Z vyšších súťaží

29.08.2011 19:44

IV. liga:

Skórovať dokázal iba Sappanoš

Futbalisti SP MFK Rožňava po piatich kolách majú na konte tri body, keď si víťazstvo zaknihovali iba na ihrisku Čane. V ostatnom kole mali blízko k ďalšiemu bodu.

Poproč - SP MFK Rožňava 2:1 (0:0), Gól za Rožňavu: Sappanoš

Na pôdu aktuálneho lídra cestovali futbalisti SP MFK Rožňava. V prvom polčase si hostia vypracovali niekoľko sľubných šancí, ale nedoviedli ich do gólového efektu. To sa im po prestávke vypomstilo, keď dvakrát inkasovali. Následne hostia pridali na dôraze, ale F. Pollák nastrelil iba spojnicu. Neskôr už Sappanoš nezaváhal, keď sa ocitol zoči - voči domácemu gólmanovi a znížil na kontaktný gól. V závere mohli hostia pomýšľať v bodový zisk, ale Roth už nedokázal v navlas rovnakej situácii prekonať gólmana domácich. V slušnom stretnutí bez kariet napriek tesnej prehre podali hostia jeden z najlepších výkonov.

Rožňava: Šalamon,- Korfanta, Z. Breuer, Vysoký, P. Breuer., Roth, M. Pollák, B. Kuzma., Sappanoš, Németh, F. Pollák .,

V. liga:

V piatoligovej skupine sa z gemerských zástupcov najviac darilo Dobšinej a Gem. Polome. Obaja využili výhodu domáceho prostredia. Lipovník naopak doma po druhýkrát nebodoval. Gem. Hôrka po prvýkrát v jesennej časti vyšla naprázdno a Podhradčania si pripísali na konto tretiu prehru.

Povinné víťazstvo Dobšinej

Futbalisti Dobšinej mali pred stretnutím jediný bod, ktorý získali po remíze  v prvom kole doma s M. Idou. Následne v druhom domácom vystúpení nebodovali so Šacou a tak postavenie v tabuľke im velilo doma zabrať naplno.

Dobšiná - Gemerská Hôrka 4:0 (2:0), G: Barnák, Grančák, M. Martinko, M. Árvay

Domáci otvorili stav stretnutia po dorážke Barnáka a neskôr vedenie poistil Grančák po štandardke. Po prestávke po peknej kombinačnej akcii na jeden dotyk upravil na rozdiel triedy M. Martinko a po chybe hosťujúcej obrany pečatil víťazstvo M. Árvay. Mužstvo domácich sa už skompletizovalo, nakoľko sa hráči vrátili z dovoleniek.

Ladislav Špánik, vedúci mužstva Gem. Hôrky: “Po úvodnej štvrťhodine naša hra pripomínala úroveň druhej triedy. Vyrábali sme chyby v obrane a už iba bezhlavo nakopávali lopty. O kombinačnej hre sa hovoriť vôbec nedalo. Chlapci výkonom sklamali a citeľne nám chýbal Klinko, ktorý je na dovolenke“.

Dobšiná: Breuer - Surovský, Rupp, Jul. Strelka, Laurinc, Grančák, M. Martinko, Barnák, P. Sanisló, M. Árvay, P. Fabián, striedali: F. Fabián, M. Strelka

Gem. Hôrka: Makši - Izák, Tóth, Gergely, Ištók, Zsóri, Marchevský, Medvec, V. Kovács, Flander, Kövesdi, striedali: Javora, Krága

Slabinou Lipovníka bola koncovka

Futbalisti Lipovníka ani v druhom domácom zápase nedokázali bodovať a spolu s Krh. Podhradím majú na konte tri body.

Lipovník - Kalša 1:2 (1:1), Gól za Lipovník: I. Lörinc

Domácim sa od úvodných minút nedarilo a štyrikrát im v ceste za gólom stála tyč. Následne za bezgólového stavu Lörinc vynechal najväčšiu tutovku, keď zblízka prehlavičkoval bránu. Tri minúty pred polčasovým hvizdol otvorili stav stretnutia hostia, ale následne sa domácim podarilo Lörincom zrovnať skóre. Vyrovnaný súboj pokračoval aj po prestávke. “Útočili sme, ale otočiť stav vo svoj prospech sme nedokázali. Hostia nakoniec po jednom z brejkov skórovali, čím rozhodli zápas vo svoj prospech“, konštatoval po zápase predseda klubu FK Lipovník Henrich Szücs.

Lipovník: Skokan - L. Varga, Barczi, Zagiba, Szücs, Kardoš, M. Varga, Milata, Vávra, Lörinc, Bollo, striedali: Podracký, Kelemen, Kočiš

Prioritou domáce víťazstvá

Futbalisti Gemerskej Polomy sa držia zásady využívať výhodu domáceho prostredia a bodovať naplno. To sa im aj po veľmi dobrom výkone nad Ťahanovcami podarilo. Škvrnou stretnutia bolo vylúčenie Chochola, ktorý si za urážku rozhodcu vyslúžil červenú kartu.

Gem. Poloma - Ťahanovce 2:0 (2:0), G: Kakalejčík (z 11 m), R. Greško

Domáci si bojovným a zodpovedným výkonom víťazstvo plne zaslúžili. Skóre otvoril Kakalejčík, ktorý premenil nariadenú penaltu a po polhodine hry poistil vedenie tvorca hry R. Greško. Domáci mali viac šancí, ale tie už nevyužili. Hostia podnikali rýchle brejky, ale tie gól nepriniesli vďaka dobre hrajúcej obrane i gólmanovi Mišinovi. V 50. min. ani po vylúčení Chochola domáci v aktivite nepoľavili a na ihrisku vôbec nebolo vidieť, že by hrali v početnom oslabení.

Gem. Poloma: Mišina - Rogos, Hatvaník, Kakalejčík, Kováč, Horváth, R. Greško, P. Lipták, M. Ďuríček, Chochol, Z. Greško, striedali: V. Mihalík, Šimon, Benedik

Okyptený káder Podhradčanov doplatil na chyby

Podhradčania na stretnutie na pôde aktuálneho lídra nastúpili v značne oklieštenej zostave, keď z rôznych príčin chýbalo viac hráčov.

Šaca - Krh. Podhradie 3:1 (2:0), Gól za Krh. Podhradie: Š. Maliňák

Hostia v pozliepanej zostave veľa vody na pôde Šace nenamútili a až za stavu 0:3 dokázali korigovať Maliňákom. Domáce góly padli po chybách, ktoré vyprodukovali hosťujúci futbalisti.

„Podali sme doposiaľ najhorší výkon, ktorý pripisujem výpadku viacerých hráčov. Lázar cestoval na dovolenku do Turecka, Kún sa tam už slní, Filcsák bol odcestovaný, Anna zranený po zápase s Lipovníkom, Bodnár si pred stretnutím zasekol palec vo výťahu, z ktorého ho museli vyslobodzovať miestni hasiči a Demjen maróduje, nakoľko stúpil do klinca“ ,uviedol na margo stretnutia vedúci mužstva FK Krh. Podhradie Ladislav Jobbáď.

Krh. Podhradie: Szabó - Kopas, Piater, Mészner, Tóth, Kiss, Erdöfalvi, Molitoris, Prónyai, Šomšák, Drobňák; striedali Rusznyák, Maliňák.

VŠIMLI SME SI

Kým sa v Šaci stretli menovci, gólman Krh. Podhradia Alexander Szabó a delegát zväzu Alexander Szabó z V. Kapušian, v Gemerskej Polome sa stretli Džubákovci.

Delegát zväzu Ján Džubák z Rožňavy a asistent rozhodcu Marek Džubák zo Sp. Novej Vsi