4.kolo: Výsledkový servis

29.8. 2014 - Prinášame prehľad zápasov, ktoré sa odohrajú počas víkendu.  Už dnes teda v piatok hostili žiaci SP MFK Rožňava súpera z V. Kapušian. Zápas sa mal pôvodne hrať u súpera, ale ten požiadal o výmenu odohrania zápasov v opačnom poradí. V sobotu sa odohrajú dva stretnutia dospelých a tri zápasy treťoligového dorastu. Samozrejme šlágrom bude zápas štvrtoligovej Rožňavy, ktorá hostí Krompachy. Taktiež druholigoví Dovaj v kategórii žiakov hostí rovesníkov zo Svitu. V nedeľu potom pokračuje súťaž do ktorého sa zapoja aj piatoligisti. Zaujímavé bude derby v poradí už tretie v sezóne tentoraz medzi Betliarom a Gem. Hôrkou. Výsledky budeme postupne aktualizovať tu a v kolónke „súťaže“ prinesieme viac informácií.

Kategórie dospelých

IV. liga 6 kolo:

Rožňava – Krompachy 2:1 (1:0), G: Figúr, Korfanta - Rychnavský, ČK: Košč (61.min. po 2ŽK)

V. liga 4.kolo:

Betliar – Gem. Hôrka 3:3 (2:1), G: Demeter 2 ( 39,45) , Ka. Ivanko (49) - Lippai 2 (35,68), Ištók (55)ČK: A. Cilovič  (13.min. UR) - D. Zsóri (22.min.)

Gemerská Poloma – Geča 0:1 (0:0), G: Leško (52)

Koš. Nová Ves – Dobšiná 3:0 (2:0),G: Farkaš (39), Kučera (41), Grutka (6O z 11 m),  ČK : Houdek ( 31 min.) - Jar. Hutník (po 2ŽK 65)

Ťahanovce – Krh. Podhradie 3:0 (2:0), G: Koľvek 2,(4,32) Horňák (78)

I. trieda OFM 4.kolo:

Rož. Bystré - Jablonov 4:1 (3:0), G: Lorinc 2 (14,16), Lompart (26), Lipták-Giba (90) - Šalata (88)

Hrhov - Štítnik 3:1 (1:1), G: Z. Kulík (41), R. Kardoš (47), F. Bartók (55) - Ján Rochl (5)

Lipovník  - Vyš. Slaná 7:0 (2:0), G: Mich. Boroš 3, Bollo, F. Németh, A. Erdélyi, Ro. Zagiba, ČK: Hadar (35 UR)

Dlhá Ves - Bohúňovo  1:1 (1:1), G: Mičinský - Illéš

Kr. Dlhá Lúka - Rudná 4:2 (2:2), G: Klinko 2 (27,37), Čižmár (69,80) - O. Vysoký 2 (17,24)

Dedinky - Honce 2:5 (0:2), G: Repel (62), Putnocký (78) - O. Varga 2 (36, 75), Vranec (40), B. Kuzma (60), E. Tomi (80), ČK: Jar. Novák (29.min. podrazenie súpera nepr. int.)

Vlachovo - Drnava 1:8 (1:3), G: I. Gallo (1) - Rencsok 3, M. Maliňák, J. Maliňák, Mázik, Z. Bulik, E. Polyák

2.trieda OFM 2.kolo

Druhé jesenné kolo v najnižšej okresnej futbalovej súťaži sa zaobišlo bez vylúčení a hralo sa pomerne slušne. Domáci mali navrch a česť hostí zachraňovala Nižná Slaná , ktorá aktuálny ročník rozbehla spolu s rezervou Gemerskej Hôrky dobre. Karazs z Čoltova nasúkal Kečovu štyri góly.

Minuloročný ašpirant na postup Pača nečakane prehrala v Kružnej a nováčik z Rakovnice zdolal Plešivec.  Kým Gem. Hôrka B a Nižná Slaná majú plný počet bodov na opačnom póle s nulou na konte sú Kečovo a rezerva Krh. Dlhej Lúky.

Gem. Hôrka "B" - Jovice 3:0 (2:0), G: Lokoš, Dostál, Lippai

Rezerva Gemerskej Hôrky zdolala Jovice rozdielom triedy. Skóre otvorol Lököš, tesne pred polčasovým odchodom do kabín poistil vedenie Dostál a po obrátke ešte skóroval Lippai, čím prikrášlil domáce víťazstvo.

Čoltovo - Kečovo  6:1 (2:1), G: K. Karasz 4, Lukács, Džobák (z 11 m) - R. Lorinc

Čoltovo si vytvorilo dvojgólové vedenie, ale hostia z Kečova Lörinczom dosiahli ešte do polčasu kontaktný gól. Po obrátke sa však už hralo v réžii domácich, ktorí ešte štyrikrát skórovali. Jeden gól dosiahol Džobák zo značky pokutového kopu. O vysoké víťazstvo sa pričinil Kazasz, ktorý štyrikrát prekonal gólmana hostí. Do listiny kanonierov sa zapísal aj Lukács.

Rakovnica - Plešivec 3:0 (0:0), G: L. Karalo, Dianiška, T. Viola

Rakovnica po bezgólovom polčase zdolala Plešivec rozdielom triedy. Do streleckej listiny sa zapísalu postupne Karalo, Dianiška a bodku za víťazstvom dal Viola.

Krh. Dl .Lúka "B "- Niž. Slaná  0:1 (0:1), G: V. Mihalik (37. min.)

Nižná Slaná po domácom víťazstve nad Rakovnicou získala ďalšie cenné body aj na pôde rezervy Krh. Dlhej Lúky, keď jediný, ale víťazná gól dosiahol osem minút pred polčasovým hvizdom V. Mihalík.

Kružná - Pača 1:0 (1:0), G: N. Adamec (15 min.)

Kružná nečakane zdolala Pača , keď po štvrťhodine strelil rozhodujúci gól N. Adamec. Hostia zahrávali množstvo rohových kopov, ale gól nedosiahli. Po najväčšej šanci, ktorú mali musel jeden z domácich obrancov vyhlavičkovať loptu z brankovej čiary.