IV. liga: Štvrtoligisti MFK na bod už nedosiahli

28.10.2015 - V predposlednom jesennom kole sa štvrtoligisti MFK Rožňava predstavili na pôde Sobraniec, ktoré okupujú hornú polovicu aktuálnej tabuľky. Trojgólový náskok domácich znížili na kontaktný gól, ale uhrať v závere aspoň bod sa im už ani napriek zvýšenému úsiliu nepodarilo.

Domáci  po polhodine prvého polčasu nedokázali otvoriť skóre ani z nariadenej penalty, nakoľko Matej vyslal loptu nad Mišinovu bránu. Už sa zdalo, že diváci do polčasu gól neuvidia, ale v ostatnej minúte domácich hosťujúci Figúr po nešťastnom vlastenci ujal vedenia. Po obrátke domácich gól naštartoval a ešte dvakrát skórovali, čím ušli na rozdiel triedy. Hostia však nerezignovali a po hodine skórovali Korfantom a neskôr Figúr znížil na kontaktný gól. Následne už snaha hostí vyrovnávajúci gól žiaľ, nepriniesla.

„Na zápas sme vycestovali v oslabenej zostave a preto sme volili defenzívnu taktiku. V prvom polčase sme nezúžitkovali  naše protiútoky a po nevyužití týchto šancí rozhodca na dôvažok nariadil proti nám vymyslenú penaltu, ktorú domáci našťastie nepremenili.  O pár minút sme si dali nešťastného vlastenca a tak polčas skončil v náš neprospech. Do druhej časti hry sme nastupovali s odhodlaním, že súpera pritlačíme a pokúsime sa čo najskôr vyrovnať.  Dostali sme však hneď v úvode dva rýchle góly.  Potom sme súpera zatlačili a snažili sa vyrovnať stav čo sa nám prakticky takmer aj podarilo. Mrzia nás nepremenené šance, pretože sme boli oveľa lepším mužstvom a podali zodpovedný a bojovný výkon.  Nuž taký je však futbal a v konečnom dôsledku sa ľudia nepýtajú či sme hrali dobre či zle, ale pýtajú sa na konečný výsledok zápasu. Verím, že v nastávajúcom kole budeme v plnej zostave a prelomíme túto nešťastnú sériu“, uviedol na margo zápasu hráč MFK Rožňava Matej Gelda.

„ Prísne nariadenú penaltu domáci zahodili, keď Matej našu bránu prekopol. Gólom do šatne šli do vedenia, keď Jaro Figúr po nešťastnom odkope trafil loptu tak, že tá zrotovala na milimetre do našej brány“, dodal hráč MFK Peter Sappnoš.

IV. liga Juh 14.kolo

Sobrance (10) – Rožňava (16) 3:2 (1:0), G: Figúr (vlastný 44) - Lukačko (52), Hutaj (55), Korfanta (61), Figúr (76). Matej (Sobrance 37 nepremenil penaltu kopol nad)

Rožňava: Mišina - Roth, Sappanoš, Korfanta, Šimko, Ďuríček, Drobňák, Jak. Rochl, Mihalík, Gelda, Figúr