II.liga 22.kolo: Po prestávke mužstvo oslabilo vylúčenie Revúckeho

21.05.2014 – V ostatnom kole straší žiaci SP MFK Rožňava naplno bodovali v Geči, kým mladší chlapci uhrali po remíze cenný bod. Na dôvažok najlepší strelec starších žiakov T. Revúcky dostal aj červenú kartu za kopnutie súpera.

Starší žiaci 22. kolo:

Geča – Rožňava 1:2 (0:2), G: Répassi, Revúcky, ČK: Revúcky (49.min. kopnutie súpera v neprerušenej hre)

Rožňava: Deméň – Tomášik, Šoltés, Harabín, Kelemen, Revúcky, Seman, Krempaský, Doboš, Répassi, Hovorka, striedal: Štefan

(3.stretnutia: Revúcky T. 1278506 +5€ Rožňava čl.45/1,42/2a)

Do vedenia šli hostia už v piatej minúte gólom Répassiho. Neskôr tesný náskok poistil Revúcky, ktorý však zápas pre vylúčenie nedohral. Domáci početnú prevahu využili iba na strelenie kontaktného gólu.

„Prvý polčas sme kontrolovali hru a dali dva góly, ktoré, ako sa neskôr ukázalo, boli rozhodujúce. Po vylúčení nášho kľúčového hráča v druhom polčase sa hra rozpadla, ale našťastie sa domácim podarilo iba korigovať výsledok,“ zhodnotil zápas starších žiakov SP MFK Rožňava šéftréner mládeže Dušan Pollák.

V jesennej časti sa chlapcom vyhýbali zranenia, hrali viac menej kompletne. „Teraz v odvete je veľa hráčov zranených, chorých, sú rôzne súťaže, výlety a tak viac priestoru dostávajú mladí chlapci z lavičky, ktorí od novej sezóny už budú pôsobiť v základe. Z tohto dôvodu mužstvo trochu stráca na kvalite oproti jesennej časti. Chvályhodné je ale to, že aj tak atakujeme najvyššiu priečku,“ uviedol D. Pollák.

Mladší žiaci 22.kolo:

Geča – Rožňava 1:1 (1:1), G: Bakoš

Rožňava: Džačár – Petergáč, Bakoš, Tamáš, Miklóš, Kováč, Mihók, Vápeník, Bodnár, Doboš, Skalický, striedal: Slávkay

Aj v tomto zápase šli do vedenia hostia Bakoš 14.min.), ale domáci o dve minúty stav zrovnali. Toto skóre sa už nemenilo a tak sa body delili.

St. žiaci po 22.kole

3. Rožňava          22           16           2             4             104:19       50

Ml. žiaci po 22.kole

7. Rožňava          22            10            5            7             39:25       35

Strelci po 22.kole:

SŽ: 46 gólov – Revúcky, 13 gólov – Lipták, 12 gólov – Seman,  11 gólov – Kelemen, 6 góly – Harabín, 3 góly – Krempaský, Mitrík, Hovorka, Holcz, Répassi, 1 gól – Dávid, Plošnica, 1 gól – vlastný

MŽ: 9 gólov – Gecelovský, 9 gólov – Bakoš, 5 gólov – Tamáš, Vápeník, 3 góly – O. Slávkay, Džačár, 1 gól – Kováč, Keresteš, Mihók, Havrilla, 1 – vlastný

ČK: Revúcky (SŽ 22.kolo)