Tamáš i Domik otvorili skóre svorne v siedmej minute

8.8.2015 - Svoj premiérový štart mali aj druholigoví žiaci MFK Rožňava, ktorí po zlúčení s mužstvom FA Dovaj tak vytvorili jeden kolektív účinkujúci v skupine A. Zdá sa starší chlapci sa v krátkom čase zohrali a už v prvom kole naplno bodovali v Košiciach na pôde Lokomotívy. Svoj premiérová gól sezóny si zaknihoval Ákoš Tamáš a Jakub Dávid. Mladší žiaci sa taktiež pochlapili a rovesníkom z Loky nasúkali osmičku i napriek tomu, že vycestovali s menším počtom hráčom. Hetrikom sa blysol Michal Domik z bývalého FA Dovaj , ale o gól viac strelil Oliver Slávkay, ktorý vlani obliekal dres Rožnavy. Premiérový gól má na konte aj Filip Szabó. Raritou premiérového kola bola skutočnosť, že v oboch kategóriách strelci Tamáš i Domik dosiahli úvodný gól v rovnakej minúte zápasu. Do tejto súťaže boli chlapci vyberaný podľa výkonnosti z oboch bývalých mužstiev.

1.kolo SŽ :

SŽ: Lokomotíva Košice - Rožňava 1:2 (0:2), G: Trojčák (56) - A. Tamáš (7), J. Dávid (26)

Rožňava: Džačár - Petergáč, Korfanta, Mihók, Toplanský, S. Vápeník, R. Rochl, Bakoš, Miklóš, Tamáš, Dávid

Z prvého gólu sezóny mal A. Tamáš veľkú radost. " Ku gólu mi dopomohol Maroš Bakoš, ktorý mi dal loptu za obranu a ja asi z ôsmich metrov som následne preloboval domáceho brankára".

Chlapci z Rožňavy sa ujali vedenia už v úvode zápasu, keď skóre otvoril Tamáš. Neskôr vedenie poistil Jakub Dávid, ktorý zároveň stanovil polčasové skóre. Domácim sa až po hodine hry podarilo Trojčákom korigovať, ale na zisk čo len bodu už nemali.

1.kolo MŽ:

MŽ: Lokomotíva Košice - Rožňava 1:8 (1:4), G: Matis (29) - Domik 3 (7,16,32), Slávkay 4 (22,36, 38, 46), F. Szabó (30)

Rožňava: Mišina - Havrlent, Slávkay, Garguš, Mich. Gallo, Jur. Horváth, Šikúr, Domik, F. Szabó

Mladší žiaci počas celého stretnutia jednoznačne dominovali a zaslúžene si pripísali premiérové tri body.