8. piatoligové derby: Lipovník - Gemerská Poloma

D E R B Y

V jedenástom kole V. ligy košicko - gemerskej skupiny sa stretnú po prvý raz v piatoligovom historickom derby Lipovník s Gemerskou Polomou. Kým domáci sú v tejto najnižšej regionálnej súťaži úplnými nováčikmi hostia už pred desiatimi sezónami v tejto súťaži dlhodobo účinkovali. Jedno však majú aktéri stretnutia spoločné, že v oboch táboroch je niekoľko skúsených futbalistov, ktorí už v minulosti hrávali vyššie regionálne súťaže.

V poslednom ročníku sa súperi, ktorí obaja následne postúpili do piatej ligy po reorganizácie súťaží bojovali na trávnikoch I. triedy okresných futbalových majstrovstiev. Pripomeňme si v skratke priebehy ich posledných dvoch stretnutí v ročníku 2010/2011.

Jeseň 2010

Lipovník – G. Poloma 1:0 (0:0)

Lipovníčania začali nepremenenou šancou Bolla v 3. min. V tomto duchu pokračovali počas celého prvého polčasu. Vávra mieril do brankára, Zupko nastrelil brvno. Podracký minul tesne bránu. Na druhej strane vyskúšal Skokana po priamom kope Rogos. Hostia, vedomí si prevahy súpera, hrali dosť takticky. Rozhodnutie prišlo na začiatku druhého polčasu. Po faule takmer na polovici ihriska si loptu postavil obranca Barczi a poslal loptu do šestnástky. Pôvodne zamýšľaný center však skončil za chrbtom Mišinu. Nezvyčajný gól však hostí nezlomil a aj v ďalšom priebehu dobre bránili. Šance mali ešte Vávra či Bollo, no do konca zápasu sa už nič nezmenilo.
Gól: Barczi, ŽK: Podracký, Vávra, Kelemen - Gunár, R. Greško, Hatvaník, M. Ďuriček, Lipták, R: J. Chomjak, DZ: Bodnár, D: 120, Lipovník: Skokan - Barczi, Zupko, Kardoš, Podracký, Szucs, Bollo, Vávra, Zagiba, Kelemen, Németh, striedali Albert, O. Farkaš, Gemeská Poloma: Mišina - Kováč, Gunár, Rogos, Ľ. Ďuriček, R. Greško, Hatvaník, M. Ďuriček, Šimon, Benedik, Lipták, striedal M. Ferenc

Jar 2011

Gem. Poloma – Lipovník 1:6 (1:4)

Kríza, ktorá sa začala v domácom mužstve zápasom s Betliarom, pokračovala aj v súboji s aktuálnym lídrom. Hostia otvorili skóre v 10. min. premenenou penaltou po faule na Milatu.  Potom pridal druhý gól Vávra. Domáci odpovedali hlavičkou Gunára po rohu desať minút pred polčasom. Záver polčasu však patril hosťom. Najprv znova po faule na Milatu premenil druhú penaltu opäť Barczi a potom ešte natiahol náskok Lipovníka na tri góly Zupko. V druhom polčase pridal ďalší gól Milata. Na strane domácich mal veľkú šancu Chochol, no lopta sa odrazila od jednej tyče do druhej a von. Dvadsať minút pred koncom videl červenú kartu domáci Kalina. Minútu pred koncom potom prikrášlil výsledok šiestym gólom Podracký.
Góly: Gunár - Barczi 2 (oba z 11 m), Vávra, Milata, Zupko, Podracký, ŽK: Gunár, Hatvaník - 0, ČK: Kalina (Gemerská Poloma), R: Gallo, DZ: Hadar, D: 100, Gemerská Poloma: Mišina - Kováč, Gunár, Rogos, Kalina, Hatvaník, V. Mihálik, Urban, Chochol, M. Ďuriček, Lipták, striedali Šimon, Valko, Benedik, Lipovník: Skokan - Barczi, Zupko, Kardoš, Podracký, Varga, Vávra, Bollo, Zagiba, Lörincz, Milata, striedali Kelemen, Németh

Z. Greško (Gem. Poloma)

2 góly - Kakalejčík, Šimon ( Gem. Poloma), Vávra, Bollo, Zagiba, Varga (Lipovník)

1 gól - Milata, I. Lörinc, B. Milko, Erdély, (Lipovník), R. Greško, Chochol, P. Rogos (Gem. Poloma)

5. Gem. Poloma         5          4          1          0          8:3       13

12. Lipovník               4          2          0          2          6:4       6

Doterajšie výsledky:

Gemerská Poloma - Geča 2:1, Gem. Poloma - Myslava 1:1, Gem. Poloma - Ruskov 1:0, Gem. Poloma - Ťahanovce 2:0, Gem. Poloma - Krh. Podhradie 2:1, Lipovník - Koš. Nová Ves 2:1, Lipovník - Kokšov Bakša 3:0, Lipovník - Kaľša 1:2, Lipovník - Gem. Hôrka 0:1

Vonku

8. Lipovník                6          1          1          4          6:13     4

14. Gem. Poloma      5          0          0          5          3:23     0

Košická Nová Ves - Gem . Poloma 4:0, Kokšov Bakša - Gem. Poloma 5:0, Kaľša - Gem. Poloma 6:2, Gem. Hôrka - Gem. Poloma 6:1, Šaca - Gem. Poloma 2:1

Geča - Lipovník 1:0, Myslava - Lipovník 2:2, Ruskov - Lipovník 2:1, Ťahanovce - Lipovník 3:1, Krh. Podhradie - Lipovník 1:2, Malá Ida - Lipovník 4:0