II. liga SMŽ sk. C: Bojovnosť im vyniesla iba bod

19.8.2014 - V druhom kole FA Dovaj Rožňava hrajúci II. ligu žiakov sk. C hostila Ľubicu. Starší vysoko prehrali a mladší získali bod po remíze.

Strarší žiaci mali vlastne premiéru,nakoľko pred týždňom na zápas nevycestovali a prehrali kontumačne. V druhom kole bol súper nad ich sily a nedokázali streliť ani čestný úspech. Už v druhej minúte prehrávali rizdielom dvoch gólov a tie na ich konto postupom času pribúdali až sa zastavili na osmičke. Mladší žiaci už v piatej miúte inkasovali, po obrátke vyrovnali , ale víťazstvo i napriek tomu, že hrali celý čas na jednu bránu už strhnúť na svoju stranu nedokázali.

Káder takmer z pol okresu

"Po prvýkrát sme hrali v takomto zložení, zostave a na veľkom ihrisku. Verím, že horšie to už byť nemôže a budeme sa iba zlepšovať. Mužstvo je prakticky pozbierané z viacerých obcí rožňavského okresu ako Kružnej, Honiec, Čučmi, Polomy, Bystrého a Rožňavy. Prvoradou úlohou ich bude pretovšetkým stmeliť“ uviedol tréner Jaroslav Strelka st.

Dobíjali súperovu bránu

Súpera sme po každej stránke predčili bohužiaľ nevyužili sme šance , nakoľko to mohlo skončiť aj 6:1 v náš prospech hlavne v druhom polčase. Futbal je však taký. Hostia z jedného priameho kopu skórovali a ako sa neskôr ukázalo to im stačilo na zisk bodu. Hlavné je to, že zápas bol bojovný a účel splnil“, konštatoval tréner Miloš Gallo.

SŽ: Dovaj Rožňava - Ľubica 0:8 (0:5)

Dovaj: Schvarz - Ďurán, Hemelli, Doboš, Zakhar, Szerences, Imre, A. Szabó, F. Szabó, Benedik, Znak, striedali: Ďurský, Brúgoš, Parditková

MŽ: Dovaj Rožňava - Ľubica 1:1 (0:1), G: Jur, Horvát - Mačák

Dovaj: Mišina - Zlatnický, Garguš, J. Horvát, Bernáth, M. Gallo, M. Domik, J. Krajlík, Miškovič, Šikúr, Havrlent, striedal: Benó

Strelci: MŽ: Domik, Garguš, Jur. Horváth