Príprava: Obaja piatoligisti v domácom prostredí prehrali

29.7.2015 - V stredu odohrali naši piatoligisti prípravné stretnutia. Gemerská Poloma v druhom zápase prípravy hostila Muráň. Po nerozhodnom polčase Polomčania podľahli súperovi o gól. V Podhradí privítali Gemerskú Hôrku, ktorá bola hlavne v druhom polčase kombinačnejším mužstvom a zaslúžene zvíťazila. Bolo to prakticky prvé víťazstvo Gemerskej Hôrky vo vzájomných dueloch v Podhradí. ( v majstrákoch i príprave). Domáci hrali do polčasu vyrovnanú partiu, ale po obrátke a prestriedaní postov sa im už darilo menej. Zápas mala zatraktívniť účasť slovenského reprezentanta Norberta Gyombéra, ktorý mal hrať v zostave hostí. Jeho dovolenku však skrátilo avízo o zajtrajšom vycestovaní späť do Talianska. Preto svoju účasť pred stretnutím musel odrieknuť.

Gemerská Poloma - Muráň 3:4 (2:2), Góly za Polomu: Chochol 2, Ján Rochl

Gem. Poloma: P. Gere - Gunár, A. Rochl, D. Szilardi, T. Kuchta, Benedik, Ján Rochl, Šubovič, Boroš, M. Chochol, R. Árvai

Krh. Podhradie - Gem. Hôrka 2:4 (1:1), G: Almáši (z 11 m), Kuzma - Lippai, D. Bodnár (z 11 m), R. Szkokan, Ištók

Krh. Podhradie: Csákó - Hajduk, Erdofalvi, Zubrický, Prónyai, Almáši, Kuzma, Z. Zdechovan, Piater, Kún, Mlynárik, striedali: Lukó, Vozár, Mészner, Genči

Gem. Hôrka: Skokan - A. Kovács, D. Bodnár, R. Szkokan, Lippai, J. Kovács, R. Ferdinand, R. Kardoš, V. Kováč, Ištók, M. Lörincz, striedali: Z. Vrškoví, Dostál, K. Ragyina, Š. Bodnár

David Bodnár (Gem. Hôrka): “ V Podhradí sme si chceli už vlani v majstráku zaknihovať prvé víťazstvo, ale nevyšlo to. Káder sme ešte len v tom čase skladali. Teraz je to už iné . U hráčov vidno bojovnosť, nasadenie, chceme hrať a poctivo trénujeme. Dnes bola naša snaha odmenená aj vo forme víťazstva nad gemerskou stálicou v piatej lige“.