Piatoligové gemerské derby skončilo víťazstvom domácich mužstiev /foto+video/

V piatoligovej súťaži boli počas víkendu na programe dve derby stretnutia. Posilnený nováčik z Gemerskej Polomy hostil dlhoročného účastníka V. ligy skupiny Košicko - gemerskej Gemerskú Hôrku a do Dobšinej na pôdu ďalšieho nováčika cestovala stálica najnižšej regionálnej súťaže mužstvo Krh. Podhradia.

Mužstvá bojovali častejšie s vetrom ako so súperom

V Gemerskej Polome sa hostia podporovaní silným vetrom ujali vedenia hrajúcim trénerom a kapitánom v jednej osobe R. Klinkom. Po polhodine sa im podarilo vedenie aj poistiť, keď medzi tyče trafil I. Lörinc, jedna z posíl hosťujúceho mužstva. Po prestávke veterné podmienky nahrávali domácim, ktorí sa usadili na polke hostí. Najskôr znížili Kakalejčíkom, skóre zrovnal Maroš Gallo a sedem minút pred koncom nádherným gólom rozhodol o domácom víťazstve M. Fecko, ďalšia z trojice posíl zo Štítnika.

Gemerská Poloma - Gem. Hôrka 3:2 ( 0:2), G: Kakalejčík, Maroš Gallo, Fecko - Klinko, I. Lörinc, ŽK: Z. Greško, Kakalejčík, Mar. Gallo - Zsóri, Dostál, Lörinc, R: Kmec, D: 150

Gemerská Poloma: Mišina - Mihalík, Gunár, Z. Greško, Kakalejčík, Hatvaník, Maroš Gallo, Miloš Gallo, Fecko, Boroš, Lipták, striedali: M. Kováč, Šimon

Gemerská Hôrka: Makši - Zsóri, Klinko, Dostál, I. Lörinc, Ištók, Marchevský, Medvec, Tóth, Vávra, L. Varga, striedali: V. Kovács, Krága, Gergely

V Dobšinej rozhodol Gotthardt

Kým v Gem. Polome polčas vyznel v prospech hostí v Dobšinej s jednogólovým náskokom nastupovali do druhého polčasu domáci futbalisti.

Domáci sa ujali vedenia, keď po skrumáži pred hosťujúcou bránou Fabián doklepol loptu za chrbát gólmana Szabu. O niekoľko minút neskôr zrovnal skóre Prónyai. V závere polčasu zahrával Martinko priamy kop a po jeho ďalekonosnej strele za podpory silného vetra lopta skončila po druhýkrát v hosťujúcej sieti. Po prestávke sa hosťom po druhýkrát podarilo skóre zrovnať, keď po rohovom kope P. Breuer hlavou usmernil loptu do domácej brány. Hostia mali následne dve nebezpečné strely a domáci Lipták naopak nastrelil tyč. Tri minúty pred koncom zahrávali domáci priamy kop a po následnej skrumáži Gothard zblízka skóroval, čím rozhodol o zisku troch pre Dobšinú veľmi dôležitých bodov.

Dobšiná - Krh. Podhradie 3:2 (2:1), G: P. Fabián, Martinko, Gothard - Prónyai, P. Breuer

Dobšiná: T. Lipták - Surovský, Varga, Martinko, Turzák, Barnák, Sanisló, M. Strelka, Laurinc, P. Fabián, Gotthardt, striedal: F. Fabián

Krh. Podhradie: Szabó - Barczi, Piater, Erdöfalvi, Mészner, Kiss, Bodnár, Breuer, Grančák, Prónyai, Bollo, striedali Šomšák, Demjén, Kún