Program 25.kolo: Výsledkový servis

07.06.2014 - Prinášame prehľad zápasov, ktoré sa odohrajú počas nastávajúceho víkendu. Výsledky ako i ďalšie možné zmeny budeme postupne aktualizovať tu a v kolónke „súťaže“ prinesieme viac informácií. Nakoľko sú už na programe iba posledné dve kolá v regionálnych súťažiach sa zápasy hrajú v jednotnom úradnom hracom čase v nedeľu. V okresných súťažiach si ŠTK vyhradila právo na zmeny termínov a UHČ, nakoľko nie je narušená regulárnosť súťaží (postupy a zostupy) povolila tak výnimky.

Program sobota – nedeľa (07.06.2014 – 08.06.2014)

V. liga 29.kolo

Kráľ. Chlmec – Rožňava 2:0

VI. liga 25.kolo

Gem. Poloma – Turňa  3:2 (3:0), G: B. Milko (24), Mil. Gallo 2 (30,40)

Betliar – Krh. Podhradie 0:1 (0:0), G: K. Ivanko (vlastný v 90 .min. Juriniho strelu tečoval). Domáci nastúpili na zápas iba deviati.

Gem. Hôrka – Ťahanovce 3:2 (1:1), G: Lippai (38 , 1:1), R. Lorinc (49 , 2:1) , Bodnár (80, pk) - Koľvek 2 (6, 0:1, 58, 2:2), ČK: Dostál ( 88. min.HNS kop. súpera loptou v prerušenej hre) - ČK: Grejták (ŽK, úmysl. hranie rukou 79.min.)

Kokšov Bakša - Dobšiná 5:0 (0:0), Hostia vycestovali iba s predpísaným počtom hráčov bez možnosti striedania.

Rozhodol hetrik Revúckeho

V predposlednom kole starší žiaci SP MFK získali tri body zásluhou hetriku Revúckeho vo V. Kapušanoch. Už teraz je jasné, že SŽ Rožňavy horší ako tretí skončiť nemôžu nakoľko štvrtá Lokomotíva Košice (o bod má menej) už zakončila súťažný ročník predohrávkou posledného kola s Galaktikom. Piata Buzica na Rožňavu stráca deväť bodov a tak ju ohroziť nemôže. Taktiež už nemôže zabojovať o druhú priečku nakoľko na Galaktik strácajú po sobote štyri body. Galaktik ešte môže náskok zvýšiť ak v nedeľu zdolá Čiernu.

V. Kapušany – Rožňava 1:3 (1:3 ), Varga – Revúcky 3 (2,21, 27)

Rožňava: Deméň – Šoltés, Kelemen, Seman, Répasi, Mitrík, Doboš, Horvát, Revúcky, Krempaský, Lipták

V predposlednom kole už nastúpil do hry aj Revúcky (po treste za ČK)a hneď sa prezentoval hetrikom. Na jeho prvý gól domáci Varga ešte odpovedal vyrovnávajúcim, ale neskôr Revúcky ešte dvakrát rozvlnil sieť domáceho gólmana  Lépesa a zabezpečil pre SP MFK dôležité víťazstvo.

V. Kapušany – Rožňava 0:3 (0:1), G: Bakoš 2, Gecelovský

Rožňava: Džačár – Doboš, Petergáč, Bakoš, Tamáš, Milkoš, Vapeník, Korfanta, Gecelovský, Slávkay, Skalický, striedali: Dávid, Keresteš

Mladší žiaci nič nenechali na náhodu a napodobnili svojich starších spoluhráčov. Dvoma gólmi Bakoša a jedným Gecelovského taktiež vybojovali tri body.

I. trieda OFM 25.kolo

Krh. Dlhá Lúka – Rož. Bystré 4:2 (3:2), G: Š. Bodnár 2, Čižmár, Szaniszló - Lompart 2

Rudná – Dedinky 8:2 (5:0),G: Molčan 3, Konček 2, Rabas, Vysoký, Ováry - Palán 2 (na 6:1 a 7:2)

Vlachovo – Vyšná Slaná 4:2 (2:1)

Hrhov – Štítnik 1:5 (0:3), G: Grulyó - Ján Rochl 2, Bene 2, Škvareniak

Jablonov – Drnava 2:1 (0:1), G: Šalata, Páll Baláž - K. Šoltés, ČK: L. Spišák (Jablonov 48. min. faul). Hosťujúci Jak. Maliňák nepremenil pokutový kop, mieril vedľa.

Honce – Bohúňovo 0:3 (0:1), G: Kováč 2, Borbély

Slavošovce – Dlhá Ves 0:4, G: G: Ferdinand (15), Orvos (pk 23), A. Ferdinand (29), G. Beke (30)

Domáci nastúpili iba deviati. Počas prestávky traja hráči "ochoreli" a už na druhý polčas nenastúpili. Pre pokles hráčov domácich pod sedem musel rozhodca stretnutie predčasne ukončiť.

II. trieda OFM 25.kolo

V ostatnom kole sa očakávalo jednoznačné víťazstvo Pače nad posledným Plešivcom a tak i možnosť záverečné kolo v boji o postup zdramatizovať. Favorizovaná Pača však nečakane prehrala. Červenú kartu videl M. Zagiba z Pače, Dobšinčania na zápas do Brzotína nevycestovali.

V poslednom kole si líder z Lipovníka môže dovoliť aj prehru na pôde rezervy Krh. Dlhej Lúky. Ak by Pača zvíťazila v Joviciach bodovo by sa síce na Lipovník dotiahla, ale ten má lepšie skóre a taktiež ťaží zo vzájomných zápasov. O postupe je teda rozhodnuté a Lipovník už môže začať s oslavami. Na programe bude ešte okrem posledného víkendového kola v stredu aj  dohrávka 22.kola medzi Jovicami a rezervou Krh. Dlhej Lúky.

Ml. Brzotín – Dobšiná B, nehralo sa hostia nepricestovali ( 3:0 kont.)

Na pôde Ml. Brzotín sa súpera z rezervy Dobšinej nedočkali, nakoľko hostia na zápas nepricestovali. V klube Dobšinej sú už dlhšie hráčske problémy príkladom toho je aj účasť iba predpísaného počtu hráčov „áčka“ na šiestoligovom nedeľňajšom majstráku v Kokšov Bakši.

Kružná – Jovice 0:3 (0:1), G: Juhász (42), Lovaš, Farkaš

V Kružnej brali body hostia z Jovíc, ktorí domácich načali pred polčasom Juhászom a po prestávke sa strelecky presadili Lovaš a Farkaš.

Pača – Plešivec 1:2 (1:1), G: Zagiba (1:0 ) - Havrlent, Horváth (85), ČK: M. Zagiba (Pača 57.min. surová hra)

Favoritom stretnutia medzi ašpirantom na postup Pačou a posledným Plešivcom boli bezpochyby domáci futbalisti a očakávalo sa tak jednoznačné víťazstvo. Skóre však otvoril hosťujúci Havrlent, ale Zagiba ešte do polčasu jednogólové manko zmazal.  Takmer po hodine hry však M. Zagiba uvidel za surovú hru (viz. Zápis HR) červenú kartu a tak domáci tím značne oslabil. Kým jeho spoluhráči už nedokázali skórovať päť minút pred koncom sa to podarilo hosťujúcemu Horváthovi a tak body nečakane putovali do Plešivca.

Gem. Hôrka B – Krh. Dlhá Lúka B 2:0 (0:0), G: T. Šofranko 2 (63., 78)

V stretnutí dvoch rezerv a to Gem. Hôrky a Krh. Dlhej Lúky diváci do polčasu gól nevideli. Dvoch domácich sa napokon dočkali až po obrátke , keď dvakrát rozvlnil sieť hosťujúceho gólmana T. Šofranko.