III.liga dorast: Drnava i Podhradie v elitnej trojke

7.9.2015 - V piatom kole treťoligovej dorasteneckej súťaže sa darilo doma bodovať naplno trojici gemerských zástupcov. Drnava zdolala v dramatickom zápase o gól Romu Moldava, Hrhov v derby presvedčivo Rožňavu a Krh. Podhradie si nakoniec poradilo s Krásnou. Hetrik zaznamenali Polyák z Drnavy a T. Szakács z Hrhova. V aktuálnej tabuľke je na tom najlepšie dvojica Drnava a Krh. Podhradie, ktorí sú o skóre za vedúcim Popročom ,Hrhov sa nachádza na ôsmej a Rožňava na desiatej priečke.

Drnava (2) - Roma Moldava (7) 4:3 (2:0), G: E. Polyák 3 ( 20,23,71), Džačovský (47) - R. Rybár (49 z 11 m), Grulyó (55), Horvát ( z 11 m 88).

Drnava: R. Sliva - Ondrej, Polyák, Tisza, Korszinszki, Fodor, Kováč, Džačovský, S. Sliva, Babič, Lipták, striedali: Józsa, Bakoš, Lörinc

Drnava už viedla rozdielom triedy, ale hostia, ktorí pricestovali iba deviati dokázali znížiť na kontaktný gól. Neskôr domáci Polyák zavŕšeným hetrikom upravil na 4:2, ale hostia v závere po druhýkrát zápas dramatizoval, keď opäť znížili na kontaktný gól. Ešte šťastie, že na zisk bodu už nemali, nakoľko čas bol ich hlavným nepriateľom.

„ I napriek tomu, že hosti prišli iba deviati boli lepším mužstvom ako moji zverenci. Boli behavejší a darilo sa im aj v zakončovaní akcií. Dvakrát síce skórovali z pokutových kopov , ale v konečnom súčte sa nám nakoniec podarilo tri body udržať“, konštatoval tréner FK Baník Drnava Gabriel Bakoš.

Hrhov (10) - Rožňava (8) 5:0 (4:0), G: T. Šimon 2 (7,80), T. Szakács 3 (25, 38, 43)

Hrhov: Z. Halász - Žiga, Herczeg, Szakács, Gecs, Do. Kortvély, Šimon, Dévai, Geč, Hranyó, Tóth, striedali: Grulyó, Fazekaš, Rybár, Burkus

Rožňava: Deméň - A. Rochl, Jakab, Szilardi, T. Ivanič, Gyurék, Árvai, Répasi, J. Ivanič, Kuchta, Šimko, striedali: Znak, Horvát, Ďurský, Repel

Hrhovčania už do polčasu viedli nad Rožňavou 4:0 i zásluhou čistého hetriku T. Szakácsa. Bodku za stretnutím dal autor vedúceho domáceho gólu T. Šimon.

Krh. Podhradie ( 3) - Krásna (5) 3:1 (2:0), G: A. Krak 2 (28,32), R. Rezmuveš (77) - Gordoň (57)

Krh. Podhradie: Csákó - Rezmuveš, Jakab, Chladný, P. Šoltés, Genči, Harabín, Kušnier, Krak, Ma. Zatroch, Mar. Zatroch, striedali: Jobbáď, Kerek, R. Šoltés, Rudinský

Podhradčania si do polčasu vytvorili dvojgólové vedenie zásluhou A. Kraka. Po obrátke sa však hosťom podarilo streliť kontaktný gól, ale posledné slovo mal domáci Rezmuveš, ktorý pridal tretí domáci úspech , čím zároveň pečatil víťazstvo svojich farieb.

„ Dnes to bol opäť ťažký boj a na dôvažok sme v priebehu úvodnej dvadsaťminútovky nepremenili až päť vyložených šancí. Potom sme síce viedli rozdielom dvoch gólov, ale v druhom polčase niektorí hráči kondične odišli úplne, takže budeme musieť riešiť hlavne otázky kondície a vniesť do kádra hernú pohodu pred derby stretnutím s Drnavou“, povedal tréner FK Krh. Podhradie Štefan Dorčák.