Pred derby: Dobšiná - Krh. Podhradie. Na rade je Dobšiná

24.4.2015 - K šlágrom 19. kola bude bezpochyby patriť v poradí aj štvrté, jarné ,gemerské piatoligové derby v ktorom MFK Dobšiná hostí Krásnohorské Podhradie. Vzájomná štvorročná bilancia týchto dvoch aktérov na regionálnych trávnikoch je doposiaľ v celku vyrovnaná. Podhradie doma tri stretnutia vyhrali a raz remízovali. Dobšiná doma dvakrát zvíťazila a raz remízovala. Túto bilanciu bude chcieť v nedeľu určite v ôsmom zápase vyrovnať.

Rekapitulácia posledného derby stretnutia:

Jeseň 2014

Domáci bez Erdöfalviho, hostia asi aj s Barnákom

V sobotu teda čaká aktérov v poradí už siedme derby. Samozrejme domáci berú iba víťazstvo a hostia chcú neprehrať. Dokonca pred týždňom si niektorí členovia vedenia z Dobšinej či hráči prišli pozrieť zápas svojho nastávajúceho súpera. Podhradčania sú na tom iba o skóre lepšie , nakoľko v úvodnom zápase nasúkali Dobšinčanom , ktorí platili nováčikovskú daň jedenásť gólov.

Príprava na derby bude klasická, teda trikrát do týždňa bude prebiehať tréningový proces. Žiaľbohu nám bude chýbať zranený Erdöfalvi“, konštatoval tajomník FK Krásnohorské Podhradie Ladislav Jobbáď. Jozej Erdöfalvi už dlhšie bojuje so zranením kolena. „ Mám to už od zápasu s Gemerskou Polomou. Doteraz som hral s bolesťami, ale pre týždňom som už nedokázal nastúpiť. Určite ďalšie dva nasledujúce zápasy vynechám“, uviedol Erdöfalvi.

Keď nám odpustia Barnákov trest tak by sme mali na derby pricestovať kompletní. Zranenia momentálne nehrozia a tak poctivo všetci naplno trénujeme trikrát týždenne. Našim cieľom bude neprehrať“, uviedol na margo sobotňajšieho derby Róbert Gothardt , kapitán MFK Dobšiná.

DERBY: Jeseň 204  Krh. Podhradie /Dobšiná

V predohrávke gemerského piatoligového derby stretnutia o víťazstve Podhradčanov rozhodol nakoniec trinásť minút pred koncom gól R. Fabiána. V tom čase už kvalitný káder Dobšinčanov hral bez vylúčeného J. Geldu.

Do vedenia šli domáci Podhradčania po úvodnej desaťminútovke gólom Almášiho, ktorý prekonal brankára hostí Balúcha.Hostia následne prebrali aktivitu a ešte do polčasu sa im podarilo vyrovnať, keď po strele F. Fabiána loptu odrazenú od tyče doklepol do odkrytej časti brány J. Barnák. Po obrátke prebrali tempo hry domáci, ale nedokázali využiť ani tie najväčšie po góle volajúce tutovky hlavne zásluhou Kúna a Piater trafil raz brvno. V 55. min. si zbytočne vyslúžil druhú žltú kartu a následne červenú hosťujúci J. Gelda. Hostia ani o desiatich nerezignovali a zanechali pod hradom dobrý herný dojem. Trinásť minút pred koncom sa domácim podarilo streliť víťazný gól zásluhou R. Fabiána.

Rytmus chytili po prestávke

„V prvom rade chcem vyzdvihnúť herný prejav súpera, ktorý doteraz budil najlepší dojem. Herná činnosť formácií bola prepojená a dá sa povedať, že prvý polčas dominovali. Druhý polčas boli hostia oslabení o jedného hráča a disciplína trošku pokrivkávala. Naši hráči chytili rytmus ako neraz až v druhej časti hry a tým pádom naklonili mierku váh na našu stranu. Dokonca hráč, ktorému som aj trošku krivdil, že jeho herná činnosť nebola až taká výnimočná, nakoniec perfektným gólom zápas rozhodol. Ďakujem trénerovi Kossuthovi, Dobšinčanom a divákom, ktorí určite mohli byť spokojní s priebehom hry a nakoniec i víťazstvom domáceho mužstva,“ uviedol na margo derby zápasu tréner FK Krh. Podhradie Július Balta.

Niektorí sú nedisciplinovaní

„Prvých desať minút boli iniciatívnejší domáci futbalisti, z čoho pramenil aj úvodný gól. Následne sme prebrali aktivitu, hrali sme celkom slušne, dali sme vyrovnávajúci gól a vychádzali nám herné kombinácie. Neskôr sa útoky prelínali a šance rozhodnúť zápas  boli na oboch stranách. Samozrejme mám niektorých hráčov zbytočne nedisciplinovaných. Rečnia a potom dostanú červenú kartu, čím oslabia mužstvo. Toto je do budúcnosti pre nás jednoznačne neprijateľné. Z prehry sa musíme čím skôr oklepať a zabudnúť. O týždeň máme doma Turňu a už musíme jednoznačne bodovať naplno,“ konštatoval tréner MFK Dobšiná Štefan Kossuth.

utorok 16. 9. 2014 | Karol Csobádi
© 2014 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Krh. Podhradie – Dobšiná 2:1 (1:1), G: Almáši (11), R. Fabián (77) - J. Barnák (24), ČK: Ján Gelda (Dobšiná po 2ŽK 55 min.)

Krh. Podhradie: Kerekeš – Dorkin, Piater, Almáši, Kiss, Hajduk, Oravec, Kuzma, Kardoš, Fabián, Kún, striedali: Lukó, Kozák, Jurini

Dobšiná: Balúch – Martinko, Dudra, Turzák, Hutník, Gallo, J. Gelda, Gothardt, Poliak, F. Fabian, J. Barnák, striedal:Husár

Rekapitulácia predošlých derby zápasov: 2011 - 2014

2011/2012

V prvom ročníku, keď sa Podhradčania stretli s Dobšinou v najnižšej regionálnej súťaži  (2011/2012) bola vzájomná bodová bilancia vyrovnaná. Oba kolektívy využili výhodu domáceho prostredia na zisk troch bodov. Rozdiel bol iba v skóre, ktoré nahrávalo Podhradčanom 13:5.

V Krh. Podhradí padlo rekordných trinásť gólov

V prvom vzájomnom derby stretnutí, v ktorom hostili Podhradčania nováčika V. ligy z Dobšinej, si početná divácka kulisa mohla vychutnať trinásť gólov. Jedenásť z nich padlo do siete hostí. Hetrik zaznamenali Piater s Drobňákom a dvakrát sa kopalo zo značky pokutového kopu.

Futbalistom Krásnohorského Podhradia sa vstup do novej sezóny nevydaril. Hneď na úvod podľahli v domácom prostredí nováčikovi z Lipovníka a následne nebodovali ani v Gemerskej Polome. Neúspechy z úvodných kôl sa preto snažili odčiniť v treťom kole.

Gólostroj sa zastavil na jedenástke

Už v 5. min. sa domáci ujali vedenia gólom Drobňáka, ale o desať minút neskôr vyrovnal skóre hosťujúci F. Fabián. Po následnom rohovom kope však Piater vyskočil najvyššie a po jeho hlavičke šli domáci po druhýkrát do vedenia. Po polhodine Piater pridal svoj druhý gól, a tak stanovil dvojgólové polčasové vedenie. Po prestávke už domáci roztočili gólostroj Bodnárom a gólman hostí Plačko musel loviť zo siete ďalších osem gólov. Následne sa do streleckej listiny zapísali Maliňák, Piater dosiahol spolu s Drobňákom hetrik, ktorý ho zavŕšil premenenou penaltou. Príchuť gólu si vychutnal Erdöfalvi a druhú nariadenú penaltu premenil gólman Szabó. O ďalšie dva domáce góly sa postarali striedajúci Rusnyák a Prónyai. Hosťujúci M. Strelka sa už len druhým gólom snažil zmierniť vysoký debakel.

Už hrali svoju hru

“Počas celého týždňa sme sa na tento zápas zodpovedne pripravovali, pretože prehra s tretím nováčikom by už bola zahanbujúca. Po vyrovnávajúcom góle som mal trochu obavy a dokonca ani dvojgólové polčasové vedenie ešte nič neznamenalo. Cez polčas sme si povedali, že nesmieme poľaviť a mať sa na pozore, keďže skúsenosti z predošlých ročníkov nás poučili, že dokonca aj po trojgólovom vedení nás súper dokázal zaskočiť a uchmatnúť bod. V druhom polčase sme však tentoraz už dominovali, predvádzali kombinačnú hru na jeden dotyk, rodili sa vypracované akcie okorenené aj zaslúženými gólmi. Vysoké víťazstvo je o to cennejšie, že sa mi podarilo v tomto zápase dosiahnuť aj hetrik,“ uviedol záložník FK Krh. Podhradie Jaroslav Piater.

Krh. Podhradie - Dobšiná 11:2 (2:0), G: Drobňák 3 (1 z 11m), Piater 3, Bodnár, Maliňák, Erdöfalvi, Rusnyák, Szabó (z 11 m), Prónyai - F. Fabián, M. Strelka

pondelok 22. 8. 2011 | Karol Csobádi

Odveta:

V Dobšinej rozhodol Gotthardt

V odvete v Dobšinej s jednogólovým náskokom nastupovali do druhého polčasu domáci futbalisti. Domáci sa ujali vedenia, keď po skrumáži pred hosťujúcou bránou Fabián doklepol loptu za chrbát gólmana Szabu. O niekoľko minút neskôr zrovnal skóre Prónyai. „V závere polčasu zahrával náš Martinko priamy kop a po jeho ďalekonosnej strele za podpory silného vetra lopta skončila po druhýkrát v hosťujúcej sieti. Po prestávke sa hosťom po druhýkrát podarilo skóre zrovnať, keď po rohovom kope P. Breuer hlavou usmernil loptu do domácej brány. Hostia mali následne dve nebezpečné strely a z našej strany Lipták naopak nastrelil tyč. Tri minúty pred koncom sme zahrávali priamy kop a po následnej skrumáži Gothard zblízka skóroval, čím rozhodol o zisku troch pre Dobšinú veľmi dôležitých bodov“, priblížil priebeh stretnutia hráč Dobšinej Július Strelka.

Dobšiná - Krh. Podhradie 3:2 (2:1), G: P. Fabián, Martinko, Gothard - Prónyai, P. Breuer
Dobšiná: T. Lipták - Surovský, Varga, Martinko, Turzák, Barnák, Sanisló, M. Strelka, Laurinc, P. Fabián, Gothard, striedal: F. Fabián
Krh. Podhradie: Szabó - Barczi, Piater, Erdöfalvi, Mészner, Kiss, Bodnár, Breuer, Grančák, Prónyai, Bollo, striedali Šomšák, Demjén, Kún

2012/2013

09.09.2012 - V treťom vzájomnom derby stretnutí medzi Krh. Podhradím a Dobšinou domáci  zaťažili konto gólmana Breuera šiestimi gólmi. Hostia pricestovali v oklieštenej zostave bez Ruppa, Surovského a Sanislóa a bez možnosti striedania. Po polhodine pre zranenie odstúpil P. Fabián a tak hostia hrali hodinu už o desiatich. Domáci boli podobne ako už neraz majstrami v nepremieňaní šancí. Napokon sa však rozstrieľali a zápas doviedli do vysokého víťazstva. Hetrikom sa blysol domáci kapitán Jaro Piater. Z domáceho tábora musel pre zranenie striedať autor úvodného gólu P. Breuer.

Krh. Podhradie – Dobšiná 6:2 (2:1), G: Piater 3 (1 z 11 m), Drobňák, Mészner, Breuer  – Gotthardt 2, D: 150

Krh. Podhradie: Szabó - Barczi, Erdofalvi, Mészner, Kún, Zdechovan, Breuer, Piater, Kardoš, Prónyai, Drobňák, striedali: Kiss, Bošela

Dobšiná: Breuer - Martinko, Grančák, M. Strelka, Turzák, F. Fabián, Gotthard, J. Strelka, Barnák, Ondrejčík, P. Fabián

Odveta:

Dobšiná - Krh. Podhradie 1:1 (1:1), G: Gothardt – Prónyai

2013/2014

V Podhradí sa stav menil v 89. aj 90 minúte duelu.

DERBY :Krh. Podhradie - Dobšiná: Šlágrom kola na Gemeri však bolo v poradí už piate derby medzi Krh. Podhradím a Dobšinou. Doteraz Podhradčania v dvoch domácich zápasoch zvíťazili a v Dobšinej uhrali raz bod a raz prehrali. I napriek tomu, že derby zápasy sú nevyspytateľné očakávalo sa domáce víťazstvo. Opak bol však pravdou. Do vedenia šli hostia po niekoľkých minútach hry a neskôr autor vedúceho gólu Martinko tesný náskok aj poistil. Domácim sa podarilo tesne pred polčasovým odchodom do kabín Hajdukom zo štandardtky dosiahnuť kontaktný gól. Po prestávke domáci z množstva tutoviek využili dve na skórovanie, keď medzi tyče trafil  najprv Prónyai a stav zrovnal. Dve minúty pred koncom dosiahol vedenie Kardoš a domáci sa už radovali z víťazstva. Radosť však bola predčasná, nakoľko v poslednej minúte hosťujúci Barnák prekonal po hrúbke gólmana Kerekeša a rozhodol o deľbe bodov.

Dobšiná : „ Na zápas sme pricestovali s malou dušičkou iba v predpísanom počte bez možnosti striedania, nakoľko naše „béčko“ hrajúce v najnižšej súťaži okresných futbalových majstrovstiev hralo svoj majstrák v rovnakom čase v susednej obci. Viac hráčov absentovalo a tak sme dve mužstvá pozliepali. Naša taktika v derby bola jednoduchá. V snahe inkasovať čo najmenej sa rozhodlo, že budeme nakopávať lopty na jediného útočníka Martinka a všetky sily vložíme do defenzívnej činnosti. Do polčasu taktika vychádzala a dokonca sme aj viedli, ale druhý polčas ako už neraz máme smolný a nedarí sa nám. Myslím si, že v prvom polčase sme boli lepší a druhý patril domácim. Deľba bodov o ktorej sme rozhodli v hodine dvanástej je preto zaslúžená“, uviedol po zápase vedúci mužstva MFK Dobšiná Michal Laurinc.

Krh. Podhradie„ Zápas sa hral prakticky v našej réžii. Hostia, ktorí hrali iba na brejky a neustále sa snažili nakopávať lopty na jediného útočníka Martinka mali ale v zápase vynikajúcu štatistiku úspešnosti, keď zo štyroch šancí trikrát skórovali. V druhom polčase sme hrali už veľmi dobrý futbal, rodili sa tutovky, ale tie sme trestuhodne pozahadzovali. Nakoniec sa nám predsa len podarilo stav otočiť v náš prospech, ale záverečná chyba nás stála tri body. Myslím si však , že za celkový výkon by bolo víťazstvo zaslúžené. Ťažkáme si na asistenta rozhodcu, keď nám odmával ofsajd pri skórovaní nášho kapitána Piatera na 2:2. Výrazne tým ovplyvnil ďalší priebeh stretnutia. Z toho dôvodu sme po zápase podali aj námietku“, povedal vedúci mužstva FK Krh. Podhradie Ladislav Jobbáď.

Krh. Podhradie - Dobšiná 3:3 (1:2), G: Hajduk (43.min.), Prónyai (59. min.), Kardoš (89.min.) - M. Martinko 2 ( 7,38 min.), J. Barnák (90 min.)

Krh. Podhradie: Kerekeš - Jurini, Hajduk, Zdechovan, Erdöfalvi, Kún, Breuer, Piater, Kardoš, Kiss, Prónyai, striedali: Lukó, Madarász, Mészner

Dobšiná: Breuer - T. Turzák, Grančák, M. Martinko, Barnák, Gothardt, Gallo, Husár, Rupp, Plichta, Baquero

odveta

Dobšiná – Krh. Podhradie 1:0 (0:0), G:Barnák , ČK: F. Fabián (UAR 78.min.)

Dobšiná: Breuer – Martinko, Turzák, F. Fabián, Hutník, Gallo, Barnák, Husár, Dudra, Baquero, P. Fabián, striedali: M. Barnák, Potočný

Krh. Podhradie: Harhovský – Erdofalvi, Kiss, Oravec, Kozák, Hajduk, Zdechovan, Kardoš, Madarász, Prónyai, Breuer, striedali: Lukó, Kún, Jurini

DERBY:  V derby medzi Dobšinou a Krh. Podhradím nariadil arbiter pre domácich dve penalty. Tá prvá penalta bola v Dobšinej nariadená už v druhej minúte stretnutia, keď hráč hostí Zdechovan zahral v pokutovom území úmyselne rukou. J. Barnák však bránu hostí z Podhradia minul. „ Snažil som sa dať do tej strely väčšiu silu ako obvykle, väčšinou kopem totiž technicky ku tyčke. Teraz som loptu  chcel  umiestniť po brankárovej pravici, čo bolo pre mňa niečo nove. Zatiaľ som vždy kopal po jeho lavici  a až bárs som ju stočil  a tak šla zopár centimetrov vedľa ľavej tyčky“, vysvetlil exekútor prvej penalty Jerguš Barnák.

Po hodine hry, keď diváci gól ešte nevideli prišla druhá penalta po faule Madarásza v šestnástke.  Tentoraz si loptu na biely bod postavil Matúš Martinko, ale voči gólmanovi Harhovskému, ktorý strelu kryl sa nepresadil. „ Penalty zvykol kopať Barnák, ale po prvom nezdare som prevzal zodpovednosť na seba ja i napriek tomu, že už pomaly rok som jedenástku nekopal. Táto nakoniec nebola dobre kopnutá nakoľko lopta letela v takej výške, že ju gólman mohol jednoducho pokryť“, konštatoval M. Martinko.  Domácim sa nakoniec podarilo streliť víťazný gól dvadsať  minút pred koncom z kopačky Barnáka, ktorý si tak napravil reputáciu za penaltový neúspech.  To však nebolo v Dobšinej všetko.  V 78.min. si F. Fabián za urážku asistenta rozhodcu vyslúžil červenú kartu.

Dobšiná              7    2    2    3    13:25   8

V nedeľu t.j. 26.4.2015 so začiatkom o 16,00 hod. je na programe ôsme vzájomné derby. Zápas sa odohrá na ihrisku v Dobšinej.