14 výsledkový servis

7.11.2014 - Jesenná časť prakticky skončila už pred týždňom a teraz nakoľko to počasie dovolí sú ešte na rade predohrávky prvého jarného odvetného kola v krajských súťažiach. Odohrá sa tak komplet IV. a V. liga, taktiež III. liga dorastu a II. liga SMŽ vo všetkých skupinách. V okresných súťažiach sú na programe ešte dohrávky v I. triede, II. triede a jeden dorastenecký zápas.  Až po týchto stretnutiach definitívne uzatvoríme tabuľky všetkých súťaží v okrese i kraji ako i tabuľky strelcov v jednotlivých kategóriách. Tu prinášame zápasy ktoré sa uskutočnia . Výsledky budeme postupne aktualizovať tu a v kolónke SÚŤAŽE prinesieme viac informácií.

Kam za futbalom : predohrávky a dohrávky

IV. liga 16.kolo predohrávka

Rožňava – Kráľ. Chlmec 3:0 (1:0), G: Mészner 2 (17, 78), Milata (87)

V. liga 14.kolo

Gem. Hôrka – Kokšov Bakša 1:0 (1:0), G: A. Bodnár (42). V 55.min. mali domáci výhodu penalty, ale D. Bodnárovu strelu gólmabn kryl.

Ďurkov – Krh. Podhradie 5:0 (2:0)

Gem. Poloma – Ťahanovce 3:0 (1:0), G: Mil. Gallo 2, Macák

Betliar – Geča 2:7 (1:3), G: Vávra 2. Domáci nastúpili desiati.

III. liga dorast 14.kolo predohrávka

Košice Krásna – Hrhov  7:1 (4:0), G: D. Danko (4:1 - 48 )

Hrhov: Herczeg - Szakács, Gecs, T. Zagiba, T. Šomon, Szirotnyák, Dévai, Danko, Fekete, Kortvély, Tóth, striedali: Cseh, Ribár

Čaňa – Drnava 10:0 (4:0)

Drnava: R. Sliva - Koteleš, Vozár, Ondrej, Bakoš, Fodor, Babič, Józsa, R. Kováč, Tisza, Szilágyi, striedali: S. Sliva, Burkovszky

Dorastenci Podhradia neskórovali aj napriek tomu zvíťazili

V predohrávke prvého jarného kola cestovali treťoligoví dorastenci Krásnohorského Podhradia za súperom do Geče. V úvodnom kole doma zvíťazili rozdielom triedy a na tento trojbodový zápis aj kuriózne nadviazali. Kým v úvodnom jesennom kole padli do hodiny tri góly v Geči sa držal bezgólový stav presne hodinu. Následne padol rozhodujúci gól v prospech Podhradčanov, ale zásluhou domáceho hráča.

„  Prvý polčas sa mužstvá oťukávali, my sme rozdávali lopty v strede poľa , ale do šancí sme sa nedostali. Domáci hrali na brejky, ale náš kapitán Hajduk s obranou umne bránili. Počas prestávky sme sa dohodli, že skúsime hrať viac po zemi a vyšlo to. Po prihrávke Horvátha Genčimu ten vyslal dlhú loptu na Makkayho, ktorý zacentroval na Hanzlíka. Obranca domácich László však nešťastne loptu trafil a dorazil ju do vlastnej siete. Po tomto vedúcom góle  sme mali ďalšie šance , ale domáci gólman bol pozorný a našu snahu zmaril. Vyhrali sme teda kurióznym gólom, ale chlapci si za bojovnosť pochvalu zaslúžia“, uviedol tréner dorastu Krh. Podhradia Ladislav Genči

Geča – Krh. Podhradie 0:1 (0:0), G: Ľ. László (vlastný 60). Makkayho center tečoval do vlastnej brány László.

Krh. Podhradie: Csákó - Genči, Jobbáď, Hajduk, Jakab, Freivolt, M. Galajda, Stahoň, Makkay, Horváth, Hanzlík,

II. liga SMŽ C 14.kolo predohrávka

SŽ: Dovaj Rožňava - St. Ľubovňa 0:7 (0:2)

Dovaj: Brugoš - Jakab, Lorincz, Ďurán, Fabián, Znak, Ďurský, Benedik, Hamelli, F.U Szabó, Parditková, striedali: Doboš, A. U. Szabó

MŽ: Dovaj Rožňava - St. Ľubovňa 3:2 (2:1), G: Domik 3 - Horanský 2

Dovaj: Mišina - Garguš, Horvat, Zlatnický, M. Gallo, F. Szabó, Krajlík, Bernát, Domik, Harvrlrnt, Miškovič, striedali: Benó, Kočiš, Andráš

I. trieda OFM 6.kolo dohrávka

Krh. Dlhá Lúka – V. Slaná 7:0 (2:0), G: P. Klárik (19), Klinko 2 (44, 81 2 z 11 m), Čižmár 2 (49,63), A. Rigó 2 (66,76)

Rakovnica v dohrávke dohrávala o desiatich

V závere jesennej časti v II. triede okresných futbalových majstrovstiev sa dohrávali dve preložené kolá. Rakovnica hostila Jovice a rezerva Krh. Dlhej Lúky privítala Čoltovo. Rakovnica pre vylúčenie gólmana Šályho dohrávala o desiatich a Čoltovo pre zmenu vycestovalo na dohrávku iba s desiatimi hráčmi. Jesenným lídrom sa stala Nižná Slaná a hetrikom sa blysli Karasz z Čoltova a Görgei s Gebem z Krh. Dlhej Lúky. Je dobojované a jesenná tabuľka nadobudla konečnú podobu. Líder z Nižnej Slanej má šesťbodový náskok pred druhou Pačou. Tretia Kružná je bodovo na rovnako s Pačou, ale má horšie skóre. Na chvoste sa nachádza Ml. Brzotín so štyrmi bodmi podobne ako Čoltovo. Tie však o tri body prídu po odrátaní po sezóne.

Druhou dohrávkou bol zápas ôsmeho kola, ktorý bol pôvodne pre neprispôsobilý  terén odložený. Rezerva Krh. Dlhej Lúky hostila Čoltovo, ktoré pricestovalo na zápas iba s desiatkou hráčov.  Domáci už do polčasu nasúkali súperovi poltucet, pričom hostia skórovali iba raz. Po obrátke domáci pridali ešte päť gólov pričom inkasovali trikrát. O vysoké víťazstvo sa pričinili Gebe a Görgei s hetrikom, Fabián skóroval dvakrát a Zsilla s Grecmacherom pridali po jednom góle.  Na opačnej strane skóroval Džobák a hetrik zaznamenal najlepší strelec hostí Karasz.

Krh. Dlhá Lúka B – Čoltovo 11:4 (6:1), G:Lakomi 3, J. Gebe 3, Gorgei 4, G. Grecmacher - L. Lázok 3, K. Karasz. Hostia pricestovali iba desiati.

II. trieda OFM 4.kolo

V dohrávke štvrtého kola hostila Rakovnica súpera z Jovíc. Domáci od úvodných minút zamestnávali gólmana hostí Genčiho, ale prekonať ho nedokázali. Naopak hostia stanovili polčasové vedenie, keď domáceho gólmana prekonal A. Polyák.  Po obrátke vedenie hostí poistil M. Podracký a dvadsať minút pred koncom upravil na rozdiel triedy M. Lovaš. V 73.min. unikol A. Polyák a po faule na domáceho gólmana Šályho ho ten udrel v prerušenej hre a uvidel tak červenú kartu z rúk hlavného arbitra.

Rakovnica – Jovice 0:3 (0:1), G: A. Polyák (38), M. Podracký (54), M. Lovaš (71), ČK: Šály (br. Rakovnica udretie súpera v prerušenej hre 73)