Slovnaft Cup: Rožňavu z ďalších bojov vyradili druholigoví Spišiaci

12.8.2015 - V druhom kole Slovnaft Cupu 2015 zasiahli do pohárovej súťaže aj štvrtoligisti MFK Rožňava, ktorí hneď v premiérovom vstupe hostili druholigovú Sp. Novú Ves. Tá na pôde Rožňavy zvíťazila najtesnejším rozdielom a tak domácim zahatala cestu za ďalším súperom.

Rožňava - Sp. Nová Ves 1:2 (1:1), G: Figúr (4) - Lipták (6), Zekucia (75)

Rožňava: Mišina - Breuer, Sappanoš, Róth, J. Ďuríček, Strelka, Havko, Milata, Mészner, Figúr, Drobňák, striedali: Madarász, M. Gelda

Sp. Nová Ves: Stančák - Baranyi, R. Boroš, Compel, Zekucia, Sedláček, Kováč, Tomaščík, Rychnavský, Čekovský, Lipták, striedali: Sirko, Slejzák, Baldovský

Rožňavskí štvrtoligisti sa už v úvode ujali vedenie gólom Figúra, ale nestačili si ani poriadne vychutnať pocit z vedúceho gólu, nakoľko hosťujúci Lipták o dve minúty neskôr prekonal Mišinu v domácej bráne , čím zmazal jednogólové manko. Po obrátke hneď v úvode mali domáci tutovku, ktorú však Figúr vynechal. Následne prebrali aktivitu hostia a štvrťhodinu pred koncom dosiahli vedúci gól z kopačky Zekucia. Ako sa neskôr ukázalo mal cenu víťazstva a postupu do ďalšieho kola.

„ Úvod zápasu sme vôbec nezachytili a domáci sa rýchlym gólom ujali vedenia. To nám značne zápas skomplikovalo, ale našťastie sme pomerne rýchlo dokázali vyrovnať. V druhom polčase sme prestriedali, prišli do hry noví, čerství hráči a dokázali sme strhnúť víťazstvo na našu stranu. Sme spokojní, že sa nám podarilo postúpiť do ďalších bojov“, konštatoval tréner FK Sp. Nová Ves Branislav Ondaš.

Myslím si, že v dnešnom zápase vyhrala kondícia, teda kondične oveľa lepšie na tom boli hostia a to bolo vlastne rozhodujúce. Prvý polčas sme prakticky dokázali držať krok so súperom. Na náš vedúci gól hostia dokázali v krátkom čase reagovať a vyrovnali. Do druhého polčasu sme šli s cieľom čím skôr skórovať, nakoľko síl ubúdalo a bolo zjavné, že tempo so súperovými hráčmi, ktorí toho majú natrénované omnoho viac neudržíme. Škoda nevyužitej šance Jarka Figúra z úvodu druhého polčasu. Tento gól by snáď hostí položil, ale bohužiaľ opak bol pravdou. Rozhodujúci gól sme inkasovali my. Zároveň by sme chceli poďakovať nášmu prezidentovi klubu, že nám pekne pripravil ihrisko, keď nám z Prešova doniesli časť nového trávnika a upravili tak priestor v šestnástke a hlavne v päťke pre brankárov“, uviedol na margo zápasu kapitán MFK Rožňava Zoltán Breuer.

Po pohárovom zápase s Sp. Novou Vsou sa nový prezident klubu MFK Rožňava Michal Domik stretol pri malom občerstvení s primátorom mesta ako i bývalými funkcionármi futbalového klubu v Rožňave a taktiež jeho pozvanie prijali bývalí prezidenti. Medzi prítomnými boli: Ladislav Dávid, Viktor Baláž, Peter Džačár, Miloš Gallo najst., predseda ObFZ Ján Džubák, Ľubomír Hlaváč.  Poďakoval im za doterajšiu práci pri rožňavskom futbale a zároveň požiadal o pomoc a podporu pri naplńovaní jeho vízií pre nastávajúce obdobie.

Výsledky 2. kola Slovnaft Cupu:

FK Lamač Bratislava - ŠK Senec 1:6 (0:0)

Góly: 83. M. Štilla - 22. pen,64. pen M. Oravec, 36. C. Libič, 45. pen,85. F. Tomovič, 90. M. Antol

FC ŠTK Šamorín - OFKJ Dunajská Lužná 0:3 (0:0)

Góly: 64. J. Kadera, 78. M. Jackuliak, 90. pen J. Hrnčár

ŠK Závod - Lokomotíva Devínska Nová Ves 1:0 (1:0)

Góly:36. R. Egl

PŠC Pezinok - AS Trenčín 0:5 (0:2)

Góly: 25. D. Guba, 45. L. Skovajsa, 52. R. Koolwijk, 65. , 76. K. Madu

ŠK Šenkvice - ŽP Šport Podbrezová 2:12 (0:7)

Góly: 59.,82. J. Klamo - 9.,16.,55.,87. A. Žilák, 11.,84. M. Kochan, 28.,38.,74.,85. R. Sabler, 39. Ľ. Kupčík, 41. M. Mehanović

MFK Rusovce - ŠK Svätý Jur 1:4 (1:1)

Góly: 16. P. Morský, 65. vl B. Blahutiak - 30.,80. pen M. Breška, 67. A. Lysák

FK Slovan Most pri Bratislave - FC ViOn Zlaté Moravce 1:2 (0:0)

Góly: 80. pen T. Hrutka - 67. T. Tipurić, 70. P. Orávik

MŠK Kráľová pri Senci - TJ Iskra Borčice 1:3 (1:0)

Góly: 38. T. Huszár - 67. M. Luhový, 70. M. Siva, 71. M. Živčic

OŠK Slovenský Grob - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:9 (0:4)

Góly: 10.,42.,52. pen,90. M. Frimmel, 14. P. Abrahám, 35.,87. M. Zuziak, 48. M. Poliaček, 84. M. Páleník

SFC Kalinkovo - ŠK Bernolákovo 3:3 (2:3), na strely zo značky pok. kopu: 4:3

Góly: 11. V. Lipiak, 38. M. Lešinský, 56. M. Krajčír - 13. M. Husár, 20.,29. M. Krištofí

FK Vajnory - FC Rohožník 2:3 (0:1)

Góly: 76. R. Fekete, 79. L. Mikita, 83. vl R. Kunzo - 38. M. Ščepka, 56. P. Uhrinec

KFC Kalná nad Hronom - FK Slovan Duslo Šaľa 2:0 (0:0)

Góly: 60. J. Pacalaj, 64. A. Paštrnák

FC Galanta - FC Neded 6:2 (1:1)

Góly: 17. pen M. Kočiš, 19. vl P. Eliáš, 61. M. Bumbera, 75. E. M. Sukisa, 77. L. Žák, 81. D. Korman, 88. L. Blaščik - 85. pen M. Jakubjak

TJ Domaniža - FK Senica 0:2 (0:0)

Góly: 77. J. Dolný, 89. S. Mráz

FK Močenok - ŠK Blava 1928 0:5 (0:2)

Góly:15.,54. M. Kaľuha, 45. A. Pavlík, 86. Š. Bakši, 87. M. Machovič

MFK Nová Dubnica - FKM Nové Zámky 1:2 (0:1)

Góly: 34. M. Švajda, 64. vl M. Illés, 79. I. Lovska

FK Kolárovo - FC Spartak Trnava 0:4 (0:0)

Góly: 47.,48. J. Vojtuš, 55. T. Mikinič, 70. David Garcia

OFK Malženice - FC Nitra 1:6 (0:2)

Góly: 67. Ľ. Gogolák - 23. Š. Šmehyl, 25.,53. pen,58. M. Paukner, 54. A. Ivančík, 90. A. Morong

OŠK Trenčianske Stankovce - Spartak Myjava 0:3 (0:2)

Góly: 10.,75. Š. Pekár, 15. P. Sládek

OK Častkovce - OTJ Palárikovo 0:1 (0:1)

Góly: 31. M. Kubala

ŠK Šurany - MFK Topoľčany 1:2 (1:0)

Góly: 18. D. Kacír - 78. pen P. Baláž, 87. A. Kaman

MFK Nová Baňa - FO Kinex Bytča 4:0 (1:0)

Góly: 28.,72.,77. M. Kminiak, 67. C. Kovács

FK Predmier - Partizán Bardejov 1:1 (0:1), na strely zo značky pok. kopu: 4:2

Góly: 88. M. Bajza - 4. L. G. Gagnon

FK Jesenské - MŠK Fomat Martin 1:2 (1:1)

Góly: 29. Z. Múčik - 30. Ľ. Thomka, 73. O. Gábor

FK Staškov - Baník Stráňavy 2:5 (0:1)

Góly: 60. J. Krištofík, 62. M. Kvašňovský - 32. L. Janči, 50. M. Jamečný, 56.,73.,84. M. Rolček

TJ Lovča - ŠK Vinica 0:3 (0:0)

Góly: 52.,57. R. Zalaegerszegi, 90. G. Nagy

ŠKM Liptovský Hrádok - FK Poprad 0:0, na strely zo značky pok. kopu: 4:3

FK Sokol Braväcovo - MFK Dolný Kubín 0:8

Góly: 9.,13. S. Sani, 25.,31.,43.,60. M. Otruba, 89. Ľ. Laura, 90. M. Čučka

ŠK Turčianska Štiavnička - FC Slovan Divín 4:0 (0:0)

Góly: 50. R. Špirko, 74. M. Kačák, 76. J. Rendko, 89. M. Gregor

TJ Stráža - TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 1:0 (0:0)

Góly: 56. V. Perexta

MFK Detva - OFK Teplička nad Váhom 1:3 (1:0)

Góly: 44. R. Greško - 53. M. Filo, 65. D. Lojdl, 76. L. Martinka

TJ Sokol Medzibrod - MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:2)

Góly: 59. M. Bobok - 3. S. Danko, 32. M. Regáli

JUPIE Podlavice Badín - ŠK Javorník Makov 0:1 (0:0)

Góly: 54. D. Janita

OŠFK Šarišské Michaľany - Družstevník Veľký Horeš 1:0 (0:0)

Góly: 70. M. Drobňák

FK Bodva Moldava nad Bodvou - MFK Vranov nad Topľou 0:0, na strely zo značky pok. kopu: 1:3

FK Pokrok SEZ Krompachy - MFK Lokomotíva Zvolen 1:5 (0:2)

Góly: 56. F. Uhrín - 8.,62.,87. O. Špilár, 42. L. Kožička, 85. J. Staško

FK Svit - MFK Snina 0:1 (0:1)

Góly: 34. pen R. Dický

TJ Družstevník Mirošov - TJ Sokol Ľubotice 1:0 (0:0)

Góly: 55. P. Zakovič

OFK Tatran Kračúnovce - FK Haniska 0:2 (0:0)

Góly: 56. M. Hrubovčák, 90. P. Leško

ŠK Strážske - MŠK Žilina 0:9 (0:4)

Góly: 9.,21.,55.,72. M. Škvarka, 15.,71. Alves Oliveira, 21.,59. L. Čmelík, 67. N. Špalek.

MŠK Tatran Spišské Vlachy - FK Čaňa 1:1 (1:0), na strely zo značky pok. kopu: 2:4

Góly: 39. M. Sater, 69. vl T. Šefčík

ŠK Tomášov - TJ Rovinka 3:2 (2:0)

Góly: 1. M. Adame, 42. L. Tóth, 60. M. Petrović - 87.,88. J. Marec

KFC Komárno - Thermál Veľký Meder 1:6 (0:3)

Góly: 68. C. Szórád - 4.,14.,27.,62. Á. Mészáros, 73. G. Gamkrelidze, 82. T. Kunovský

FKS Nemšová - TJ Gabčíkovo 2:0 (2:0)

Góly: 34. M. Dzurilla, 41. M. Vlček

TJ Tatran Krásno nad Kysucou - MFK Skalica 1:1 (0:1), na pok. kopy 5:4

Góly: 90. V. Harman - 23. P. Mazan

FC Ružinov Bratislava - FK Rača 0:3 (0:0)

Góly: 51. T. Pálka, 79. A. Fratrič, 90. K. Wurst

FC Malacky - FO ŠK Lozorno 5:0 (1:0)

Góly:4. A. Haring, 57. R. Havlík, 59. B. Juhas, 62. G. Polčan, 89. P. Mikula

FK Inter Bratislava - ŠKF Sereď 0:6 (0:3)

Góly:7. M. Pecho, 18. F. Kolorédy, 45.,88. P. Orolín, 52. M. Loduha, 61. M. Chynoradský

TJ Slovan Viničné - FK Slovan Ivanka pri Dunaji 3:3 (1:2), na strely zo značky pok. kopu: 3:4

Góly:21. J. Miškovský, 78. M. Petrovič, 87. M. Miškov - 32. I. Tišliar, 43. R. Šutý, 69. P. Macala

ŠK Nevidzany - AFC Nové Mesto nad Váhom 0:2 (0:0)

Góly:71. P. Kurtin, 89. M. Mičko

Zápas TJ Oravské Veselé - MŠK Rimavská Sobota odložili, hrať sa bude 25. augusta 2015 o 17.00 h.