17.kolo Pred derby: Gem. Hôrka - Betliar

10.4.2015 - Počas nastávajúcej soboty sa uskutoční v poradí už tretie jarné - odvetné derby tentoraz medzi dlhoročným účastníkom najnižšej regionálnej súťaže Gemerskou Hôrkou a Tatranom Betliar, ktorý si piatoligovú miestenku vybojoval  po sezóne 2012/2013. Kým v uplynulej sezóne skončil na jedenástom mieste  nateraz uzatvára tabuľku a s omladeným kádrom myslí už na návrat do okresnej súťaže.  Pred štvrtým vzájomným derby vyzerá  bilancia nasledovne.

Betliar               3      0      3      0      3:3   3

Gem. Hôrka       3      0      3      0      3:3   3

Pripomeňme si:

2013/2014

Betliar

v derby stretnutí privítal Gemerskú Hôrku. Mužstvá sa striedali vo vedení a po hodine hry viedli domáci futbalisti 3:2. Tento stav sa nemenil až do 87. min. , keď hosťujúci V. Kováč skóroval a rozhodol tak o deľbe bodov. „Na derby stretnutie sme sa svedomite pripravovali ako na každý doterajší zápas. Herne to bol obojstranne dobrý pohyblivý a bojovný duel. Prejavili sme väčšiu túžbu po víťazstve, ale i napriek našej snahe, niekoľko šancí sme nevyužili. Doteraz sme za každú chybu v predchádzajúcich zápasoch kruto zaplatili a bohužiaľ táto skúsenosť nás sprevádzala aj v derby. Skúsenejší a agresívnejší hostia naše chyby trestali okamžite gólmi. Na poste stopéra dobre pôsobil a organizoval hru  Aličkovič. Verím, že smolu z úvodných kôl prekonáme, budeme zbierať postupne body a vyhneme sa záchranárskym prácam,“ povedal vedúci mužstva TJ Tatran Betliar Pavol Letanovský.

Gemerská Hôrka

už vonku nazbierala 5 bodov, keď zdolala Turňu a po bode si odniesla z V. Opátského B a Betliara.„Hra na malom a dosť tvrdom ihrisku v Betliari nám nesadla a bránila v kombinačnej činnosti. Pred samotným zápasom ešte aj trochu zapršalo a terén sa tak stal na dôvažok aj klzkým. To však  znevýhodnilo rovnako oba celky. Rýchlym gólom sme sa ujali vedenia, keď po chybnej rozohrávke získal loptu Ištók a skóroval k bližšej tyči. Následne nás domáci zatlačili, ale vyrovnať sa im podarilo až po polhodine hry po ďalekonosnej strele. Nám sa však z prvej rozohrávky podarilo po peknej akcii skórovať a po druhýkrát ísť do vedenia."V závere polčasu domáci po penalte skóre vyrovnali a po prestávke sa tak začínalo odznova. Tentoraz sa rýchlym gólom ujali vedenia domáci a naši akoby sa ešte pozabudli v šatni. Následne nás chceli pritlačiť, ale viazla kombinácia a iné ako nakopávať lopty na vysokých hráčov sa ani nedalo. Z toho dôvodu sme stiahli dozadu nášho Klinka. Obával som sa, že dostaneme z rýchleho brejku rozhodujúci gól, ale nestalo sa tak a tri minúty pred koncom sme po skrumáži so šťastím vyrovnali. V. Kováč totiž s takým falšom zasiahol loptu, že ani sám nevie ako skončila v domácej sieti. Za predvedený výkon však deľba bodov bola zaslúžená,“ uviedol Ladislav Špánik, tajomník FK Gemerská Hôrka.

Betliar - Gem. Hôrka 3:3 (2:2), G: Demeter, I. Lörinc, Ján Gonos - Ištók, Bodnár, V. Kovács (87.min. na 3:3)

Betliar: Kelíšek - Cilovič, Aličkovič, Herchl, I. Lörinc, Handlovič, Barkasz, M. Árvay, Vávra, Demeter, Varga, striedali: Benedikty, Ján Gonos

Gem. Hôrka: G. Kováč - Izák, Zsóri, Klinko, Ferdinand, Ištók, Tóth, Szkokan, R. Lörinc, Nyíri, Bodnár, striedali: Demjén, V. Kovács

I keď bola v okresnom šiestoligovom derby bezgólová remíza pre Betliarčanom v Gemerskej Hôrke za predvedenú hru víťazstvom deľba bodov aktuálne nič nerieši ani pre jedno z aktérov duelu.

Gem. Hôrka – Betliar 0:0

Gem. Hôrka: G. Kováč – Bodnár, Szkokan, R. Lörincz, Demjén, V. Kováč, Lippai, Tóth, Dostál, Izák, Zsóri, striedali: R. Ferdinand, M. Lörinc

Betliar: Uhrarček, Cilovič, M. Árvay, Varga, Handlovič, Demeter, L. Lorinc, Vl. Kováč, Cirbus, Ľ. Árvay, Vávra, striedal: Benedikty

2014/2015

V piatoligovom derby hrali Betliarčania od 13. min. bez vylúčeného Ciloviča, ktorého, ale v 22. min.  nasledoval hráč Gemerskej Hôrky D. Zsóri. Do vedenia išli hostia, no domáci Betliarčania do prestávky otočili na 2:1. Keď v úvode druhého polčasu padol tretí gól, domáci mali cestu k prvým trom bodom otvorenú. Nakoniec však hostia dokázali vyrovnať.

Betliar - Gem. Hôrka 3:3 (2:1), G: Demeter 2 ( 39,45) , Ka. Ivanko (49) - Lippai 2 (35,68), Ištók (55)ČK: A. Cilovič  (13.min. UR) - D. Zsóri (22.min.)

Betliar: Kelíšek – Cilovič, Demeter, Cirbus, Ľ. Árvay, M. Árvay, Kováč, Varga, Hažer, Oravec, Tokoly, striedal: Ka. Ivanko

Gem. Hôrka: Szabó  Dozsa – Izák, LippaI, M. Lorinc, D. Bodnár, Zsóri, Betík, Tóth, A. Bodnár, A. Jankóšik, Demjén, striedal: Ištók

Štvrté derby je na programe v sobotu 11.4.2015na ihrisku v Gemerskej Hôrke s výkopom o 13,30 hod.