnať, keď po rohovom kope P. Breuer hlavou usmernil loptu do domácej brány. Hostia mali následne dve nebezpečné strely a z našej strany Lipták naopak nastrelil tyč. Tri minúty pred koncom sme zahrávali priamy kop a po následnej skrumáži Gothard zblízka skóroval, čím rozhodol o zisku troch pre Dobšinú veľmi dôležitých bodov“, priblížil priebeh stretnutia hráč Dobšinej Július Strelka.

Dobšiná - Krh. Podhradie 3:2 (2:1), G: P. Fabián, Martinko, Gothard - Prónyai, P. Breuer
Dobšiná: T. Lipták - Surovský, Varga, Martinko, Turzák, Barnák, Sanisló, M. Strelka, Laurinc, P. Fabián, Gothard, striedal: F. Fabián
Krh. Podhradie: Szabó - Barczi, Piater, Erdöfalvi, Mészner, Kiss, Bodnár, Breuer, Grančák, Prónyai, Bollo, striedali Šomšák, Demjén, Kún

2012/2013

09.09.2012 - V treťom vzájomnom derby stretnutí medzi Krh. Podhradím a Dobšinou domáci  zaťažili konto gólmana Breuera šiestimi gólmi. Hostia pricestovali v oklieštenej zostave bez Ruppa, Surovského a Sanislóa a bez možnosti striedania. Po polhodine pre zranenie odstúpil P. Fabián a tak hostia hrali hodinu už o desiatich. Domáci boli podobne ako už neraz majstrami v nepremieňaní šancí. Napokon sa však rozstrieľali a zápas doviedli do vysokého víťazstva. Hetrikom sa blysol domáci kapitán Jaro Piater. Z domáceho tábora musel pre zranenie striedať autor úvodného gólu P. Breuer.

Krh. Podhradie – Dobšiná 6:2 (2:1), G: Piater 3 (1 z 11 m), Drobňák, Mészner, Breuer  – Gotthardt 2, D: 150

Krh. Podhradie: Szabó - Barczi, Erdofalvi, Mészner, Kún, Zdechovan, Breuer, Piater, Kardoš, Prónyai, Drobňák, striedali: Kiss, Bošela

Dobšiná: Breuer - Martinko, Grančák, M. Strelka, Turzák, F. Fabián, Gotthard, J. Strelka, Barnák, Ondrejčík, P. Fabián

Odveta:

Dobšiná - Krh. Podhradie 1:1 (1:1), G: Gothardt – Prónyai

Vzájomná bilancia

Krh. Podhradie          4          2          1          1          20:8    7

Dobšiná                    4          1          1          2          8:20    4

Dnes so začiatkom o 15,30 hod. je na programe piate vzájomné deby. Zápas sa odohrá na ihrisku v Krh. Podhradí.