10.kolo: výsledkový servis

11.10.2014 - Prinášame prehľad zápasov, ktoré sa odohrajú počas víkendu. V sobotu sa pozornosť sústredí na piatoligové derby medzi Krh. Podhradím a Gemerskou Hôrkou. Nemenej zaujímavý bude v nedeľu aj zápas I. triedy medzi Rudnou a Bohúňovom či Krh. Dlhou Lúkou a Lipovníkom.  Mládežníci si to rozdajú striedavo v sobotu i v nedeľu. Výsledky budeme postupne aktualizovať tu a v kolónke „súťaže prinesieme viac informácií. V elektronickom systéme sa už majú objaviť aj výsledky žiakov a dorastu okresných majstrovstiev.

Kategórie dospelých

IV. liga 12 kolo:

Medzev - Rožňava 3:3 (2:1), G: Slicho 2 (22, 30), Handzuš (89 z 11 m) - Mészner (54), F. Kovács (68), Szalka (33 vlastný).

V. liga 10 kolo:

Krh. Podhradie - Gem. Hôrka 4:10 (1:0), G: Almáši 2, Fabián, I. Oravec, ČK: M. Szabó - Dózsa (br. Gem. Hôrka 13 min. podrazenie v jasnej gól. šanci). Domáci Almáši a Kuzma vynechali nariadené pokutové kopy.

Dobšiná – Kokšov Bakša 0:0

Koš. Nová Ves - Betliar 11:0 (4:0), G: Cibere 3, R. Papaj 2, V. Kučera 2, Gombita 2, Šurin, Seman

Gem. Poloma  - Čečejovce 3:0 (0:0), G: Mil. Gallo (51), Grac (64), Milko (85), ČK: A. Fazekaš (2ŽK 88)

I. trieda OFM 10.kolo:

Rož. Bystré - Dlhá Ves 0:2 (0:0),G: R. Ferdinand (pk), N. Kovesdi, ČK: L.Lorinc  (Rož. Bystré 66 min. ŽK, 66 UR )

Krh. Dlhá Lúka - Lipovník 10:1 (4:0), G: Klinko 5, Ar. Rigó, A. Prónyai, Korintuš 2, Čižmár - G. Lázár (8:1)

Dedinky - Hrhov 3:1 (2:0), G: J. Novák, P. Révay 2 (1 z 11 m) - Herczeg (85)

Vlachovo - Jablonov 0:1 (0:0), G: A. Kardoš

Drnava - Štítnik 2:4 (0:2), G: Rencsok, K. Šoltés - Orabinec, Mil. Gallo, Ján Rochl, A. Krága,ČK: M. Spišák (Štítnik ,kop. súpera bez lopty 68)

Honce - Vyš. Slaná 3:1(1:0), G: Sklenár (32), Vranec (79), O. varga (86) - Dovalovský (68)

Nie každý deň sú hody!!!

Presvedčili sa hráči ako i diváci aká je to pravda.Rudná-Bohúňovo 2:1.

Výborná upravená hracia plocha ako aj nádherné počasie sľubovalo dobrý futbal.Prognózy pred stretnutím:

Pán Kerekeš z domáceho bloku: " Nič iné ako tri body ostanú doma“.

Hráč hostí Szaniszĺó :“Prišli sme pre bod minimálne“

Škoda,že diváci prišli v malom množstve.Hostia prišli s výbornou taktikou celoplošne napádali kľúčových hráčov domáceho mužstva a boli pánmi na hracej ploche a odstavili údernú silu domácich hráčov. Snaha bola, ale hostia svojím pohybom nedovolili rozvíjať akcie hráčov mužstva Rudnej .V prvom polčase brankári boli bez roboty a preto až v 45 min.po rohovom kope urobil fatálnu chybu domáci brankár a Antóny skóroval 0:1. Tak sa skončil polčas.

Domáci naďalej nemohli rozvinúť svoju hru, keď aj prišli na dostrel nemali presnú mušku. V 87 min. Vysoký v páde zasunul loptu do siete a vyrovnal na 1:1.Hostia sa úporne bránili a v 93 min. Ovary spečatil výsledok na 2:1.Hostia vehementne protestovali proti gólu ,ale rozhodcovia trvali po svojom. Ešte dlho po stretnutí hráči ako aj funkcionári sa vyhrážali rozhodcom. Napokon hráč hostí Szaniszló ich upokojoval. Rozhodoval Poťmák. Śkoda,že delegát zápasu odišiel preč!!!!!

Hodnotenie po stretnutí.

Hráč hostí Szaniszló po zápase:“ Som veľmi smutný,že tak sa skončil zápas,ale vyššia moc zasiahla".

Pán Kerekeš:“Hostia hrali dobre, ale taký je už futbal“

Hráčom domáceho mužstva po zápase neveľmi chutil fantasticky perkelt z vnútorností!!!

Komentuje:  Ladislav Székely

Rudná - Bohúňovo  2:1 (0:1), G: Vysoký (87), Ovary (90) - Antony (45)

Prvú inzultáciu  budú riešiť za zeleným stolom

Čiernou škvrnou ôsmeho kola mala byť inzultácia rozhodcu hráčom Jovíc  R. Farkašom. Traja kanonieri  D. Valko z Nižnej Slanej, Šomšák a Bubenčík z Pače si pripísali hetrik. Zápas medzi rezervou Krh. Dlhej Lúky a Čoltovom sa bude dohrávať.  Dve červené karty videli M. Podracký a R. Farkaš z Jovíc. Na čelo tabuľky sa aktuálne prehupla Pača s osemnástimi bodmi o skóre pred Nižnú Slanú, ktorá si aj napriek nedohranému zápasu pripíše tri body. Gem. Hôrka B  podľahla v Kružnej a tak sa obaja delia o tretiu priečku.  Ml. Brzotín s Čoltovom sa nedokážu odpútať z o spodných priečok.

Rezerva Krh. Dlhej Lúky mala hostiť Čoltovo. Pre neprispôsobilý terén ako uviedol delegát i rozhodca stretnutia sa zápas neodohral a aktéri sa dohodli na náhradnom termíne.

Krh. Dlhá Lúka "B" – Čoltovo nehralo sa - po vzájomnej dohode preložené na 8.11. 2014 (zlý terén)

Kružná, ktorá hostila rezervu Gemerskej Hôrky dokázala streliť hosťom iba jediný gól v podaní Kerekeša, ale ten stačil na plný bodový zápis.

Kružná - Gem. Hôrka "B" 1:0 (0:0), G: O. Kerekeš

Futbalisti Pače nasúkali  súperovi z Ml. Brzotín sedem gólov. Hetrikom sa prezentovali Šomšák a Bubenčík. Gólostroj zavŕšil Liška. Za hostí čestný úspech dosiahol M. Rusnyák, ktorý skóroval ešte do polčasu.

Pača - Ml. Brzotín 7:1 (3:1), G: Šomšák 3, Bubenčík 3, Liška - M. Rusnyák

Nižná Slaná hostila v aktuálnom kole Jovice. Domáci sa po polhodine ujali vedenia Olexom a o dve minúty neskôr vedenie poistil D. Valko z nariadenej penalty. Hosťujúci Kerekeš neskôr znížil na kontaktný gól, ale Tököly vlastencom prispel k dvojgólovému polčasovému vedeniu domácich. Po prestávke D. Valko dosiahol po ďalších dvoch góloch hetrik a šiesty gól si pripísal Valentko.  V 83. min. rozhodca vylúčil kapitána hostí M. Podrackého pre kritiku a  podľa jeho slov do neho hráč strčil zpredu.  Následne do rozhodcu mal strčiť zpredu i zozadu ďalší hráč hostí  R. Farkaš začo dostal červenú kartu aj on a rozhodca zápas pre inzultáciu  ukončil.  „ Náš kapitán dostal červenú kartu bez predošlej žltej pre reklamáciu a rozhodcu sa ani nedotkol. Farkaš sa ho možno následne dotkol, ale ho ani nestrčil ani neinzultoval. Pre takýchto rozhodcov , ktorí neobjektívne rozhodujú onedlho zanikne  na dedinách  aj  futbal“, konštatoval rozhorčený predseda klubu Ml. Jovice Martin Doboš. Rozuzlenie celého prípadu prinesie komisia DK v utorok na svojom zasadnutí

Niž. Slaná – Jovice 6:1 (3:1) nedohrané, ČK: M. Podracký (83), R. Farkaš (inzl. 2ŽK 84), G: B. Olexa (30), D. Valko 3 (1 z 11 m 32, 71,77), Valentko (82) - O. Kerekeš (37), O. Tokoly (vlastný45)

Plešivec zdolal Kečovo rozdielom triedy. Do polčasu sa podarilo skórovať iba Liptákovi, ale po prestávke sa dvakrát presadil J. Ragyina a výsledok pečatil štvrťhodinu pred koncom Čech

Plešivec – Kečovo 4:0  (1:0), G: R. Lipták, J. Ragyina 2, T. Čech

Kategórie mládeže

II. liga SMŽ sk. A 10.kolo

: Lok. Košice -  Rožňava 2:2 (0:1), G: - Fiľakovský, Korfanta (vlastný) - Doboš, Kelemen

MŽ: Lok. Košice - Rožňava 0:1 (0:1),G: Vápeník

II. liga SMŽ sk. C 10.kolo

: Dovaj Rožňava – Sp. Belá 0:3 (0:2),G: A. Hradický 3

Dovaj: Brugoš - Jakab, Benedik, Ďurán, Hamelli, Ďurský, Schvarz, Fabián, A. Hajduk, Z. Doboš, Andráš, striedali: Imre, Znak, A. U. Szabó

: Dovaj Rožňava  - Sp. Belá 5:0 (0:0), G: Šikúr 2, J. Horvát, M. Domik (pk), Miškovič

Dovaj: Mišina - Garguš, Bernát, J. Horvát, Mich. Gallo, F. Szabó, A. Doboš, Krajlík, Domik, Havrlent, Kočiš

III. liga dorast 10.kolo

Drnava - Hrhov 2:1 (1:1), G: Babič, E. Polyák - A. Szirotnyák

Krh. Podhradie – Košice Krásna  5:1 (2:1), G: Hajduk 4, Hanzlík - Bodnár (na 1:1)

St. dorast 6.kolo

Plešivec – Jablonov 5:1 /3:1), (R sa nedostavil ), G: E. Hugyár 3, M. Laven 2 - P. Hundža

Gem. Poloma – Rožňava 1:2

Gem. Hôrka - Rož. Bystré 1:0

Dobšiná - Krh. Dlhá Lúka  (nehralo sa hostia avizovali chorobnosť hráčov)

St. žiaci 6.kolo:

Betliar  -Krh. Dlhá Lúka 3:8 (2:3), G: Benedikty, Tuza, Buday - Alex Lovaš 4, L. Gunár 2, E. Spišák, R. Lovaš

Štítnik – Slavošovce  3:3 (0:1),G: E. Kolesár, P. Milko, P. Tomi - L. Gábor, M. Ikri, L. Tomi (vlastný)

Drnava – Bohúňovo  2:3 (1:1), G: D. Tisza, D. Fodor - D. Váradi, R. Viola, D. Grešo

Prípravka výsledky:

11.10.2014: C: Lipovník – Gem. Poloma 0:1, Gem. Poloma – Honce 1:3, Honce – Lipovník 3:1

1. Gem. Poloma    6             4             1             1             7:4       13

2. Honce              6             2             3             1             10:7       9

3. Lipovník           6             0             2             4             4:10       2

12.10.2014:  D: Gem. Hôrka – Dlhá Ves 1:4, Gem. Hôrka – Kružná 1:3, Dlhá Ves – Kružná 0:3

1. Gem. Hôrka      10           6             1             3             24:17     19

2. Kružná             10           6             1             3             31:26     19

3. Dlhá Ves          10           2             0             8             20:33       6