IV. liga 4.kolo: Rožňava doma ťahala za kratší koniec

15.8.2015 - Po stredajšom pohárovom zápase nastúpili už v sobotu štvrtoligisti MFK Rožňava na svoj štvrtý majstrovský jesenný duel v novom súťažnom ročníku. V stretnutí hostili Strážske s ktorým mali v ostatnej sezóne dobrú bilanciu. V domácom prostredí zvíťazili po dvoch góloch F. Kovácsa a Jonáša rozdielom triedy a v odvete zvíťazili 3:1,keď skórovali Kovács, F. Pollák a Figúr. Na tieto úspechy bolo cieľom nadviazať  , ale už pri pohľade na zostavu v ktorej chýbali štyria hráči zo základu a to Mészner, Roth, Milata a Breuer ako i zranený Figúr bolo jasné, že to budú mať domáci ťažké.  I keď na oboch stranách bolo niekoľko sľubne sa vyvíjajúcich akcií a obaja aktéri opečiatkovali aj tyč v konečnom sumári za kratší koniec ťahali tentoraz domáci futbalisti a body tak putovali do Strážskeho.

Všetko podstatné čo sa gólov týka sa odohralo do polčasu. Skóre otvoril hosťujúci Hirjak už po úvodnej pätnásťminútovke, ale Korfanta tri minúty pred polčasovým hvizdom dopravil odrazenú loptu od tyče za chrbát hosťujúceho gólmana.  Domáci sa z vyrovnávajúceho gólu radovali iba krátko, keď o dve minúty neskôr hosťujúci Široký po druhýkrát ujal hostí do vedenia. Ako sa neskôr ukázalo gól mal cenu troch bodov.

„Súper nás zatlačil, lepšie kombinoval  a zo štandartnej situácie sme inkasovali. Práve tieto štandardky nám robia problémy, nakoľko nedokážeme pri nich dôsledne pokryť súperových hráčov. V závere polčasu sme dokázali vyrovnať a vypracovali si niekoľko šancí. Lenže súper opäť v krátkom čase šiel do vedenia čo nás podobne ako v pohárovom zápase čiastočne položilo. Po prestávke bolo našim cieľom čím skôr vyrovnať. Vypracovali sme si ďalšie príležitosti, ale bohužiaľ  v koncovke sa nám nedarilo a hostia už tesný náskok ubránili“, uviedol tréner MFK Rožňava  Ladislav Dávid.

IV. liga Juh 4.kolo

Rožňava (11) - Strážske (4) 1:2 (1:2), G: Korfanta (42) - Hirjak (18), Široký (44)

Rožňava: Mišina - Havko, Strelka, Ďuríček, Drobňák, Sappanoš, Korfanta,  Madarász, M. Gelda, M. Boroš, Jak. Rochl, striedali: Kakalejčík