Gemerská Poloma: Pohár starostu ostal doma

20.7.2013 - Za účasti štyroch mužstiev sa v Gemerskej Polome pri príležitosti 85. výročia založenia futbalu v obci konal tradičný turnaj "O pohár starostu obce". Prvenstvo si vybojovali domáci šiestoligisti pred účastníkom prvej triedy z Muráňa a nováčikom prvej triedy zo Štítnika. Štvrté miesto obsadil piatoligový Lubeník. ( poz. Lubeník je vlastne šiestoligistom , ale v SsFZ sa štruktúra súťaže nemenila).

Výsledky

1. zápas:

Gemerská Poloma - Štítnik 2:1 (0:1), G: Mil. Gallo st., Chochol - P. Bene. Polčasové vedenie nováčika I. triedy Štítnika zmazal najprv kapitán domácich šiestoligistov Miloš Gallo st. a desať minút pred záverom dosiahol víťazný domáci gól Chochol.

2. zápas:

Lubeník - Muráň 3:7 (2:4), G: Vojčík, Michal, Schaller – Matajz 3, Vrabec 2 D. Fatľa, J. Fatľa

o 3. miesto:

Štítnik - Lubeník 4:1 (3:0), G: Milan Gallo 2, P. Boroš, Bene - Levický ml.

finále:

Gem. Poloma - Muráň 6:1 (4:0), G: Miloš Gallo 2 (2 z 11 m), Benedik 2, P. Gere, M. Ďuríček – Matajz, ČK: J. Fatľa

V druhom zápase si Muráň poradil s Lubeníkom i zásluhou hetriku Matajza a stal sa tak druhým finalistom. V boji o tretie miesto Štítnik už do polčasu viedol rozdielom triedy na Lubeníkom a vybojoval si tretie miesto. Vo finálovom zápase boli nariadené tri penalty. Dve domáci kapitán premenil, naopak Muráň penaltu nepremenil a zasiahol iba brvno. V 54. min. za UR putoval predčasne pod sprchy Jakub Fatľa.

Na turnaji vyhodnotili aj najlepšieho strelca, ktorým sa so 4 gólmi stal Radovan Matajz z Muráňa.

FK Gem. Polomu reprezentovali: Mišina - Lipták, Hatvaník, Chochol, Grác, Palo Gere, Mar. Gallo, Benedik, Mil. Gallo, M. Ďuríček, Šubovič, Kováč, Tomašík, M. Boroš, Madarász

FK Baník Štítnik reprezentovali: M. Čipka , Š. Tomašík – Viola, Gunár, Jak. Rochl, Ján Rochl, A. Krága, P. Bene, Lukáč, J. Zdechovan, Prokšej, Milan  Gallo, Dudáš, P. Boroš, J. Žiga

FK Obec Lubeník reprezentovali: N. Gonosz - Vojčík, Konček, V.  Levický st., Šaulík, J. Michal, Ziman, V. Levický ml., Schaller, Kozička, Siman, Kováčik, Laciak, Výulek

FK Muráň reprezentovali: Hrbaľ - Verkin, Vrabec, Laurenčík, Heger, Matajz, Hudan, D. Fatľa, J. Fatľa, Melik, Ďurej, Dacho, J. Hutan st., J. Hutan ml., Mikuš ,

Poradie: 1. Gemerská Poloma, 2. Muráň, 3. Štítnik, 4. Lubeník

fotogaléria - Polomský turnaj 2013 - fotogaléria

Turnaj očami trénera Jána Fatľu

Mužstvo Muráňa priviedol na turnaj do Gemerskej Polomy Ján Fatľa, ktorý je trénerom mužstva a v kádri sa objavili aj jeho dvaja synovia. V minulosti bol hráčom i trénerom štvrtoligového Štítnika KT.

„ Z pohľadu trénera si myslím, že takéto zápasy či turnaje počas letnej prípravy sú prospešné , aby sa dobila kondícia. O týždeň odchádzame taktiež na turnajové podujatie do prešovského okresu, kde odohráme ďalší dvojzápas. Čo sa dnešného turnaja týka myslím si, že Gemerská Poloma má kvalitných , skúsených hráčov, ktorých veľmi dobre poznám ešte z čias pôsobenia v Štítniku. Kým Lubeník hrá rovnakú súťaž ako Poloma ,Muráň iba prvú triedu. Teší fakt, že sme v prvom zápase porazili Lubeník a prevýšili ho po každej stránke. Druhý zápas proti Polome poučil a ukázal chlapcom, že futbal sa hrá trochu ináč vo vyššej súťaži na aký sú zvyknutí“.