8.kolo: Výsledkový servis

27.9. 2014 - Prinášame prehľad zápasov, ktoré sa odohrajú počas víkendu. V sobotu sa pozornosť sústredí na piatoligové stretnutie medzi Krh. Podhradím a Malou Idou. V jednotke je na programe zápas medzi Dlhou Vsou a Hrhovom.  Niektoré stretnutia sa odohrajú v opačnom poradí na súperových ihriskách. (Krh. Dl. Lúka A aj B). V nedeľu bude určite zaujímavý duel medzi Dobšinou a lídrom z Geče. V jednotke zas stretnutie medzi Drnavou a Bohúňovom a Rož. Bystrým a Lipovníkom. Mládežníci si to rozdajú striedavo v sobotu i v nedeľu. Výsledky budeme postupne aktualizovať tu a v kolónke „súťaže“ prinesieme viac informácií. V elektronickom systéme sa už majú objaviť aj výsledky žiakov a dorastu okresných majstrovstiev.

Kategórie dospelých

IV. liga 10 kolo:

Sobrance - Rožňava 1:0 (0:0), G: Hutaj (54)

V. liga 8 kolo:

Krh. Podhradie – Malá Ida 1:0 (1:0), G: Kún (20)

Ďurkov – Betliar 4:0 (0:0), G: Čisovský 2 (48,66), Smetanka (51 pk), Sarvaš (62 pk)

Koš. Nová Ves – Gem. Hôrka 1:0 (1:0), G: Kučera (6)

Dobšiná – Geča 4:1 (3:0), G: J. Barnák 3 ( 18,24,39), F. Fabián (87) - D. Papcún (90). Hosťujúci Papcún vynechal penaltu (56)

Gem. Poloma - Sokoľany 2:1 (1:1), G: - Benedik (45), Hatvaník (49) - Krakovský (36 pk)

I. trieda OFM 8.kolo:

Rož. Bystré - Lipovník 6:2 (3:2), G: Lipták Giba (3), Urban 2 (14,17 1 z 11m), Minčík 2 (75, 86), Lompart (84) - Zupko (6), J. Barczi (39 z 11 m)

Dlhá Ves - Hrhov  3:3 (0:1), G: Makkay (vlastný 7), R. Ferdinand (62), Mičinský (63), G. Beke (86) - Ondernický (80), Červený (85)

Jablonov - Krh .Dlhá Lúka 2:2 (2:2), G:  A. Vislay (12), A. Kardoš (13) - Klinko 2 (4 z pk, 21)

(ŠTK oznamuje, že po konzultácii a vzájomnej dohode sa zápas 8. kola I. tr. Krh. Dl. Lúka - ŠK Jablonov pre nespôsobilý terén odohrá 28.9.2014 v UHČ na ihrisku v Jablonove.

Dedinky - Štítnik 4:4 (2:1), G: Putnocký 2 ( 17,83), J. Novák (42), P. Révay (73) - Mil. Gallo (36), Orabinec  2 (49, 93 - pk), Ján Rochl (58). V 14.min. Révay neprenmenil pokutový kop.

Vlachovo - Vyš. Slaná 3:1 (0:0), G: M. Gál (59), Leskovjanský (68), M. Marciš (75) - Zábrel (63), ČK: T. Pitoňák (30 min. podrazenie vo vylož. šanci Vlachovo)

Drnava - Bohúňovo 7:0 (5:0), G: Rencsok 4, J. Maliňák, Mázik, K. Šoltés

Honce - Rudná 6:2 (2:1), G: O. Varga 3 (18,58,66 1 z 11 m), E. Tomi 2 (23, 65), B. Kuzma (83) - O. Vysoký (32), S. Székely (69)

V stretnutí 8.kola zdolali Honce súpera z Rudnej rozdielom triedy. Hetrikom sa prezentoval O. Varga. V bráne hostí sa zranil gólman, ktorý musel v 46.min. striedať.

Hostia pricestovali bez štyroch hráčov zo základnej zostavy, čo bolo vidno na ich   hre - hrali chaoticky, pomalí. Najčastejšie sa venovali  výkonu rozhodcu a aj keď mal sporné situácie tak sa to nemá riešiť. Domáci nastúpili aj s motorom B. Kuzmu, ktorý umne dirigoval a aj pridal jeden  gól. V prvých minút sa hral obojstranný opatrný futbal. Zlom nastal v 18. min.,  keď nariadenú penaltu proti Rudnej ľahko premenil Varga. Od toho momentu domáci  začali behať a aj padali pekné góly.V 23 min. unikol E. Tomi a pohotovo skóroval 2:0. V 32 min. unikol Vysoký a znížil na 2:1. Hostia následne museli meniť brankára Szöllösa ktorý sa zranil . Do brány nastúpil Bacso. V 58 min.Varga peknou hlavičkou dal na 3:1,v 65 min. znovu unikol E. Tomi a do opačného rohu vychutnal svoj gól na 4:1. Po  otvorení hry k lopte sa dostal Kuzma vysunul Vargu a ten polovysokou strelou nedal šancu brankárovi 5:1 .V 69 min. hostia zahrávali rohový kop a pohotový hráč hostí Székely nevydanou hlavičkou znížil na 5:2. Najlepší hráč domácich spečatil svoj výkon v 83 min. krásnou strelou na konečných 6:2.

Povedali po stretnutí:

Pán Molčan z tábora Rudnej: „ No čo mám povedať?? Chýbali nám kľúčoví hráči a aj takto to dopadlo“

O. Pástor člen výboru Honiec :“ Po pokutovom kope hostia odpadli a naší hráči to perfektne využili“.

V Brzotíne sa hral iba jeden polčas

V šiestom kole mali na trávnikoch II. triedy prevahu domáce mužstvá, ktoré štyri stretnutia vyhrali a iba rezerva Krh. Dlhej Lúky uspela v Brzotíne, kde sa zápas pre pokles domácich pod sedem nedohral. Pača nasúkala Kečovu poltucet pričom štyrikrát skóroval Šomšák. Čelo tabuľky je vzácne vyrovnané, keď o najvyššie poschodie bojujú až tri mužstvá s dvanástimi bodmi. Post lídra o skóre pred Pačou a Nižnou Slanou drží rezerva Gem. Hôrky i napriek prehre na pôde Rakovnice. V najkalnejších vodách sa nachádza Ml. Brzotín , ktorý zápas v ostatnom kole nedohral. V kole malo voľno Čoltovo.

ŠTK po vzájomnej dohode súhlasilo s odohraním zápasu Krh. Dlhá Lúka - Ml. Brzotín na ihrisku v Brzotíne, nakoľko v Dlhej Lúke pol premočený neprispôsobilý terén. Domáci tak boli Brzotínčania, ktorí nastúpili na zápas s deviatimi hráčmi. Hostia im do polčasu nastrieľali päť gólov a tak počas prestávky domáci avizovali „ zranenie“ troch hráčov a na druhý polčas už nenastúpili pre pokles pod sedem.

Nižnoslánčania hostili Plešivec a zásluhou Valka a Keršáka vybojovali najtesnejšie víťazstvo nakoľko hostia dosiahli kontaktný gól najlepším strelcom Ro. Kovácsom. Najtesnejšie víťazstvo sa zrodilo aj v Rakovnici, ktorá gólom Očkaika po bezgólovom polčase vybojovala tri cenné body nad lídrom z rezervy Gemerskej Hôrky. Pača už do polčasu vyhrávala nad Kečovom rozdielom triedy a po prestávke ešte dvakrát prikrášlila víťazstvo. Čestný gól hostí zaznamenal R. Lörincz. Strelecké kopačky si obul domáci Šomšák , ktorý štyrikrát trafil medzi tyče hosťujúcej brány.

Rakovnica  -Gem. Hôrka "B" 1:0 (0:0), G: Očkaik (53)

Ml. Brzotín - Krh .Dlhá Lúka "B"  0:5 (nedohrané). Domáci Brzotín nastúpils deviatimi hráčmi. Po polčase prehrával rozdielom piatich gólov. Po prestávke avizoval troch zranených a zápas sa pre pokles hráčov pod sedem nedohral.G: Gorgei 2 (22,31), P. Fabián (30), Lakomi (10), Danko (19)

(ŠTK súhlasí po vzájomnej dohode s odohratím zápasu II. tr. ( 6. kolo) Krh. Dl. Lúka B - Ml. Brzotín na ihrisku Ml. Brzotín v sobotu 27.9.2014 v UHČ z dôvodu zlého stavu hracej plochy na ihrisku Krh. Dl. Lúka.

Kružná - Jovice 5:3 (2:1), G: L. Szendi (42), R. Polyák (45), I. Harabín (50), Jur. Rusnyák (52), L. Mezei (64) - M. Podracký (20), M. Lovaš 2 (61, 85)

Súboj tabuľkových susedov medzi Kružnou a Jovicami priniesol celkom vyrovnaný duel. Vedenia sa ujali hostia M. Podrackým, ale tri minúty pred polčasom vyrovnal Szendi a R. Polyák ešte stačil otočil skóre v prospech domácich farieb. Po obrátke Harabín a Jur. Rusnyák zvíšili opäť na rozdiel triedy, ale M. Lovaš korigoval. Do tretice domáci uskočili na rozdiel triedy zásluhou Mezeiho, ale M. Lovaš dokázal zase stiahnuť náskok na rozdiel dvoch gólov. Bohužiaľ pre hostí, čas už hral proti nim.

II. liga SMŽ sk. A 8.kolo 27.9.2014

SŽ: KAC Košice – Rožňava 3:0 (0:0),G: Fiľák (45), Forgáč (53), Lyócsa (56)

MŽ: KAC Košice – Rožňava 2:0 (0:0)

II. liga SMŽ sk. C 8.kolo 27.9.2014

SŽ: Dovaj Rožňava – Spojená škola Lendak 1:2 (1:2), G: Ďurský (10) - Hudeček 2 (1, 25)

Dovaj: Brugoš - Jakab, Benedik, Fabián, Schvarz, F. Szabó, A. Szabó, Šikúr Znak, Ďurský, Hamelli, striedal: A. Doboš

14 logo TJ Slovan Smižany 8 0 0 8 5 : 56 0 -12

MŽ: Dovaj Rožňava – Spojená škola Lendak 4:1 ( 1:0), G: M. Domik 3 ( 37,49, 58), Miškovič ( 3) - Suchovský (34)

Dovaj: Mišina - Zlatnický, Garguš, Horváth, Miškovič, M. Gallo, Fil. Szabó, M. Domik, Krajlík, Havrlent, Kočiš

III. liga dorast 8.kolo 27.9.2014

V aktuálnom ročníku 2014/2015 zastupujú ObFZ Rožňavu na treťoligových dorasteneckých trávnikoch tri kluby. Dlhoročný účastník Drnava, druhú sezónu absolvuje Krh. Podhradie a nováčikom súťaže je FK Hrhov. Po ôsmom kole je na tom najlepšie Krh. Podhradie, ktoré aktuálne okupuje tretiu priečku a s osemnástimi bodmi je o skóre za Čaňou.

V ostatnom kole mali Podhradčania za súpera Malú Idu. Domáci mali počas celého zápasu viac z hry a takmer celé stretnutie „dovolenkovali“ pred šestnástkou súpera. Hernú prevahu však nedokázali korunovať úspechom až v 86. min. padol po štandardke z hranice šestnástky vytúžený gól v podaní R. Jobbáďa.

" Bol to veľmi dobrý zápas, súper sa veľmi dobre bránil a čakal na rýchle brejky. My sme sa trápili na ťažkom premočenom teréne. Mali sme veľa šancí, ale nepodarilo sa ich premeniť. Chvála bohu ze v 86 min. sa vydaril priamy kop a zaslúžene sme vyhrali. Ďakujem chalanom za bojovnost", uviedol tréner dorastu FK Rkh. Podhradia Ladislav Genči.

Krh. Podhradie – Malá Ida 1:0 (0:0), G: Jobbáď (86)

Hrhovčania, ktorí zo začiatku platili nováčikovsku daň pomaly začínajú bodovať a zdolali už Ťahanovce , Geču i MFK Košice. Aktuálne sú v prehustenom strede s desiatimi bodmi na desiatom mieste.  Drnava, ktorí je v súťaži najdlhšie akoby strácala motiváciu a okupuje dvanáste miesto.

Drnava – Roma Moldava 3:3 (1:2), G: B. Šoltés (19), Babič (50), E. Polyák (82) - Rybár (6), Gruľo (35), Žiga (54). Domáci trikrát doťahovali skóre., ČK: A. Gruľo ( Moldava 90. min. UR)

Svinica – Hrhov 1:0 (1:0), G: Sekeľ (12)

St. dorast 4.kolo 28.9.2014

Plešivec - Rožňava   7:2 (4:1), G: Hugyár N. 3 (3,22,68), E. Hugyár 3 (38,56,64), T. Volgyi (44) - A. Krak 2 (45.74)

Jablonov - Rož. Bystré  nehrá sa (hostia majú technické problémy)

Gem. Poloma - Kr .Dlhá Lúka  5:4

Gem. Hôrka - Dobšiná   3:1 (1:1), G: A. Balázs (40), A. Gorta ( 56), R. Ferenc (79) - Hangurbadža (44)

St. žiaci 4.kolo

Betliar – Dobšiná  1:9 (0:5), G: V. Uharčeková - M. Paločaj 3, A. Klement 2, N. Rigó 2, M. Smrek 2

Krh. Dl. Lúka – Slavošovce  0:5 (0:3), G: L. Gábor 3, A. Milko, M. Ikri

(ŠTK súhlasí po vzájomnej dohode s odohratím zápasu st. žiakov ( 4. Kolo) Krh. Dl. Lúka - Slavošovce na ihrisku Ml. Jovice v UHČ s dôvodu zlého stavu hracej plochy na ihrisku Krh. Dl. Lúka.

Štítnik – Drnava  nehralo sa , hostia neprišli (avizovali nemoc viacerých hráčov)