II. liga 13 kolo: Mladší žiaci MFK skončili jeseň na poste lídra

5.11.2015 - V poslednom jesennom kole hostili druholigoví žiaci MFK Rožňava súpera z horných poschodí Buzicu. U starších žiakov to bol tabuľkový súper s rovnakým bodovým ziskom, ktorému nasúkali takmer poltucet gólov.  U mladších boli favoritmi domáci chlapci, ktorí i vďaka vlastenca Mitra zaťažili konto hosťujúceho gólmana šesťkrát.  Starší žiaci sú tak po jeseni bez predohrávky jarného kola na treťom mieste , čo je výrazný vzostup oproti úvodným kolám a mladší o skóre pred V. Opátskym na čele tabuľky. Pre obe kategórie je ti pekný úspech. Samozrejme ešte je na programe predohrávka úvodného jarného kole tento víkend.

II. liga SMŽ sk. A 13.kolo (dohrávka)

SŽ: Rožňava (4) – Buzica (3) 5:0 (1:0), G: A. Tamáš (10), S. Vápeník 2 ( 41,41), M. Ikri 2 ( 36, 51)

Rožňava: Džačár - Mikloš, Korfanta, Petergáč, Bakoš, Tamáš, Hamelli, Leštách, Vápeník, Ikri, K. Benedik, striedali: Bodnár, Smolko, Doboš

„ Na zápas proti Buzici sme sa obzvlášť dobre pripravovali, nakoľko sme boli na tom bodovo rovnako a šlo prakticky o zisk tretej priečky. Mali sme preto trošku aj rešpekt. V prvom polčase sme nehrali tak ako som si predstavoval , ale predsa sme šli na polčas do šatne s jednogólovým náskokom. Cieľom bolo od úvodu druhého polčasu začať hrať a hlavne premieňať šance. To sa nám aj podarilo, pridali sme ďalšie rýchle góly a zaslúžene vybojovali opäť jesenný „ bronz“. Potom už dostali príležitosť v závere aj chlapci z lavičky“, konštatoval tréner SŽ MFK Peter Džačár.