II.liga 9 kolo: Mladší žiaci pripísali ďalšie víťazstvo

4.10. 2015 - Druholigoví žiaci MFK Rožňava hostili v ostatnom kole rovesníkov z Čiernej nad Tisou. Podľa postavenia v tabuľke boli obe kategórie papierovým favoritom, ale starší chlapci súpera podcenili a svoj zápas prehrali. Mladší žiaci podali zodpovedný výkon hlavne po obrátke a tak si pripísali na konto ôsme víťazstvo v jesennej časti aktuálnej sezóny. Doposiaľ prehrali iba raz v dohrávke piateho kola s V. Opátskym.

9.kolo II. liga MSŽ

SŽ :Rožňava (4) – Čierna nad Tisou (12) 1:3 (1:2), G: Ikri (17) - Godarský 2 (11, 51), Hajdu (13)

Rožňava: Džačár - Petergáč, Bakoš, Gembický, Tamaš, Smolko, Leštách, Vápeník, Korfanta, Ikri, Mikloš, striedali: Gróf, Forgáč

„Chlapci pred každým zápasom pozerajú tabuľku a keď vidia, že súper je tretí od konca tak si myslia, že zápas je už vopred vyhratý. Vedel som, že podľa aktuálneho postavenia sa súper hodnotiť nedá a je tam nejaká sila , nakoľko nastrieľal dosť gólov a málo pritom inkasoval. Moje obavy sa potvrdili aj v samotnom zápase. Bolo vidno, že súper má šikovných chlapcov a svoju aktivitu pretavil do dvoch rýchlych protiútokov z ktorých dosiahol rozhodujúce góly.  Moji zverenci hostí podcenili a nehrali vôbec to, na čom sme sa pred zápasom dohodli. Ideme však ďalej, popracujeme na odstránení nedostatkov a budeme sa snažiť najbližšie zápasy odohrať čo najlepšie a bodovať“, uviedol tréner starších žiakov MFK Rožňava Peter Džačár.

-12

: Rožňava (2) - Čierna nad Tisou (10) 7:2 (3:2), G: M. Domik 2 (42, 52), F. Szabó (3), P. Zlatnický (15), J. Dávid (29), Mišina (40), Jur. Horvát (55) - D. Horváth (25), D. Seman (26)

Rožňava: Mišina - Havrlent, Garguš, Gallo, Šikúr, Jur. Horvát, Domik, Dávid, F. Szabó, Zlatnický, Kočiš, striedal: Mišina

„ Po doteraz jedinej prehre s V. Opátskym sme museli zmenili štýl hry. Práve tento súper disponoval hráčmi z prvej ligy a bol pre nás preto ťahúňom  a odhalil naše nedostatky. V konfrontácii s týmto mužstvom sme videli rýchlosť, výbušnosť , hru jedného proti jednému. Z týchto ich predností sme si chceli zobrať príklad a aplikovať ich v zápase proti rovesníkom z Čiernej . V prvom polčase však naši chlapci hrali svoju starú hru bez efektivity. Počas prestávkového  dohovoru sa následne štýl našej hry zmenil. Prioritami bola rýchlosť, bojovnosť a tak sa súper takmer nedostal už ani na našu polovicu. Góly tak padali už iba do siete hostí a naše víťazstvo bolo hlavne za dobrý herný prejav v druhom polčase plne zaslúžené“, konštatoval prezident klubu MFK Rožňava Michal Domik.