Filip Vaško hral za reprezentáciu Slovenska U 16

17.9.2014 - Filip Vaško,  hral za reprezentaciu U16 proti Česku celý priateľský zápas. V minulej sezóne odohral všetky zápasy za U15 v pár zapasoch bol aj kapitan, donedávna bol hrač Rožňavy, teraz už išiel na prestup do MFK Kosice. Je odchovanec rožňavského klubu, trénera D. Polláka a je už 2 rok stabilným členom reprezentácie U-15 U-16. O hráča pred rokom prejavil záujem anglický klub Aston Villa.

IĽAVA (16.9.2014) - Reprezentačný ročník 1999 vo svojom prvom zápase pod hlavičkou reprezentácie do 16 rokov podľahol rovesníkom z Českej republiky 1:3, keď na rýchly gól našich z 2. minúty dokázal súper odpovedať dvakrát v prvom a raz v druhom polčase.

Slovensko "16" - Česko "16" 1:3 (1:2)

Góly: 2. Vician - 10. Sedláček, 21. Kubala, 44. Huf
ŽK: Moško, Majdan (obaja SR)
R: Dohál - Sluk, Vitko (všetci SR)

SLOVENSKO "16": Valach - Majdan, Vaško, Špiriak (49. Moško), Kozlovský - Kudlička (41. Livora), Bednár - Guláš, Vician (68. Gduľa), Grešák (49. Drobný) - Boženík (41. Tomič)

ČESKO "16": Letáček - Vepřovský (68. Jáša), Burda, Kropáček, Jordán (40. Dudl) - Jambor (68. Frýdek), Sedláček, Hellebrand (41. Šípek), Hloušek (41. Tvaroh) - Huf (54. Zikl), Kubala

Tím Ladislava Pecka čaká priateľská odveta  proti svojim českým rovesníkom vo štvrtok 18.9. v Uherskom Brode s výkopom o 11:00.