II. kolo: Rožňava v domácej premiére bodovala naplno

5.8.2015 - V stredu bolo na programe druhé jesenné kolo v štvrtoligovej skupine Juh v súťažnom ročníku 2015/2016 v ktorom Rožňava hostila Pokrok SEZ Krompachy.  V ostatnej sezóne domáci s týmto súperom neprehrali, keď doma  zvíťazili 2:1 po góloch Figúra a Korfantu a v odvete uhrali bod po nerozhodnom bezgólovom výsledku. Tentoraz doma pridali o gól viac a pripísali si tak premiérové víťazstvo v novej sezóne.

2.kolo IV. liga Juh

MFK Rožňava - Pokrok Krompachy 3:1 (2:0), G: Drobňák (16), Havko (25), Figúr (84) - Uhrín (52)

Rožňava: Mišina - Breuer, Roth, Mészner, Havko, Strelka, Figúr, J. Ďuríček, Drobňák, Milata, Sappanoš, striedali: Madarász, Jakub Rochl, Mat. Gelda

Domáci sa ujali vedenia gólom Drobňáka po štvrťhodine hry. Po necelej polhodine prekrásnou strelou priamo zo štandartky poistil tesný náskok Havko. Po obrátke hostia otvorili hru a podarilo sa im po strele Uhrína z blízka dosiahnuť kontaktný gól. Domáci neskôr zahodili dve šance na strelenie gólu, ale šesť minút pred záverečným hvizdom pohodu do zápasu priniesol gól Figúra a to bola zároveň bodka za domácim víťazstvom. V mužstve sa predstavil aj nový hráč Jakub Rochl, ktorý prišiel na polročné hosťovanie z Gemerskej Polomy.

„ Prvý polčas chlapci hrali výborne jak po taktickej tak i po kombinačnej stránke. Bol som z toho nadšený ako i pozitívne prekvapený, že sme úspešne zvládli úvodnú časť zápasu, nakoľko musím priznať súpera sme sa tak trochu obávali. Hráči plnili do bodky pokyny, pomáhali si či už slovne , ale i v súbojoch na ihrisku a pekne sa navzájom dopĺňali. Vládol proste tímový duch. Druhý polčas bol však z našej strany horší, nakoľko pre krátkosť času v letnej príprave sme sa intenzívne nemohli venovať hlavne kondičnej príprave. Tá bola citeľne badateľná a takpovediac pokulhávala. Nakoľko som len pred týždňom prišiel k mužstva snaha bola skôr venovať sa technicko - taktickej príprave. Verím však, že sa budeme zo zápasu na zápas kondične zdokonaľovať. Za dnešný kolektívny a bojový výkon ako i zaslúžené víťazstvo však patrí všetkým hráčom moja vďaka“, uviedol na margo premiérového domáceho zápasu tréner FFK Rožňava Ladislav Dávid.

Strelci MFK Rožňava: 2 góly - Drobňák, 1 gól - Figúr, Havko