Pripomeňme si: " O pohár starostu obce " Gemerská Poloma

14.7.2013 - Súčasťou letnej prestávky sú aj futbalové turnaje, ktoré spestria krátku letnú prípravu. Poohliadnime sa do neďalekej minulosti organizovania letného futbalového turnaja „ O pohár starostu obce“ v Gemerskej Polome.

Vlani

Na turnaji „O pohár starostu obce“ Gemerská Poloma sa okrem domáceho Družstevníka zúčastnili FK Baník Drnava, ktorá v ostatnej sezóne skončila ako nováčik najvyššej okresnej futbalovej súťaže na peknom druhom mieste, FK Krh. Dlhá Lúka, víťaz I. triedy 2011/2012, ale nepostúpil z finančných dôvodov na regionálne trávniky a Slovmag Lubeník nováčik piatej ligy SsFZ v Banskej Bystrici, víťaz I. triedy ObFZ Rimavská Sobota . Z horeuvedeného je vidieť, že v Gemerskej Polome sa tak stretli tie najlepšie mužstvá okresných súťaží, ktoré okrem domácich piatoligistov, teda po novom šiestoligistov hrali v uplynulej sezóne prím.

Flash animácia

Prvenstvo si vybojovali domáci, ktorí v oboch stretnutiach zvíťazili bez inkasovaného gólu.

Zúčastnené mužstvá reprezentovali:

Gemerská Poloma:  Mišina - Róth, Hatvaník, Gunar, P. Lipták, M. Ďuríček,  Kakalejčík, Z. Greško, I. Lörinc, (v prvom zápase),L. Varga (v prvom zápase) Mil. Gallo, Maroš Gallo, M. Kováč, J. Benedik, P. Šimon, Š. Tomašík, J. Ďuríček, Ferenc

Drnava: Zakhar - J. Görgei, J. Maliňák, L. Zatroch, R. Szücs, K. Šoltés, J. Rencsok, G. Petro, N. Bukovič, R. Kovács, G. Bakoš, M. Mázik, Kardoš, Čelovský

Krh. Dlhá Lúka: P. Krága - K. Albert, O. Šoltés, Čižmár, P. Klárik, Bodnár, Ďeneš, Anna, Korintuš, J. Gebe, A. Kováč, Parditka, D. Klárik, Szaniszló, Rigó

Lubeník: M. Pollák - Halmo, Levický, Belán, Rusó, Sóvari, Konček, Michal Jakub, Micheľ, Fandák, Vojčík, Kochan, Laciak, Kurek

Výsledky:

Gemerská Poloma - Drnava  5:0 (1:0), G: M. Ďuríček 2, L. Hatvaník, Z. Greško, Miloš Gallo, ČK: Rencsok, R: Drenko

Lubeník - Krh. Dlhá Lúka 3:2 (2:1), G: M. Pollák ( z 11 m), Michal Jakub, Laciak - K. Albert, Rigó, R: Černický

o 3 miesto:

Krh. Dlhá Lúka - Drnava 4:2 (2:1), G: J. Gebe 2, Anna, Korintuš - Rencsok, K. Šoltés, R: Haviarik

finále:

Gem. Poloma - Lubeník  4:0 (2:0), G. Z. Greško (z 11 m), Ferenc, Chochol Benedik, R: Drenko

Jedenástky najlepšie kopal fanúšik Betliara a Tatran vyhral turnaj už tretíkrát

Gemerská Poloma: V nedeľu sa uskutočnil na futbalovom ihrisku v Gemerskej Polome tradičný turnaj "O pohár starostu obce". Okrem domáceho Družstevníka, sa predstavil víťaz I. triedy a čerstvý piatoligista TJ Baník Nižná Slaná, účastník najvyššej okresnej súťaže Lokomotíva CHZ Dedinky a štvrtoligové mužstvo zo susednej obce FK Tatran Betliar. Palmu víťazstva si už tretíkrát za sebou odniesol Betliar, v súčasnosti najlepší futbalový celok okresu Rožňava, pred Dedinkami, Nižnou Slanou a domácou Gemerskou Polomou. Najlepším strelcom turnaja sa stal so štyrmi gólmi hráč Tatrana Zdenko Greško a na druhom mieste s tromi úspešnými zásahmi skončil futbalista spod Geráv, E. Mačejovský. V súťaži divákov, ktorých sa na ihrisku napriek nepriaznivému počasiu zišlo približne tristo, pri kopaní pokutových kopov najlepšie obstál opäť fanúšik Betliara Ján Müller, ktorý obhájil svoje minuloročné víťazstvo. Záujem bol aj o polomský kotlíkový guláš, ktorý ochutnalo viac ako 220 fanúšikov - labužníkov. Tréneri s prípravou vyslovili spokojnosť. Dedinky prekvapili domácich svižnou hrou a Polomčania zistili, že ani v okresnej súťaži to nebude "med lízať". Futbalisti z Nižnej Slanej predviedli dobrý výkon, ktorý však ani napriek veľkému nasadeniu na Tatran nestačil. Svoje kvality však ukázali v zápase o tretie miesto s domácim Družstevníkom.

Gemerská - Poloma Dedinky 2:3 (2:1)

V stretnutí začali lepšie domáci a už v 13. minúte z 20 metrov otvoril skóre tvrdou strelou Leštach. Na konci prvej polhodiny zvýšil po rohovom kope hlavou Kovács. Päť minút pred polčasom znížil Putnocký. Po zmene strán začali hostia svižne a po kombinačnej akcii vyrovnal skóre zápasu Mačejovský. V 63. minúte po Ogurčákovom centri usmernil loptu do siete domácich opäť Mačejovský a rozhodol o prvom účastníkovi finále. "Podali sme bojovnejší a lepší výkon, mali sme viac šancí a zaslúžene sme vyhrali," povedal tréner Dediniek Miloš Kollárik. Jeho náprotivok z Gemerskej Polomy, Július Benedik, s ním súhlasil: "Po vyrovnávajúcom góle sme fyzicky odišli. Skúšame nových hráčov a káder ešte nemáme kompletný. Hostia nás často prečíslili a boli technickejší." Góly: 13. Leštach, 28. Kovács resp. 47. a 63. Mačejovský, 40. Putnocký. ŽK: Molnár (G. Poloma). Rozhodca: Palacko.

Betliar - Nižná Slaná 2:1 (1:0)

V prvom polčase nevyužili futbalisti nováčika V. ligy niekoľko sľubných príležitostí. Skúsený hráči Tatrana, ktorí v IV. lige hrajú v hornej polovici tabuľky, to využili a ujali sa vedenia. Desať minút pred odchodom do kabín krížnu prihrávku Vargu predĺžil Lázár na Z. Greška a Tatran viedol. Po hodine hry sa začínalo odznova, keď Valentkov center do pokutového územia využil Ruszó a ghlavou prekonal inak dobre chytajúceho brankára Dorkina. V 80. minúte o osude stretnutia rozhodol Z. Greško. Brnčíkov center posunul R. Greško svojmu bratovi a ten z 22 metrov z voleja nekompromisne vsietil. Potvrdiť finálovú účasť mohol minútu pred záverečným hvizdom ešte Varga, ale Lindákovu bránu prestrelil. "Doplatili sme na nevyužité šance z úvodu stretnutia. Myslím si, že zápas bol vyrovnaný a Betliaru sme boli rovnocenným súperom," skonštatoval kormidelník Nižnoslancov Dušan Vandrášik. "Na turnajový zápas v prípravnom období, to bolo tvrdé stretnutie. Nižná Slaná, povzbudená postupom do V. Ligy, svoje nasadenie preháňala a chcela nás zastrašiť. Moji zverenci sa však presadili futbalovými zbraňami a zaslúžene vyhrali," vyslovil svoj názor tréner Tatrana Marian Šlosár. Góly: 60. Ruszó resp. 35. a 80. Z. Greško. ŽK: Krak R. Greško 2, Kasper. ČK: Gunár R. Greško. Rozhodca: Szőr.

O 3. miesto:

Gemerská Poloma  - Nižná Slaná 2:4 (0:2)

V zápase o tretie miesto ťahali domáci Polomci za kratší koniec povrazu a zo súboja lepšie vyšiel víťaz I. triedy, ktorý v V. lige nahradí práve Gemerskú Polomu. Na konci úvodnej dvadsaťminútovky otvoril skóre technickou strelou do šibenice Bobrík. Hostia naďalej viac tvorili, boli lepším celkom a ich druhý úspech zaznamenal sedem minút pred koncom prvého polčasu prízemnou strelou z hranice "veľkého vápna" Bober. Po zmene strán sa bývalí piatoligisti prebrali. V 49. minúte trafil šibenicu brány baníkov Gonos a o minútu neskôr strelou z otočky vyrovnal po centri Világiho Leštach. O ďalšie dve minúty však po samostatnej akcii strhol vedenie opäť na stranu Nižnoslancov Krak. V 55. minúte mohol pridať štvrtý gól hostí Vandrášik, ale namieril iba do brvna. O dvanásť minút neskôr sa už nezmýlil Keršák a stanovil konečný gólový účet stretnutia. Posledne menovaný mohol v 72. minúte pridať aj piaty úspech Baníka, lenže gólman domácich bol proti. "Takmer sme doplatili na nesústredenosť na začiatku druhého polčasu. Potom sme boli zase lepší a výhra je zaslúžená," povedal D. Vandrášik. "Znova kondícia bola na príčine nášho neúspechu. Po vyrovnaní sme nemali viac síl," podotkol ma margo prehry J. Benedik. Góly: 49. Gonos, 50. Leštách resp. 20. Bobrík, 37. Bober, 52. Krak, 67. Keršák. ŽK: Valentko, Dovec. Rozhodca: Šofranko.

Finále:

Dedinky - Betliar 2:5 (0:2)

Iný výsledok ako víťazstvo Tatrana prítomní diváci ani neočakávali. Víťazné ambície Betliarcov začal v daždivom popoludní napĺňať už v 3. minúte Demko, ktorý po samostatnej akcii otvoril skóre. Štvrtoligisti hrali svoju hru aj naďalej a hráčov Dediniek do vážnejšej nepúšťali. Druhý úspech zaznamenal v nedeľu strelecky disponovaný Z. Greško. Na začiatku druhého polčasu síce znížil exportným gólom do šibenice náhradného brankára Tatrana Gemerského Mačejovský, ale už o minútu neskôr z pokutového kopu pridal tretí gól znovu Z. Greško. O dve minútu neskôr sa skóre menilo opäť, keď na 4:1 zvýšil Čarnoký. V 58. minúte po priamom kope Dediniek vypadla betliarskemu brankárovi klzká lopta z rúk a Grančák znížil. O šesť minút neskôr uzavrel strelecký konxcert Beliara hlavou Árvay, ktorého presne našiel z rohového kopu Zdechovan. "Súper vyhral celkom zaslúžene. Bol lepší, viac tvoril a rozhodla najmä zohratosť kolektívu Tatrana," priznal M. Kollárik. "Ukázal sa rozdiel medzi IV. ligou a okresným majstrovstvom. Dedinky však hrali sympatický futbal a snažili sa byť dobrým sparingpartnerom," uviedol M. Šlosár. Góly: 28. a 51. Z. Greško (jeden z 11m), 3. Demko, 53. Čarnoky, 66. Árvay resp. 50. Mačejovský, 58. Grančák. ŽK: Ogurčák (Dedinky). Rozhodca: Šofranko.

utorok 24. 7. 2001 | (kcs,kre)

© 2001 Petit Press.

Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.

Spravodajská licencia vyhradená.

2003

Pohár starostu obce získali mladí štvrtoligisti z Rožňavy

Gemerská Poloma - V rámci letnej prestávky usporiadal Obecný úrad v spolupráci s TJ Družstevník Gem. Poloma futbalový turnaj O pohár starostu obce. Okrem domáceho mužstva pozvanie prijali mladí štvrtoligisti z MFK Rožňava a účastníci I. triedy okresných futbalových majstrovstiev Lokomotíva CHZ Dedinky a FK Brzotín. Zvíťazila Rožňava pred domácou Gemerskou Polomou, Brzotínom a Dedinkami. V prestávke divákov zaujala tradičná súťaž v kopaní jedenástok. Najlepším exekútorom sa stal domáci dorastenec Miroslav Tomášik, ktorý zvíťazil v rozstrele nad Róbertom Dókušom z Brzotína. Najlepšími strelcami sa stali Rencsok z Rožňavy, ktorý zaznamenal čistý hetrik. Po tri góly nastrieľali aj Varga z Dediniek a Dókuš z Brzotína.

Gemerská Poloma - Brzotín 3:1 (0:0)

V úvode si domáci vytvorili miernu prevahu, ale hostia hru postupne vyrovnali. Do polčasu Die síce dvakrát perfektne vyslal loptu na bránu hostí spoza šestnástky, ale brankár Lenkey bol pozorný. Po zmene strán už v 48.min hostia prekvapili obranu domácich a tešili sa z vedúceho gólu, ktorý zo skrumáže vsietil R. Dókuš. O desať minút neskôr domáci vyrovnali Z. Greškom z priameho kopu, ktorý po ďalšej štvrťhodine zvýšil z nariadeného pokutového kopu. Tri minúty pred záverom pečatil víťazstvo domácich strelou z blízka Hatvaník, čím rozhodol o prvom finalistovi.

G:Z. Greško 2 (1 z 11 m), Hatvaník - R. Dókuš, R:Gallík, D:150

Rožňava - Dedinky 6:0 (1:0)

V druhom stretnutí o finálovú miestenku začali lepšie futbalisti Rožňavy, ktorý najprv nastrelili tyč hosťujúcej brány v podaní Strelku. O niekoľko minút neskôr sa ujali vedenia po prízemnej strele Polláka smerujúcej k tyči. Ďalšie strelecké pokusy úspešne likvidovali obrancovia ako i brankár hostí Ogurčák. Po zmene strán hostia kondične na mladý káder nestačili. Tí roztočili gólostroj a Rencsok zaznamenal čistý hetrik. Na 5:0 upravil Mázik a Balta uzavrel gólový súčet stretnutia.

G: Rencsok 3, Pollák, Mázik, Balta, R: Palacko, D: 150

Brzotín - Dedinky 6:5 (1:2, na pk 4:3)

V súboji o pomyslený bronz si to rozdali mužstvá, ktoré súperia o majstrovské body v I. triede Po štvrťhodine hry sa technickejší hostia po peknej kombinačnej akcii ujali vedenia Vargom. Brzotínčania vyrovnali po rozohraní rohového kopu, ktorý zahrával Krága a Dókuš hlavou nedal šancu Ogurčákovi. Desať minút pred polčasovým hvizdom si na peknú prihrávku do uličky nabehol opäť Varga a prekonal vybiehajúceho Lenkeya v bráne domácich. Po zmene strán mohli hostia zvýšiť, ale šance v podaní Brnčíka a Kopkáša ostali nevyužité. Domáci sa s výsledkom nechceli uspokojiť pridali na dôraze a po strele Kerekeša vyrovnali, čím si vynútili penaltový rozstrel. Ten nakoniec vyznel v ich prospech 4:3.

G: Kerekeš 2, R. Dókuš 2, Lázok, Krága - Varga 3, J. Chabada, Kopkáš, R: Palacko, D: 150

Peter Révay (predseda CHZ Dedinky): "Výkon nášho mužstva bol katastrofálny. Som sklamaný z prístupu hlavne kľúčových hráčov."

Ladislav Gášpár (predseda FK Brzotín): "Nakoľko sme nastúpili v pozliepanom zložení a mužstvu vypomohli aj hráči z iných klubov moje predstavy sa splnili a predvedený výkon ma ničím novým neprekvapil."

Finále:

Gemerská Poloma - Rožňava 2:3 (1:1)

Na finálové stretnutie nastúpila omladina Rožňavy proti domácim futbalistom. Vedúci gól domáci dosiahli už v 5. min. stretnutia, keď Z. Greško umiestnenou strelou z priameho kopu z hranice veľkého vápna obstrelil múr a presne trafil do nekrytej časti Szabóovej brány. Polomčania mohli v ďalšej časti hry poistiť jednogólové vedenie a pred bránou hostí bolo dusno. Šance však pozahadzovali trestuhodne Chomjakom a Z. Greškom, ktorý nedokázal ani na trikrát dopraviť vyrazenú loptu za chrbát pozorne chytajúceho Szaba. K slovu sa postupne dostali mladíci z Rožňavy a bránu Krištofa ostreľovali Harhovským, ktorého ale strelecké pokusy zásah do čierneho nepriniesli. Vyrovnávajúci gól dosiahli až po polhodine hry po krížnej strele Korintuša. V závere polčasu sa hosťujúci brankár ešte niekoľkokrát zapotil, ale domáci sa na strelenie ďalšieho gólu už nezmohli. Po prestávke sa hostia v 50. min ujali vedenia po prízemnej strele Baltu. Po štvrťhodine zvýšil na rozdiel dvoch gólov po Harhovského centri Beshir. Domácim pomaly dochádzali sily a kondične odišli. V závere ešte dokázali korigovať výsledok gólom J. Lišucha, ktorý ťažil zo skrumáže pred hosťujúcou bránou. Turnajový pohár tak putoval do Rožňavy. G: Z. Greško, J. Lišuch - Korintuš, Balta, Beshir, R: Gallík, D:200

Július Balta (asistent trénera Rožňavy): "Finálové stretnutie bolo bojovné, viac sa prejavila trénovanosť nášho mužstva, čo sme zúročili gólmi, ktoré rozhodli o víťazovi turnaja. Máme mladé perspektívny mužstvo, čo je do budúcnosti prísľubom, ale chlapci ešte nedozreli a treba im dať čas."

Július Benedik (tréner Gemerskej Polomy): "Som spokojný nakoľko so štvrtoligovým mužstvom sme zohrali dobrý zápas, chlapcom ďakujem za odvedený výkon."

Turnaj priniesol niekoľko zaujímavých kvalitných a pekných momentov, i keď boli aj drobné negatíva. Prevládal však futbal, ktorý nakoniec zvíťazil.

utorok 22. 7. 2003 | (kcs)

© 2003 Petit Press.

2008

Pohár starostu získali Rožňavčania

V MUŽSTVÁCH SA OBJAVILI NOVÉ TVÁRE

V nedeľňajšom turnaji si Polomčania i Rožňavčania mohli zmerať sily so súpermi zo stredu Slovenska. V úmornej páľave nakoniec obaja postúpili do finále, ktoré sa stalo korisťou štvrtoligistu. Svoje kanonierske danosti potvrdil Jozef Rencsok štyrmi gólmi.

GEMERSKÁ POLOMA. V prvom zápase sa stretli domáci futbalisti s prvoligovým dorastom Dukly Banská Bystrica. Polčasové vedenie 3:2 neudržali a zdalo sa, že sa schyľuje k penaltovému rozstrelu. Proti však bol R. Greško, ktorý gólom v závere rozhodol o postupe domácich.

Pomohli penalty

Obaja súperi nastúpili v viacerými dorastencami v zostave. Rožňavčania začali vo veľkom štýle a veľmi rýchlo sa gólmi M. Polláka a Rencsoka ujali vedenia. S pribúdajúcimi minútami začali hráči Čierneho Balogu získavať prevahu. Do polčasu sa im podarilo znížiť. Po prestávke sa obraz hry príliš nemenil. Keď Partizán vyrovnal, bolo jasné, že sa schyľuje k penaltovému rozstrelu. V ňom boli úspešnejší Rožňavčania.

Ocenili ich

Turnaj bol súčasťou osláv 80. výročia založenia TJ Družstevník Gemerská Poloma. V prestávke medzi zápasmi bolo viac ako šesťdesiat členov telovýchovnej jednoty odmenených pamätným listom a malým darčekom.

Po zápase internacionálov prišli na rad zápasy o konečné umiestnenie. Tretie miesto si vybojovali dorastenci Dukly Banská Bystrica. Finálový zápas priniesol vyrovnaný prvý polčas, v ktorom vyhrali o gól Rožňavčania. Po prestávke sa domáci Družstevník ešte dotiahol na štvrtoligistu, ale potom už bol súper nad ich sily. Hráči SP MFK pridali ešte ďalšie štyri góly.

Nové tváre

Aj keď sa Polomčania vzdali postupu do V. ligy, do novej sezóny sa snažia káder posilniť. V bráne by sa mal objaviť Š. Mišina a na dobrej ceste je aj príchod obrancu Kollára. V zostave ostáva aj P. Rogos a na skúške je v mužstve víťaza I. triedy aj O. Šomšák z Pače.

V pozmenenej zostave prišli aj hráči SP MFK. V ich drese nastúpil B. Kuzma, ktorý sa rozohráva po zranení. Svoje miesto v zostave hľadajú aj teraz už bývalí dorastenci P. Breuer, Piaterík či M. Pollák, ktorý sa prezentoval aj jedným gólom.

FAKTY:

·         Gemerská Poloma - Dukla Banská Bystrica (dorast) 4:3 (3:2) Góly Mihálik, Šomšák, Z. Greško, R. Greško - Balík, Urban, Čola

·         SP MFK Rožňava - Partizán Čierny Balog 2:2 (2:1) na penalty 5:4 Góly Rencsok, M. Pollák - Štulajter, Čiliak

·         o tretie miesto: Dukla Banská Bystrica (dorast) - Partizán Čierny Balog 2:1 (1:0) Góly Púchy, Urban - Štulajter

·         finále: Gemerská Poloma - SP MFK Rožňava 3:7 (2:3) Góly M. Ďuriček 2, Šomšák - Rencsok 3, Lörincz 2, Breuer, Urban

Gemerská Poloma: Krnáč (Mišina) - Kollár, Hatvaník, V. Mihálik, Gunár, M. Ďuriček, Rogos, R. Greško, Ferenčák, Z. Greško, M. Mihálik, Šomšák, V. Ďuriček, Die

Rožňava: Szabó (Šalamon) - Korfanta, Varga, Urban, Zatroch, Meszner, Lörincz, B. Kuzma, M. Pollák, Pavlík, Rencsok, P. Breuer, Piaterík

Banská Bystrica: Kuvik - Podstavec, Sýkora, Nagy, Balík, Ľupták, Brašen, Obročník, Púchy, Gallo, Urban, Kubaský, Čola, Kapusta, Bobrovský, Halada, Konder, Poliach, Jurky

Čierny Balog: Kupec - Pančík, Pečovský, Auxt, Daxner, Čiliak, Štulajter, Šavlík, Bábela, Turňa, Pobožný, Daxner, Belko, Očenáš